Euro 2024 atrankos starte – Lietuvos rinktinės pralaimėjimas svečiuose prieš Serbiją VIDEO (5)

2023.03.24 23:39
Rungtynių akimirka | Scanpix nuotr.

Rungtynių akimirka | Scanpix nuotr.

 

Lietuvos rinktinė Europos futbolo 2024 m. čempionato atrankos pirmose rungtynėse svečiuose 0:2 turėjo pripažinti Serbijos futbolininkų pranašumą.

Tikslaus perdavimo sulaukęs Eligijus Jankauskas 2-ąją minutę atliko smūgį galva, tačiau kamuolys skriejo šalia vartų. Andrija Zivkovičius 8-ąją minutę atliko aukštą perdavimą į baudos aikštelę, tačiau Džiugas Bartkus sėkmingai išmušė kamuolį tolyn nuo savų vartų. Dušanas Vlahovičius 14-ąją minutę atliko smūgį dešine koja į artimąjį vartų kampą, tačiau pasižymėti nepavyko. Dušanas Tadičius 16-ąją minutę puikiu smūgiu nuginklavo vartininką ir išvedė Serbijos rinktinę į priekį 1:0. Gytis Paulauskas 28-ąją minutę atliko smūgį dešine koja, tačiau kamuolys skriejo šalia varžovų vartų ir rezultatas išliko nepakitęs. D.Vlahovičius 29-ąją minutę atliko smūgį galva, tačiau kamuolys skriejo virš varžovų vartų. Aleksandaras Mitrovičius 44-ąją minutę atliko pavojingą smūgį galva, tačiau pastarasis tikslo nepasiekė. 

Lietuvos rinktinės surengtos atakos smaigalyje atsidūręs E.Jankauskas 51-ąją minutę atliko smūgį kaire koja, tačiau kamuolį sėkmingai atrėmė vartų sargas. D.Vlahovičius 53-ąją minutę kaire koja tiksliai nukreipė kamuolį į vartų tinklą ir padvigubino serbų pranašumą 2:0. Paulius Golubickas 57-ąją minutę baudos smūgio metu atliko aukštą perdavimą, tačiau sukurti pavojaus nepavyko. Kipras Kazukolovas 63-ąją minutę atliko smūgį galva, tačiau kamuolys skriejo šalia varžovų vartų. Filipas Kostičius 65-ąją minutę nukreipė kamuolį į tolimąjį vartų kampą, tačiau teisėjas užfiksavo nuošalę ir įvarčio neįskaitė. Varžovą suklaidinęs Arvydas Novikovas 77-ąją minutę atliko smūgį, tačiau kamuolį sėkmingai sugavo vartininkas.

Rungtynių eiga
90 min.

Rungtynių statistika (Serbija – Lietuva)

Rungtynių statistika (Serbija – Lietuva) | „Scoreboard“ statistika

Rungtynių statistika (Serbija – Lietuva) | „Scoreboard“ statistika

90 min.

Lietuvos rinktinė patyrė pralaimėjimą rezultatu 0:2.

90 min.

Pridedamos 4 papildomos žaidimo minutės.

 

77 min.

Varžovą suklaidinęs Arvydas Novikovas atliko smūgį, tačiau kamuolį sėkmingai sugavo vartininkas.

65 min.

Filipas Kostičius nukreipė kamuolį į tolimąjį vartų kampą, tačiau teisėjas užfiksavo nuošalę ir įvarčio neįskaitė.

 

63 min.

Kipras Kazukolovas atliko smūgį galva, tačiau kamuolys skriejo šalia varžovų vartų.

57 min.

Paulius Golubickas baudos smūgio metu atliko aukštą perdavimą, tačiau sukurti pavojaus nepavyko.

 

53 min.
ĮVARTIS

D.Vlahovičius kaire koja tiksliai nukreipė kamuolį į vartų tinklą ir padvigubino serbų pranašumą 2:0.

51 min.

Lietuvos rinktinės surengtos atakos smaigalyje atsidūręs E.Jankauskas atliko smūgį kaire koja, tačiau kamuolį sėkmingai atrėmė vartų sargas.

 

46 min.

Prasideda antrasis rungtynių kėlinys.

45 min.

Pirmojo kėlinio statistika (Serbija – Lietuva)

Pirmojo kėlinio statistika (Serbija – Lietuva) | „Scoreboard“ statistika

Pirmojo kėlinio statistika (Serbija – Lietuva) | „Scoreboard“ statistika

 

45 min.

Lietuvos rinktinė po pirmojo kėlinio atsilieka rezultatu 0:1.

 

44 min.

A.Mitrovičius atliko pavojingą smūgį galva, tačiau pastarasis tikslo nepasiekė.

 

33 min.

Aleksandaras Mitrovičius suklaidinęs varžovą atliko smūgį, tačiau kamuolys skriejo visiškai greta vartų.

 

29 min.

D.Vlahovičius atliko smūgį galva, tačiau kamuolys skriejo virš varžovų vartų. 

 

28 min.

Gytis Paulauskas atliko smūgį dešine koja, tačiau kamuolys skriejo šalia varžovų vartų ir rezultatas išliko nepakitęs.

16 min.
ĮVARTIS

Dušanas Tadičius puikiu smūgiu nuginklavo vartininką ir išvedė Serbijos rinktinę į priekį 1:0!

14 min.

Dušanas Vlahovičius atliko smūgį dešine koja į artimąjį vartų kampą, tačiau pasižymėti nepavyko.

 

8 min.

Andrija Zivkovičius atliko aukštą perdavimą į baudos aikštelę, tačiau Džiugas Bartkus sėkmingai išmušė kamuolį tolyn nuo savų vartų.

2 min.

Tikslaus perdavimo sulaukęs Eligijus Jankauskas atliko smūgį galva, tačiau kamuolys skriejo šalia vartų.

 

1 min.

Teisėjas skelbia rungtynių pradžią!

Atnaujinta 21:02

Serbijos rinktinės startinė sudėtis:

Atnaujinta 20:44

Lietuvos rinktinės startinis vienuoliktukas:


Įdomūs faktai:

• Euro 2024 m. atrankos G grupėje kartu su Lietuvos ir Serbijos rinktinėmis kartu varžosi Vengrija, Juodkalnija ir Bulgarija.

• Serbai gana reguliariai dalyvauja pasaulio čempionatuose, tačiau juose kalnų nuversti taip nepavyksta – iš paskutinių keturių čempionatų trijuose dalyvavę serbai nė sykio neįveikė grupės etapo.

• Dabartinė Serbijos futbolo karta – neabejotinai viena talentingiausių per daugelį metų. Tokie futbolininkai, kaip Sergejus Milinkovičius-Savičius, Dušanas Vlahovičius, Aleksandaras Mitrovičius, Filipas Kostičius ar Dušanas Tadičius yra puikiai tarptautinėje arenoje savo pajėgumą įrodę futbolininkai, kurie ne vienerius metus rungtyniauja aukščiausiame lygyje.

• Buvo pranešta, kad „Fiorentina“ puolėjas Luka Jovičius negalės rungtyniauti dėl sveikatos problemų, taip pat oficialiai pranešta, kad karjerą rinktinėje baigia Marko Dmitrovičius.

• Aleksandaras Mitrovičius tapo kultiniu savo šalies rinktinės puolėju – jis per 79 mačus su nacionalinės rinktinės marškinėliais yra įmušęs net 52 įvarčius ir yra rezultatyviausias visų laikų Serbijos futbolininkas.

• Iki šiol Lietuvos ir Serbijos rinktinės tarpsuavyje yra žaidusios šešis kartus Net penkis kartus pergalę šventė Serbija, o lietuviai vieninteles rungtynes laimėjo atrankoje į 2010-ųjų pasaulio čempionatą, kai namuose serbai buvo įveikti 2:1.


Trenerių ir žaidėjų komentarai:  

Edgaras Jankauskas, Lietuvos futbolo rinktinės vyriausiasis treneris:

„Varžovas labai stiprus, bet anksčiau ar vėliau vis tiek reikės su juo žaisti. Aišku, galbūt šitas metas nėra pats parankiausias žaisti su grupės favoritu, A lygos sezonas tik prasidėjęs, sužaisti vos keturi turai. Varžovai turės daugiau žaidybinės praktikos, nes beveik visi žaidžia stipriose Europos lygose. Tačiau mes neieškome pasiteisinimų, turime tikslus ir važiuojame ten kovoti. Geras rezultatas be tikėjimo neįmanomas, tikrai nuoširdžiai tikiu savo vyrais, savo komanda. Daug siurprizų būna sporte, mes tikrai turime tikėti.

Net ne jauduliukas, o jaudulys. Toks kiek primirštas jausmas, įdomu, tai suvaldyti nėra lengva, bet manau, kad su tuo susitvarkysime. Jeigu to jaudulio nebūtų, tai nebūtų prasmės čia ir būti."

Justas Lasickas, Lietuvos futbolo rinktinės futbolininkas:

„Naujas ciklas, nauja pradžia, visi dar neturi taškų, tad eisime ir bandysime kovoti. Stengsimės atidirbti tam tikrus principus per šias kelias dienas, o viskas pasimatys aikštėje. Tai yra gera rinktinė, nieko naujo čia nepasakysiu. Gal jų rezultatai šiek tiek nuvylė pasaulio čempionate, bent jau Serbijoje vyrauja tokia nuomonė. Žinome, kaip jie žaidžia, beveik visada su penkiais gynėjais, su aukštai kylančiais krašto žaidėjais. Žinome, kas mūsų laukia – galbūt sirgalių nebus labai daug, bet bus sunki atmosfera, didelis stadionas.Ten ne kartą yra tekę žaisti, tai vienas išskirtinių stadionų pasaulyje dėl savo dydžio, dėl savo aikštės matmenų – kaip Serbijoje sakė, Belgrado „Marakana“ ir Barselonos „Camp Nou“ yra vieni didžiausių pagal savo matmenis."

Draganas Stojkovičius, Serbijos futbolo rinktinės vyriausiasis treneris:

„Turiu atsiprašyti mūsų tautos, kuri galbūt turėjo išsikėlusi per didelius lūkesčius mūsų pasirodymui Katare, ypatingai atsiprašau tų, kas buvo Dohoje. Neieškau pasiteisinimų, mums nepasisekė, tačiau dabar turime būti pasiruošę ir nusiteikę tam, kad kiekvienas mačas mums bus kaip finalas. Nenorime nuvilti savo sirgalių, norime padaryti viską, kas priklauso nuo mūsų. Labai svarbu, kad atranką pasitiktume su maksimalia koncentracija. Pirmas žingsnis yra nugalėti Lietuvos rinktinę, tada žengsime žingsnis po žingsnio. Visi žinome, kad Europos čempionate nežaidėme 24 metus, norime šią liūdną seriją nutraukti. Tad dabar turime nugalėti Lietuvą ir tada galvoti apie kitas rungtynes. Žinome, kur klydome ir ką turime pataisyti. Turime būti solidesni, atsakingesni gynyboje, kalbu ne apie individualias figūras, o apie komandinę gynybą."


Rinktinių formos:  

Rinktinių formos | Organizatorių nuotr.

Rinktinių formos | Organizatorių nuotr.

 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų