27-asis „Premier“ lygos turas: žemės drebėjimą „Tottenham“ klube sukėlusi A.Conte spaudos konferencija ir R.Hodgsono amžiaus rekordas

2023.03.21 19:16
Antonio Conte | Scanpix nuotr.

Antonio Conte | Scanpix nuotr.

 Nepaisant to, kad praėjusią savaitę Anglijos „Premier“ lygoje ne vienos rungtynės buvo nukeltos, veiksmo pasiūlyti nepamiršo kiti klubai. Vieni aikštėje su įspūdingais įvarčiais, o kiti, kaip Antonio Conte, spaudos konferencijų kambaryje. Bet apie viską iš eilės – „Sportas.lt“ savaitės „Premier“ lygos apžvalgoje.

SPAUDIMAS GRANDAMS. „Newcastle United“ klubas ir toliau augina spaudimą „Manchester United“ ir „Tottenham“ klubams dėl išlikimo pirmajame ketverte. Šįkart rungtynėse su „Nottingham Forest“ klubu Alexanderis Isacas surinko dublį, o Niukaslas laimėjo 2:1.

Klubas kol kas yra penktas, bet nuo „Tottenham“ atsilieka tik dviem taškais, ir prieš londoniečius turi dvejas rungtynes atsargoje.

Taip klubas realiai pretenduoja kitą sezoną pasirodyti UEFA Čempionų lygos grupių etape, kuriame jis šiame amžiuje dar nėra žaidęs. Pastarąjį ir vienintelį šio klubo istorijoje kartą tai darė 1997-1998 metų sezone, kai Niukasle dar žaidė legendinis Alanas Sheareris.

Beje, išvykos rungtynes „Newcastle United“ tik pridėto laiko metu laimėjo pirmą kartą per pastaruosius aštuonerius metus.

SERIJA. Birmingamo „Aston Villa“ jau nepralaimėjo ketverių iš eilės „Premier“ lygos rungtynių. Šįkart klubas 3:0 sutriuškino vieną autsaiderių „AFC Bournemouth“ klubą.

Daug futbolo sirgalių kėlė klausimus, ar Unai Emery vertėjo palikti patogią vietą „Villareal“ klube dėl dažno spaudimo „Aston Villa“ ekipoje, tačiau bent jau kol kas iš Baskijos regiono Ispanijoje kilęs specialistas rezultatus komandai duoda. Per 14 savo rungtynių „Premier“ lygoje U. Emery vadovautuose mačuose „Aston Villa“ surinko 26 taškus. Tai yra ketvirtas didžiausias skaičius „Premier“ lygoje šiame laikotarpyje po abiejų Mančesterio klubų ir Londono „Arsenal.“

Maža to, prie U. Emery visai kitą veidą klubas rodo ir puolime – „Premier“ lygoje Birmingamo ekipa mušė įvarčius jau 14-oje rungtynių iš eilės. Šiai komandai tai yra ilgiausia tokia serija per pastaruosius keturiolika metų.

DIDYSIS ŠOU. Iš Londono „Tottenham“ trenerio A. Conte dažnai galima tikėtis skambių pasisakymų, tačiau tai, ką jis užkūrė šį kartą, buvo sunkiai nuspėjama. Italas specialistas po to, kai jo komanda pirmavusi 3:1, taip ir nesugebėjo įveikti autsaiderio „Southampton“ klubo, vėliau praleidus du įvarčius iš eilės, tiesiog iškoneveikė visą savo komandą.

„Tottenham“ nesugebėjo laimėti jau net penktų iš eilės „Premier“ lygos išvykos rungtynių, o A. Conte nesusilaikęs visą atsakomybę suvertė žaidėjams.

„Visada už tam tikrus ėjimus rinkoje kaltę priima klubas, visada už tam tikrus sprendimus kaltę priima treneriai. O žaidėjai? Kur yra žaidėjai? Kada jie kalti? Iš savo patirties galiu pasakyti, kad be noro, troškimo ir kovos tu niekada nieko nepasieksi. Bet tiesa tokia, kad šie komponentai dabar mūsų komandoje yra labai žemame lygyje“, – žurnalistams pradėjo pasakodamas italas.

Vėliau įniršęs specialistas dar kaltino ir žurnalistus, kad šie pernelyg dažnai ieško pateisinimų žaidėjams.

„Klubas mums moka didžiulius pinigus. Man taip pat. Bet ne tam, kad mes ieškotume pasiteisinimų, kad nerodytume pagarbos. Mes dabar taip atrodome. Man tai nepateisinama. Mano karjeroje tokia situacija yra pirmą kartą. Viskas nuo praėjusio sezono pasidarė tik blogiau. Kodėl taip yra? Nežinau. Jie nenori jausti streso, jie nenori žaisti svarbių rungtynių“, – pasakojo A. Conte.

Jis nevengė kalbeti ir apie savo ateitį, teigdamas, kad nėra įsikibęs į šią kėdę, ir nematytų problemų klubą palikti, jei klubas taip nuspręstų. Treneris buvo paklaustas tiesiogiai – ar jis mato savo paties atsakomybės dabartinėje situacijoje?

„Noriu matyti ugnį savo žaidėjų akyse, noriu matyti aistrą jų širdyse. Tiesiog noriu teisingos dvasios. Ne tik kad jie kalbėtų, o aikštėje. Nes tik ten tu gali daryti skirtumą. Bet aš to nematau. Iki šiol mėginau slėpti tokią situaciją. Bet dabar mums lieka 10 rungtynių. Dėl ko mes kovosime su tokia dvasia? 7 ar 8 vietos? Nesu pratęs prie tokių vietų. Esu liūdnas, ir visi turi priimti atsakomybę. Ne tik klubas ir treneriai. Juk žaidėjai yra įtraukti į šią situaciją. Nes laikas pakeisti situaciją, jei klubas to nori. Jei ne – jie gali keisti trenerį, daug trenerių pakeisti, bet situacija liks ta pati, patikėkite manimi“, – žodžių į vatą nevyniojo A. Conte.

Ši italo spaudos konferencija Anglijos futbolo pasaulyje tapo tikra bomba. „Tottenham“ vis dar turi laiko situaciją pataisyti, kadangi klubas vis dar ketvirtas, nors žemiau dviem taškais esantis Niukaslas ir yra sužaidęs dviem rungtynėmis mažiau, ir išnaudojęs jas, londoniečius išstumtų iš ketvertuko ribos.

„A. Conte tokiomis kalbomis tiesiog nori būti atleistas per rinktinių pertrauką. Manau, kad klubas turėtų taip padaryti jau rytoj, – iškart po mačo sakė buvęs žaidėjas Jamie Carragheris. – Jo argumentai yra geri, bet niekas viešai apie savo paties žaidėjus taip nekalba.“

Visgi skirtingai nei sakė „Liverpool“ praeities garsenybė, „Tottenham“ sprendimo vis dar nepriėmė. Visgi anot „Sky Sports“ šaltinių, klube nepasitenkinimas A. Conte iš tiesų auga, o ir paties J. Carragherio versija, panašu, kad gali būti teisinga, kadangi A. Conte su klubo vadovais pastaruoju metu, anot pranešimų, bendrauja labai ribotai.

Po rungtynių A. Conte išskrido namo į Italiją, tačiau esą tai labiau susiję su šeimyniniais reikalais ir su pasinaudojimu rinktinių pertrauka, o ne problemomis klube. Pati „Tottenham“ organizacija sprendimą dėl italo gali priimti jau per artimiausias dvi dienas, tačiau po tokių jo pareiškimų visiems grįžti atgal prie darbų bus nelengva. Neseniai klubą supurtė ir Richarlisono pareiškimai, kad „Tottenham“ sezonas prastu tapo dėl to, kad jis mažai rungtyniauja. Visgi tą gaisrą prieš dvi savaites A. Conte spėjo užgesinti.

Visgi artimiausios savaitės „Tottenham“ gali įkvėpti pozityvo – nė vienas iš artimiausių trijų varžovų nepatenka tarp šešių geriausių šio sezono komandų.

ŠEŠI. Tiek įvarčių krito rungtynėse Vulverhamptone. „Leeds United“ prieš vietos komandą pirmavo 3:0, bet įvarčiais atsakė Jonny Otto ir Mattheusas Cunha (2:3). Visgi galiausiai J. Otto gavo raudoną kortelę, ir Rodrigo įtvirtino gyvybiškai svarbią Lidso pergalę. Svarbią tuo, kad dabar ši ekipa gali pakilti į saugią zoną iš iškritimo ribos.

Beje, J. Otto įvartis buvo itin gražus. „Vilkų“ žaidėjas smūgiavo iš maždaug 38 metrų atstumo. Tai yra tolimiausias kritęs „Premier“ lygos įvartis per pastaruosius šešerius metus.

PASIŠAIPĖ. Kai’us Havertzas po baudinio iš Liverpulio „Everton“ vartininko Jordano Pickfordo vienu gestu pasišaipė, tačiau pergalės „Chelsea“ vis tiek neiškovojo – „Everton mačo pabaigoje rezultatą išlygino, ir išplėšė lygiąsias 2:2.

„Mes praleidome pernelyg pigius įvarčius“, – po mačo apgailestavo „Chelsea“ treneris Grahamas Potteris.

Beje, pergalę „Everton“ komandai išplėšęs Ellisas Simmsas pelnė vos pirmą savo įvartį „Premier“ lygoje su „Everton“ marškinėliais. Tai yra vis dar jaunas, 22-ejų metų puolėjas, kilęs iš Mančesterio, tačiau „Manchester City“ akademijoje vietos neradęs ir persikėlęs tobulėti į Liverpulį būdamas 16-os, ir pastaruosius metus skolintas įvairioms komandoms, tokioms kaip „Blackpool“, Edinburgo „Hearts“ ir „Sunderland“.

ATLEISTAS. Legendinio Prancūzijos futbolininko, ir dabartinio trenerio Patricko Vieira karjera „Crystal Palace“ komandoje jau baigta – klubas jį atleido.

Klubas 13-ųjų nelaimėtų rungtynių nelaukė. Pralaimėjimą 1:4 Londono „Arsenal“ komandai P. Vieira jau stebėjo tik per televiziją. Klubą gelbėja pirmoje sezono dalyje susikrautas kapitalas, ir šiuo metu dar užimama 12 vieta. Tiesa, optimizmo neįkvepia tai, kad nuo iškritimo zonos komandą skiria tik trys taškai.

Negailestinga realybė ir akis badantis faktas – „Crystal Palace“ klubas šiais kalendoriniais metais „Premier“ lygoje dar nė karto nelaimėjo.

„Man tai nėra geras sprendimas, nemanau, kad jis turėjo būti atleistas. Žinau, rezultatas labai blogas, bet kalbėjau su keliais žmonėmis iš klubo vidaus, ir tikrai ne vienas patvirtino, kad visi tiki Patricku, kuris į komandą įneša vienybės“, – tikino Clintonas Morrisonas, buvęs „Crystal Palace“ futbolininkas.

„Opta“ pateikia ir dar vieną statistiką, kuri P. Vieira yra negailestinga – klubas trejose rungtynėse iš eilės nesugebėjo nė karto smūgiuoti į vartų plotą. Populiari statistikos skaičiavimo programa „Opta“ savo duomenis pradėjo rinkti prieš 20 metų. Per šį laikotarpį „Premier“ lygoje toks atvejis iki šiol dar nebuvo užfiksuotas.

„Aš keliu klausimą tik dėl laiko – kodėl treneris atleistas prieš pat rungtynes? Kodėl jis atleistas prieš eilę laukiančių rungtynių, kurias „Crystal Palace“ yra pajėgi laimėti? Tačiau manau, kad vadovybė sprendimą atleisti trenerį laiko teisingu, kas yra suprantama, norint bandyti dar pasukti sezoną kita kryptimi“, – sakė kitas buvęs klubo saugas Darrenas Ambrose’as.

Klubas jau rado, kuo pakeis prancūzą – komandą treniruoti grįžta Roy’us Hodgsonas, anksčiau tai daręs ketverius metus. Specialistas pagerina savo paties visų laikų rekordą – 75-erių anglas tapo vyriausiu kada nors darbą „Premier“ lygoje gavusiu treneriu. Jo paskyrimas nebuvo labai lauktas, kadangi dar prieš metus jis pripažino baigiantis trenerio karjerą.

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai:

1. Erling Haaland („Manchester City“) – 28.

2. Harry Kane’as („Tottenham“) – 21.

3. Ivan Toney („Brentford“) – 16.

Gražiausias turo įvartis

Jonny Otto įvartis į „Leeds United“ vartus.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų