Nuo pakasiu iki atsiprašymo – ko išmokys teisėjų stumdymas vaikų rungtynėse? (11)

2023.03.20 15:31
Aurimas Budraitis
Raudona kortelė | alyga.lt nuotr.

Raudona kortelė | alyga.lt nuotr.

Praėjusią savaitę Elitinės U-16 lygos rungtynės tarp „Geležinio vilko“ ir „Žalgirio“ baigėsi antrą pridėto laiko minutę, nors teisėjas buvo pridėjęs mažiausiai septynias. Tuo metu „Geležinio vilko“ penkiolikmetis (!) pastūmė teisėją, o šis, nieko nelaukęs, nutraukė rungtynes, į protokolą įrašydamas priežastį „dėl smurtinio elgesio prieš rungtynių teisėją“.

Pradėkime nuo to, kad dvikova buvo filmuojama, todėl tiek stebint, tiek klausant (viskas neblogai girdisi) dalyvių poelgius ir kalbas, kaltininkus nustatyti nebuvo pernelyg sunku. Tikėtina, kad būtent tai lėmė galingą baudą, kokios, jei neapgauna atmintis, LFF drausmės komitetas dar nebuvo skyręs niekam.

Vienas iš nubaustųjų – treneris Nikolajus Pupkinas, kuris už nesportišką elgesį suspenduotas iki 2022-2023 metų pabaigos. Viskas būtų gerai, jeigu ne faktas, kad tas pats N.Pupkinas dar pernai buvo suspenduotas šiam 2022-2023 metų sezonui. Tai reiškia, kad jis komandai vadovauti negalėjo. Ar vadovavo? Spėkite iš vieno karto.

Trenerių neapykanta persidavė ir jų auklėtiniams. Kaip sako kaltinamoji pusė, juos supykdė net ne aikštės teisėjo klaidos, bet jo patarimas asistentui lyginti žaidimą. Kitaip tariant, kai yra galimybė, užmerkti akis.

Ar tikrai taip buvo? Net jei buvo, teisėjai to nepripažins. Tačiau tai, kad jaunoji teisėjų karta turi fetišą panašiems dalykams yra faktas. Per paskutines dvi savaites buvau liudininkas kaip vienas teisėjas vienuolikmečiui pasakė: jau už**sai su savo išsidirbinėjimais ir parodė geltoną kortelę, o kitas teisėjas dešimtmečio vaiko, įsivėrusio auskarą, paklausė: kas tu čia per auskarų parduotuvė?

Ir vienu, ir kitu atveju vaikai apsiverkė. Jų tėvai toje situacijoje pasirodė adekvatūs, tačiau taip būna tikrai ne visada. Ir jei piktas tėvas už šiuos žodžius būtų nusprendęs pamokyti teisėją? Kas būtų kaltas?

Čia tik pamąstymui.. dabar grįžkime į pačias rungtynes. Likus žaisti maždaug penkiolikai minučių, vienas iš „Geležinio vilko“ žaidėjų leido sau pastebėti, kad po rungtynių pakas teisėją. Už šią repliką jis išvydo raudoną kortelę.

Rungtynės tęsėsi toliau ir prasidėjus pridėtiniam laikui, jau kitas žaidėjas po eilinio nepasitenkinimo teisėjo veiksmais, pastūmė jį. Būtent tada ir buvo nutrauktos rungtynės.

Supratęs arba suprotintas, ką padarė, jaunasis „Geležinio vilko“ auklėtinis vėliau paskambino arbitrui atsiprašyti. Teisėjo atsakymas padarei, padarei¸veikiausiai reiškia, kad jis to atsiprašymo nepriėmė.

Ir ne tik jis. Visa Lietuvos futbolo teisėjų asociacija savo teisėjų nusprendė nebesiųsti į „Geležinio vilko“ rungtynes (iki DK sprendimo) ir dėl to savaitgalį neįvyko net ketverios numatytos jaunimo lygų rungtynės.

Tarp kitų klubui skirtų baudų labiausiai žiūrisi 1150 eurų bauda, jaunojo vilko diskvalifikacija dešimčiai rungtynių, bei klubui skirtas privalomas organizavimas kvalifikuoto specialisto vedamų agresijos valdymo ir prevencijos mokymų, kuriuose privalo dalyvauti Klubo U-16 komanda ir treneriai.

Vilkai turi septynias dienas tam, kad šis DK sprendimas būtų apskųstas. Realu, kad jie ta galimybe pasinaudos. Bet net ne tai svarbiausia. Svarbiausia, kad šis įvykis taptų pamoka visiems, jog pirmiausia jaunimas būtų auginamas ne laukiniais, o civilizuotais žmonėmis.  

Aurimas Budraitis
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų