F.Alonso: „FIA per 35 ratus nepajėgė informuoti manęs apie baudą – jiems reikėtų atgauti sveiką protą“ „Aston Martin“ užsiminė apie apeliaciją

2023.03.19 23:23
Fernando Alonso | „Stop“ kadras

Fernando Alonso | „Stop“ kadras

 Sekmadienį Saudo Arabijos GP lenktynėse ispanas Fernando Alonso („Aston Martin“) iškovotą trečią baudą prarado jau po finišo.

Viskas prasidėjo dar starto metu, kai F.Alonso netinkamai atsistojo į savo vietą. Už tai teisėjai jam skyrė 5 baudos sek. Ispanas baudą norėjo atlikti saugos automobilio fazės metu. Jis pasuko į boksus, kur komandos mechanikai laukė, kol praeis 5 sek. Nors atrodė, kad viskas buvo atlikta gerai, po lenktynių pasirodė informacija, kad teisėjai tiria baudos atlikimo procedūrą.

Jau po apdovanojimų ceremonijos buvo pranešta, kad F.Alonso baudą atliko netinkamai. Už tai jis gavo dar 10 sek. baudą ir iš trečios vietos nukrito į ketvirtą.

„Jie turėjo 35 ratus tam, kad skirtų baudą ir informuotų mus apie tai, tačiau jie delsė, kol praėjo apdovanojimų ceremonija, todėl akivaizdu, kad su sistema kažkas yra negerai. Labiausiai gaila sirgalių.

Aš mėgavausi apdovanojimais, pasiėmiau trofėjų, pasidariau nuotraukų, švenčiau su šampanu, o dabar ar man bus įrašyta 15 taškų, ar 12 – tai nieko iš esmės nepakeis. Tuo tarpu iš FIA pusės viskas atrodo liūdnai. Manau, kad jiems reikėtų atgauti sveiką protą ir neišradinėti dviračio.

Iš pradžių jie man pasakė, kad skyrė 5 sek. baudą. Aš tada spaudžiau trasoje, atitrūkau 7 sek. nuo artimiausio varžovo ir atlikau baudą. Po to sustojimo niekas nieko nepranešė apie galimą dar vieną baudą. Net negavau informacijos, jog vyksta tyrimas. Jei man būtų pranešę, kad gausiu 10 sek. baudą, tai būčiau dar labiau paspaudęs ir iki finišo susikrovęs 11 sek. persvarą“, - kalbėjo F.Alonso.

Ispanas taip pat įvertino ir pirmąją baudą už netinkamą sustojimą starto vietoje: „Turiu peržiūrėti pakartojimą, kad galėčiau tai pakomentuoti. Panašu, kad per stipriai pasukau į kairę. Tai buvo mano klaida ir man reikia būti atidesniam. Kita vertus, šiek tiek keista, jog antrose lenktynėse iš eilės dėl šito dalyko kažkam kilo problemų. Praeitą kartą tas pats buvo su Estebanu (Oconu – aut. past.). Galbūt „Halo“ sistema kiek užstoja matomumą, gal dar kažkas, kad mums kyla problemų tinkamai atsistoti į starto vietą. Kaip bebūtų, tai buvo mano klaida“.

Tuo tarpu „Aston Martin“ komandos vadovas Mike‘as Krackas neatmetė galimybės, kad bus teikiama apeliacija.

„Visų pirma, mums reikia peržiūrėti vaizdo pakartojimus. Dabar tai ir padarysime bei tiksliai išsiaiškinsime, kas nutiko. Dėl to kol kas negaliu atsakyti, kokių veiksmų vėliau imsimės. Pagal reglamentą mes tas 5 sek. negalėjome dirbti prie bolido. Mes esame susidėlioję aiškias procedūras, buvome pasiruošę laikmatį ir atrodė, kad viskas buvo atlikta teisingai. Mes iš tos situacijos negavome jokio pranašumo, todėl pažiūrėsime, ko imsimės“, - sakė M.Krackas.

Net ir trečią vietą po ispano baudos gavęs George'as Russellas pažymėjo, kad F.Alonso buvo nubaustas per griežtai: „Tai, kas nutiko Fernando, buvo žiauroka. Man atrodo, kad kai kurios šį savaitgalį skirtos baudos buvo per griežtos. Žinoma, aš esu laimingas, gavęs vietą ant podiumo“.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų