-
08-03, 22:00
-
-

H.Oeberg pergalingai baigė pasaulio taurės sezoną, su didžiuoju sportu atsisveikino net keturios biatlono žvaigždės

2023.03.19 17:10
Hanna Oeberg | „Stop“ kadras

Norvegijoje finišavo pasaulio biatlono taurės sezonas. Jį sekmadienį užbaigė prestižinės moterų 12,5 km bendro starto lenktynės.

Paskutines sezono lenktynes laimėjo švedė Hanna Oeberg. Ji uždengė 19 taikinių iš 20 ir finišavo per 36 min. 33.5 sek. Švedė 22.6 sek. aplenkė norvegę Martę Olsbu Roeiseland (1 baudos ratas) ir 43.7 sek. – prancūzę Anais Chevalier-Bouchet (3). Tuo tarpu sezono nugalėtoja prancūzė Julia Simon finišavo 5-a (+56.6, 4).

26-erių J.Simon sezoną baigė surinkusi 1093 taškus ir pirmą kartą karjeroje iškovojo pasaulio taurę. Už jos liko dvi italės – Dorothea Wierer (911 tšk.) bei Lisa Vittozzi (882).

Pasibaigus sezonui, su didžiuoju sportu atsisveikino net keturios biatlono žvaigždės – M.Olsbu Roeiseland, A.Chevalier-Bouchet, Tiril Eckhoff ir Denise Herrmann-Wick.

32-ejų M.Olsbu Roeiseland 3 kartus tapo olimpine čempione ir net 13 sykių laimėjo pasaulio čempionatą. Pasaulio taurėje ji laimėjo 38 lenktynes, o praėjusiame sezone tapo bendros įskaitos čempione.

30-metė A.Chevalier-Bouchet tapo dukart olimpine vicečempione ir triskart pasaulio vicečempione. Prancūzė laimėjo 11 pasaulio taurės lenktynių.

32-ejų T.Eckhoff tapo dukart olimpine ir net 10 kartų pasaulio čempione. Norvegė laimėjo 50 pasaulio taurės lenktynių, o prieš porą metų triumfavo pasaulio taurės bendroje įskaitoje.

34-erių D.Herrmann-Wick kartą laimėjo olimpiadą, dukart tapo pasaulio čempione bei 16 sykių nugalėjo pasaulio taurės lenktynėse.