Saudo Arabijoje iš F.Alonso 100-asis podiumas atimtas jau po finišo, pergale džiaugėsi S.Perezas (papildyta)

2023.03.19 20:47
Saudo Arabijos GP lenktynės | „Stop“ kadras

Saudo Arabijos GP lenktynės | „Stop“ kadras

Džidoje sekmadienį surengtos antrosios „Formulės 1“ sezono lenktynės – Saudo Arabijos GP. Jas laimėjo beveik visą laiką dominavęs meksikietis Sergio Perezas su „Red Bull“ bolidu.

S.Perezas startavo iš „pole“ pozicijos, bet dar prieš pirmą posūkį prarado vietą ispanui Fernando Alonso („Aston Martin“). Tiesa, veterano džiaugsmas netrukus baigėsi. Teisėjai nustatė, kad F.Alonso padarė apmaudžią klaidą – netinkamai atsistojo į starto vietą. Už tai ispanas gavo 5 sek. baudą. Tiesa, dar prieš ją atlikdamas, F.Alonso prarado pirmą vietą, kai trasoje buvo aplenktas S.Perezo.

Po šio momento S.Perezas problemų nebeturėjo, dominavo visą likusią distanciją ir šventė 5-ą karjeros pergalę.

2-as finišavo vos iš 15-os vietos startavęs olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“). Čempionato favoritas nuo pat lenktynių pradžios demonstravo neblogą greitį, aplenkė nemažai varžovų į greitai pakilo į dešimtuką.

M.Verstappenui labai pasisekė, kai teisėjai priėmė keistą sprendimą išleisti saugos automobilį. Toje situacijoje kanadietis Lance‘as Strollas („Aston Martin“) sustojo šalia trasos saugioje zonoje, kur maršalai galėjo greitai pašalinti bolidą. Visgi, teisėjai vaizdo stebėjimo kamerose tikino nematę, kur yra L.Strollas, todėl nusprendė nerizikuoti ir išleido saugos automobilį, vietoj to, kad paskelbtų virtualią saugos automobilio fazę.

M.Verstappenas, paskelbus apie saugos automobilį, dar nebuvo stojęs boksuose, todėl pasinaudojo savo proga ir atliko „pigesnį“ sustojimą. Tai olandui leido aplenkti abu „Ferrari“ pilotus, kurie buvo sustoję šiek tiek anksčiau lenktyniniu režimu ir todėl praradę daugiau laiko. Pratęsus lenktynes, M.Verstappenas greitai susitvarkė su britu George‘u Russellu („Mercedes“) bei F.Alonso ir atvažiavo antras, nesugebėdamas pakovoti su S.Perezu. Tiesa, olandas ne kartą skundėsi bolido problemomis, nors jo greitis ir nebuvo prastesnis nei varžovų.

F.Alonso iki finišo išlaikė trečią poziciją ir 100-ąjį kartą karjeroje lipo ant podiumo. Už jo finišavo abu „Mercedes“ britai – G.Russellas bei Lewisas Hamiltonas.

Atnaujinta 20.47 val. Jau po lenktynių teisėjai pranešė, kad F.Alonso netinkamai atliko jam skirtą 5 sek. baudą. Už tai ispanas gavo 10 sek. baudą ir iš 3-ios vietos nukrito į 4-ą. Tai reiškia, kad į 3-ią vietą pakilo G.Russellas, tik jis tai sužinojo jau po apdovanojimų ceremonijos.

Blankiai pasirodė „Ferrari“ pilotai. Ispanas Carlosas Sainzas jaunesnysis finišavo 6-as, o monakietis Charlesas Leclercas, startavęs iš 12-os vietos, užėmė 7-ą vietą bei buvo išreiškęs nepasitenkinimą kai kuriais komandos veiksmais.

Saudo Arabijos GP lenktynių rezultatai:

Saudo Arabijos GP lenktynių rezultatai | Organizatorių nuotr.

Saudo Arabijos GP lenktynių rezultatai | Organizatorių nuotr.

M.Verstappenas su 44 taškais liko čempionato lyderiu, nes Džidoje gavo papildomą tašką, kai įveikė greičiausią lenktynių ratą prieš pat finišą. S.Perezas su 43 tšk. liko antras, trečią vietą išlaikė F.Alonso (27). Konstruktorių įskaitoje „Red Bull“ (87) tolsta nuo „Mercedes“ (41) bei „Aston Martin“ (35).

Trečiosios sezono lenktynės balandžio 2 d. bus surengtos Australijoje.

Lenktynių eiga:

Varžybų eiga
Atnaujinta 20:25

Po labai nykių paskutinių 20 ratų pergalę šventė S.Perezas. M.Verstappenas, kuris ne kartą skundėsi bolido problemomis, atvažiavo antras. Trečias liko F.Alonso.

Atnaujinta 20:19

Anot FIA atstovo, saugos automobilis dėl L.Strollo sustojimo buvo išleistas todėl, kad teisėjai nebuvo tikri, kur yra kanadiečio bolidas. Panašu, kad teisėjai nematė, jog L.Strollas sustojo saugioje vietoje ir priėmė perteklinį sprendimą.

Atnaujinta 20:18

K.Magnussenas likus 5 ratams aplenkė Y.Tsunodą ir pakilo į 10-ą vietą.

Atnaujinta 20:10

Priekyje jau keliolika ratų nėra jokių pokyčių. Vienintelė kova dešimtuke vyksta tarp Y.Tsunodos ir K.Magnusseno dėl paskutinio taško.

Atnaujinta 20:02

Likus 15 ratų S.Perezas 4.4 sek. lenkia M.Verstappeną, 16.4 sek. - F.Alonso, 19.7 sek. - G.Russellą, 22.7 sek. - L.Hamiltoną, 26.1 sek. - C.Sainzą, 28.6 sek. - Ch.Leclercą.

 

Atnaujinta 19:55

Likus 20 ratų S.Perezas 5.1 sek. lenkia M.Verstappeną, 12.3 sek. - F.Alonso, 14.4 sek. - G.Russellą, 16.4 sek. - L.Hamiltoną, 19.7 sek. - C.Sainzą, 21.1 sek. - Ch.Leclercą.

Atnaujinta 19:51

A.Albonas dėl stabdžių gedimo suka į boksus ir traukiasi iš lenktynių.

Atnaujinta 19:46

Y.Tsunoda prarado pozicijas E.Oconui ir P.Gasly bei nukrito į 10-ą vietą.

Atnaujinta 19:45

M.Verstappenas vieną po kito aplenkė G.Russelą su F.Alonso ir jau važiuoja antras.

Atnaujinta 19:42

L.Hamiltonas lenkia C.Sainzą ir kyla į penktą vietą.

Atnaujinta 19:39

Lenktynės tęsiasi įprastu režimu.

Atnaujinta 19:36

Po sustojimų pirmas liko S.Perezas, antras - F.Alonso, trečias - G.Russellas, ketvirtas - M.Verstappenas. Toliau rikiuojasi C.Sainzas, L.Hamiltonas, Ch.Leclerecas, Y.Tsunoda, E.Oconas ir dešimtuką užbaigiantis P.Gasly.

Atnaujinta 19:33

Visi, kas dar nestojo, skuba į boksus atlikti „pigesnių“ sustojimų.

Atnaujinta 19:31

„Aston Martin“ liepė L.Strollui sustoti trasoje - pasirodė saugos automobilis! Neaišku, kodėl buvo priimtas toks drastiškas sprendimas, nes L.Strollo bolidas nebuvo sustojęs pavojingoje vietoje ir jį pavyko greitai pašalinti iš trasos.

If Lance was already at a safe zone and very much away from the track, why are they brining out the SC? Is this a SC situation? from formula1

Atnaujinta 19:30

Netrukus į boksus pasuko ir Ch.Leclercas. Jis taip pat gavo kietas padangas ir į trasą grįžo tarp C.Sainzo bei L.Strollo.

Atnaujinta 19:28

C.Sainzas pabuvojo boksuose, gavo kietas padangas ir į trasą grįžo prieš L.Strollą.

Atnaujinta 19:26

L.Strollas pirmasis iš lyderių pasuko į boksus ir pasirinko kietas padangas.

Atnaujinta 19:25

M.Verstappenas seka Ch.Leclerco pėdomis ir lenkia E.Oconą.

Atnaujinta 19:23

Ch.Leclercas galiausiai susitvarkė su E.Oconu ir pakilo į 6-ą poziciją.

Atnaujinta 19:22

M.Verstappenas lenkia L.Hamiltoną ir kyla į 8-ą vietą.

Atnaujinta 19:18

M.Verstappenas jau 9-as - olandas aplenkė ir P.Gasly. Tiesa, iki S.Perezo jam jau trūksta 17.7 sek.

Atnaujinta 19:18

Ch.Leclercas susitvarko su L.Hamiltonu ir kyla į 7-ą vietą. Tuo tarpu britas buvo įspėtas už neleistinų ankstesnių gynybinių manevrų naudojimą, kai L.Hamiltoną dar atakavo P.Gasly.

Atnaujinta 19:16

Priekyje S.Perezas mažiau nei sekunde pirmauja prieš F.Alonso, kuriam dar reikės atlikti baudą. G.Russellas atsilieka jau 5.1 sek.

Atnaujinta 19:16

M.Verstappenas lenkia G.Zhou ir jau važiuoja 10-as.

Atnaujinta 19:15

Ch.Leclercas lenkia P.Gasly ir kyla į 8-ą vietą.

Atnaujinta 19:12

M.Verstappenas po truputį kyla aukštyn ir jau važiuoja 11-as. Ch.Leclercas nekyla iš 9-os vietos ir yra užstrigęs už P.Gasly, kuris irgi naudojasi DRS sistema, važiuodamas paskui L.Hamiltoną.

Atnaujinta 19:10

S.Perezas susitvarkė su F.Alonso ir susigrąžino pirmą vietą.

Atnaujinta 19:07

Blogos naujienos F.Alonso - ispanas gavo 5 sek. baudą.

Atnaujinta 19:06

O.Piastri dėl pažeisto priekinio sparno po kontakto su P.Gasly priverstas sukti į boksus. Čempionato naujokas krenta į paskutinę vietą.

Atnaujinta 19:06

Ch.Leclercas šoktelėjo į 9-ą vietą, M.Verstappenas - į 13-ą.

Atnaujinta 19:06

F.Alonso gresia bauda - įtariama, kad ispanas netinkamai atsistojo į starto poziciją.

Atnaujinta 19:05

F.Alonso startuoja fantastiškai ir tampa lyderiu! Tuo tarpu L.Strollas lenkia C.Sainzą ir kyla į ketvirtą vietą.

Atnaujinta 19:01

Beveik visi pilotai startuoja su vidutinio kietumo padangomis. Kietas padangas pasirinko tik L.Hamiltonas ir L.Sargeantas, o minkštas - Ch.Leclercas ir L.Norrisas.

Atnaujinta 19:01

Pilotai pajudėjo į apšilimo ratą.

Saudo Arabija „Formulės 1“ kalendoriuje atsirado 2021 m. Prieš porą metų čia laimėjo britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“), pernai greičiausias buvo M.Verstappenas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų