Vokiečiai išreiškė solidarumą su ukrainiečiais: po gėdingo FIE sprendimo pareiškė nerengsiantys pasaulio taurės etapo

2023.03.18 16:00
Fechtavimas rapyra | Scanpix nuotr.

Fechtavimas rapyra | Scanpix nuotr.

 Tarptautinė fechtavimo federacija (FIE) praėjusį penktadienį vykusio nuotolinio kongreso metu priėmė sprendimą sugrąžinti šalių agresorių sportininkus į tarptautines varžybas. Už tai, kad rusai ir baltarusiai galėtų grįžti į individualias fechtavimo varžybas balsavo 89 asmenys, prieš – 46, 1 – susilaikė. Už tai, kad rusai ir baltarusiai dalyvautų komandinėse varžybose, balsavo 85, prieš – 51, 3 – susilaikė. Taip pat nuspręsta leisti fechtavimo varžybose lankytis rusų ir baltarusių delegatams (88 – už, 48 – prieš, 2 – susilaikė).

Ukrainos fechtavimo federacija du kartus bandė išbraukti šį klausimą iš svarstymo, tačiau jų pasiūlymai buvo atmesti.

FIE priimtas sprendimas įsigalios nuo balandžio mėnesį ir jau dabar jis kelia daug diskusijų. Štai Vokietijos fechtavimo federacija jau pranešė, kad gegužės 5-7 d. nerengs pasaulio taurės etapo, kuriame moterys turėjo kautis rapyromis. Toks sprendimas priimtas todėl, kad rusų ir baltarusių fechtuotojoms nebūtų galimybių patekti į Vokietijos teritoriją.

„Mes solidarizuojamės su Ukrainos žmonėmis, kurie kenčia dėl agresyvaus karo. Kad ir kaip mums norėjosi pradžiugini vietos fechtavimo gerbėjus geriausių sportininkių kovomis, mes manome, kad esant dabartinėms aplinkybėms kitoks sprendimas buvo neįmanomas“, - sakė Vokietijos fechtavimo federacijos prezidentė Claudia Bokel.

Pati C.Bokel neatskleidė, kaip balsavo FIE kongreso metu, bet anksčiau ji jau yra pasisakiusi už griežtas sankcijas Rusijai. Tai ji darė dar tada, kai Rusiją drebino stambaus masto dopingo skandalas. Tada C.Bokel darbavosi tarptautiniame olimpiniame komitete ir ragino visiškai išmesti rusus iš Rio de Žaneiro olimpiados. Galiausiai C.Bokel nuomonės nebuvo paklausyta ir į žaidynes atvyko daugybė rusų, o C.Bokel dėl savo griežtos pozicijos sulaukė didžiulio spaudimo.

Rusai, reaguodami į vokiečių sprendimą, pareiškė, kad tai nebus paskutinė šalis, kuri taip pasielgs, bei aiškino, jog taurės etapai bus rengiami tose šalyse, kurios įsileis visų valstybių sportininkus.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų