V.Kličko apie farsą ruso valdomoje tarptautinėje bokso federacijoje: „Jis pasikeitė pavardę dėl Putino“

2023.03.18 15:47
Vitalijus Kličko | Scanpix nuotr.

Vitalijus Kličko | Scanpix nuotr.

 Indijoje šiuo metu vyksta liūdnai pagarsėjęs IBA organizacijos pasaulio moterų bokso čempionatas. Jame Rusijos ir Baltarusijos boksininkėms leista startuoti po savo šalių vėliavomis, taip pat bus grojami šių šalių himnai, jei sportininkės laimės aukso medalius.

Tarptautinei bokso federacijai vadovauja rusas Umaras Kremliovas, o didžiausią finansavimą IBA gauna iš rusiškų įmonių. Keliolika valstybių, reaguodamos į gėdingą IBA sprendimą, nusprendė boikotuoti pasaulio moterų čempionatą. Prie jų prisijungė ir Lietuva, todėl Gabrielė Stonkutė neatvyko ginti pasaulio čempionės titulo. Lietuvės svorio kategorijoje šiemet startavo tiek rusė, tiek baltarusė.

Skandalas jau kilo dėl olandės Megan de Cler pasirodymo čempionate. Nyderlandai paskelbė boikotuojantys čempionatą, tačiau olandė nusprendė vykti į pirmenybes kaip neutrali atletė.

Taip pat skandalą sukėlė čempionato organizatoriai, kai šie nusprendė uždrausti Kosovo vėliavą ir himną čempionato metu, nors Kosovo bokso federacija yra pilnateisė IBA narė. Praėjusio čempionato bronzos medalininkė Donjeta Sadiku tuomet pareiškė, kad po neutralia vėliava nekovos ir pasitraukė iš čempionato, o indų sprendimą pasmerkė Kosovo prezidentė.

Apie farsu virtusią IBA organizaciją neseniai pasisakė Ukrainos bokso legenda Vitalijus Kličko.

„Taip, iš vienos pusės nėra gerai, kai mūsų sportininkai nedalyvauja varžybose ir neįgauna patirties, tačiau IBA šiuo metu yra tapusi Rusijos politiniu įrankiu. Jos reputacija – sutepta. IBA vadovauja vyras, kuris pasikeitė pavardę tam, kad būtų arčiau Putino. Kremliovas – nėra tikroji jo pavardė.

Visų pirma, aš manau, kad mūsų ir kitų šalių federacijos priėmė teisingą sprendimą, nesiųsdamos atstovų į varžybas, kuriose dalyvauja rusai bei baltarusiai. Visų antra, reikėtų kelti klausimą, ar tokiu būdu IBU valdomas boksas turėtų likti olimpinių žaidynių programoje“, - svarstė V.Kličko.

Anot „The Irish Times“, U.Kremliovo tikroji pavardė yra Lutfulojevas. Jis pavardę pasikeitė tam, jog nuslėptų tai, kad yra du kartus nuteistas dėl reketo, mat pagal IBA statutą kandidatai į prezidento postą turėjo įrodyti, jog nėra teisti.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų