„UFC 286“ pristatymas ir prognozės: ar K.Usmanas susigrąžins čempiono titulą, o J.Gaethje ir R.Fizijevas pademonstruos vakaro kovą?

2023.03.17 12:33
„UFC 286“ | Organizatorių nuotr.

„UFC 286“ | Organizatorių nuotr.

 Jau šį šeštadienį „The O2“ arenoje Londone įvyks „UFC 286“ mišrių kovos menų turnyras, kurio pagrindinėje kovoje susikaus dabartinis UFC pusvidutinio svorio kategorijos čempionas 31-erių britas Leonas Edwardsas (20-3, 1 be nugalėtojo) ir net penkis sykius šį titulą prieš tai apgynęs, tačiau prieš tą patį L.Edwardsą jį praradęs 35-erių nigerietis Kamaru Usmanas (20-2).

Pirmosios preliminarios kovos Lietuvos laiku prasidės šeštadienį 19.00 val., antrosios – 21.00 val., tuo tarpu pagrindinės penkios vakaro kovos – 23.00 val.

Tradiciškai „Sportas.lt“ pateikia būsimo turnyro pagrindinių kovų apžvalgą bei viso turnyro prognozes.

Pagrindinės kovos: 

Pusvidutinio svorio kategorijos (iki 170 svarų arba 77 kg) kova: Leonas Edwardsas (20-3, 1 be nugalėtojo) – Kamaru Usmanas (20-2)

Nors per daugelį metų Didžiojoje Britanijoje įvyko daugybę UFC renginių, tačiau ši kova turbūt yra pati didžiausia. Tai ne tik kova dėl pusvidutinio svorio kategorijos čempiono titulo, tačiau ir trilogija, po vieno iš didžiausių netikėtumų UFC istorijoje.

Kai 2022 m. rugpjūtį L.Edwardsas kovojo su K.Usmanu dėl jam tuo metu priklausiusio čempiono titulo, tik nedaugelis tikėjo jo pergale.

Prisiminus 2015 m., kai L.Edwardsas pirmą kartą stojo prieš K.Usmaną, tuo metu jis praktiškai neturėjo šansų. Nors per ilgus metus nuo tos kovos jis akivaizdžiai patobulėjo, tačiau ir pats K.Usmanas nestovėjo vietoje.

Nors antroje jų tarpusavio dvikovoje L.Edwardsas pirmame raunde nustebino čempioną parvertimu ir trumpa kontrole ant žemės, tačiau vėliau buvo panašu, kad K.Usmanas tiesiog nesulaukia pakankamo pasipriešinimo.

„Nigerijos košmaras“ atliko geresnius smūgius, dominavo grumtynėse, o kovai artėjant link pabaigos atrodė, kad jis užbaigs ją įprasta gynyba.

Taip atrodė, kol likus kiek mažiau nei minutei iki kovos pabaigos K.Usmanas nuleido ranką, o tuo pasinaudojęs L.Edwardsas atliko tobulą spyrį į galvą ir akimirksniu išjungė K.Usmano šviesas.

Kadangi K.Usmanas buvo iškovojęs 15 pergalių iš eilės, įskaitant penkis kartus ginant titulą, visiškai aišku buvo, kad įvyks revanšas.

Taigi, ar K.Usmanas gali susigrąžinti titulą?

Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad jam neturėtų kilti problemų. Atsižvelgiant į pirmąsias judviejų tarpusavio kovas, K.Usmanas dominavo prieš L.Edwarsą septynis iš aštuonių jų raundų.

Žinoma, L.Edwardso įspūdingas spyris nebuvo atsitiktinumas, jis buvo tikrai puikiai parengtas, tačiau kur kas labiau tikėtina, kad K.Usmanas išvengs panašių smūgių, o ne tai, kad L.Edwardsas dar kartą tokį atliks.

Reikėtų atsižvelgti į kelis X faktorius. Pirma – K.Usmano psichologinė būklė po išties triuškinančio nokauto. Tokie skaudūs nokautai jau yra pakeitę geriausių kovotojų karjeras, todėl nėra jokių garantijų, kad K.Usmanas sugrįš toks pats, koks buvo anksčiau. Antra – L.Edwardso psichologinė būklė ta prasme, kad jo pasitikėjimas savimi bus išaugęs. Jis kovos savo sirgalių akivaizdoje ir gali jaustis nesustabdomas. Jis dabar žino, kad gali sustabdyti K.Usmaną, nors to nepadarė jokia kita UFC žvaigždė.

Taip pat yra tikimybė, kad L.Edwardso pasitikėjimas savimi gali virsti perdėtu pasitikėjimu. Yra tikimybė, kad ir nedidelė, jog jis pamiršo, koks monstras iš tikrųjų yra K.Usmanas.

Įvertinus visas aplinkybes, ši dvikova gali pakrypti įvairiomis kryptimis, tačiau sunku nepastebėti K.Usmano dominavimo iki to nokauto. Jeigu šį kartą jis kovos kiek atsargiau, jam turėtų pavykti susigrąžinti čempiono titulą.

Verdiktas: K.Usmano pergalė teisėjų sprendimu

„Sportas.lt“ lankytojų nuomonė:

Kas laimės: L.Edwardsas ar K.Usmanas?
  • L.Edwardsas (102 balsai)
  • K.Usmanas (199 balsai)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Lengvo svorio kategorijos (iki 155 svarų arba 70 kg) kova: Justinas Gaethje (23-4) – Rafaelis Fizijevas (12-1)

Pastaraisiais metais kai kurie labiau pripažinti UFC lengvo svorio kategorijos kovotojai buvo kaltinami, kad vengia kovų su diviziono naujokais, siekdami apsaugoti savo reitingus.

Vienas iš tokių kovotojų, kurio tikrai negalima tuo kaltinti yra J.Gaethje. Jis užima trečią vietą lengvo svorio kategorijos reitinge ir yra pripažįstamas kaip viena iš didžiausių UFC žvaigždžių bei galėtų reikalauti taip vadinamos „pinigų kovos“.

Vietoje to jis nori stoti į kovą su 6-ą vietą užimančiu 30-mečiu Azerbaidžano kovotoju R.Fizijevu, kuris UFC mastu nėra žvaigždė, tačiau turi pavojingus įgūdžius.

Ar J.Gaethje iškovos pirmą pergalę nuo 2021 m. lapkričio, kai nugalėjo Michaelą Chandlerį? O gal R.Fizijevas iškovos didžiausią savo karjeros pergalę?

Visi žino, ką J.Gaethje gali. Jis yra bene galingiausiai smūgiuojantis lengvo svorio kategorijos kovotojas, galintis vienu smūgiu užgesinti bet kurį varžovą.

J.Gaethje taip pat gali pasigirti ir žiauriais kojų smūgiais bei puikia gynyba nuo parvertimų. Jis yra pasiruošęs priešininkus palaužti aštriomis kombinacijomis, taip pat vietoje anksčiau naudoto laukinio puolimo dabar J.Gaethje linkęs pamatuoti savo atakas ir pirmenybę teikia suplanuotiems smūgiams.

Tradiciškai J.Gaethje varžovai buvo linkę ieškoti parvertimų, tačiau šiuo atveju tai greičiausiai nepasiteisintų. R.Fizijevas yra ryškiai išreikštas smūgiuotojas, atliekantis žiaurius smūgius kojomis, keliais ir kumščiais, taip pat mėgstantis atakas besisukant.

Šiuo metu R.Fizijevas yra iškovojęs 6 pergales iš eilės, o už penkis pastaruosius pasirodymus jis yra laimėjęs ir premijas.

Neseniai R.Fizijevas pademonstravo puikią techniką ir penkis raundus dominavo prieš buvusį čempioną Rafaelį dos Anjos, kol galiausiai jį nokautavo.

Iš esmės tai bus grynai smūgiuotojų kova, o rezultatas priklausys nuo to, ar J.Gaethje jėga, ištvermė ir patirtis įveiks R.Fizijevo greitį.

R.Fizijevas tikrai turi šansų, ypatingai atsižvelgiant į tai, kad praėjusiais metais J.Gaethje buvo nokautuotas Charleso Oliveiros – tai ženklas, kad jo smarkas galėjo tik dar susilpnėti.

Visgi R.Fizijevas jau buvo anksčiau nokautuotas ir kol kas niekas, ką jis yra pasiekęs, neleidžia manyti, kad jis galėtų nugalėti tokį kovotoją kaip J.Gaethje.

Verdiktas: J.Gaethje pergalė nokautu

„Sportas.lt“ lankytojų nuomonė:

Kas laimės: J.Gaethje ar R.Fizijevas?
  • J.Gaethje (152 balsai)
  • R.Fizijevas (65 balsai)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Pusvidutinio svorio kategorijos (iki 170 svarų arba 77 kg) kova: Gunnaras Nelsonas (18-5-1) – Bryanas Barberena (18-9)

Šį kova galėjo įvykti dar 2014 ar 2015 m., nes abu kovotojai jau yra sukaupę solidžią patirtį, tačiau G.Nelsonas pastaruoju metu itin retai pasirodydavo narve.

Geriausiais laikais jis buvo pavojingas puolėjas su pasaulinio lygio graplingu, tačiau pastaraisiais metais jis kovojo tik epizodiškai. Jis laimėjo paskutinę kovą, tačiau tai buvo prieš metus, o nuo 2019 m. rugsėjo jam tai bus tik antroji dvikova.

B.Barberena buvo aktyvesnis ir išliko toks pats kietas kovotojas, koks buvo visada. G.Nelsonas jį turėtų pranokti technika, tačiau B.Barberena yra sunkiai palaužiamas ir bus pasiruošęs rodyti tempą.

Jeigu G.Nelsonui pavyks pastatyti varžovą į blogą padėtį, jis gali laimėti, tačiau labiau tikėtina, kad B.Barberena užbaigs kovą techniniu nokautu.

Verdiktas: B.Barberena pergalė techniniu nokautu

„Sportas.lt“ lankytojų nuomonė:

Kas laimės: G.Nelsonas ar B.Barberena?
  • G.Nelsonas (32 balsai)
  • B.Barberena (37 balsai)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Moterų visų lengviausio svorio kategorijos (iki 125 svarų arba 57 kg) kova: Jennifer Maia (20-9-1) – Casey O‘Neill (9-0)

Buvusi pretendentė į titulą J.Maia sugrįžta į narvą ir susikaus su nenugalėta C.O‘Neill. Bent jau ant popieriaus ši kova turėtų būti itin palanki C.O‘Neill, kuri yra dinamiška ir agresyvi kovotoja, turinti įgūdžių visose srityse bei siekianti kovoti dėl titulo.

Didelis klausimas, ar ji bus visiškai atsigavusi po sunkios kelio traumos, tačiau net jeigu ji nėra 100 procentų atsigavusi, J.Maia šiuo metu tikriausiai nėra pasiekusi geriausios sportinės formos, nes per pastarąsias tris kovas laimėjo tik sykį.

Verdiktas: C.O'Neill pergalė teisėjų sprendimu

„Sportas.lt“ lankytojų nuomonė:

Kas laimės: J.Maia ar C.O‘Neill?
  • J.Maia (15 balsų)
  • C.O‘Neill (42 balsai)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Vidutinio svorio kategorijos (iki 185 svarų arba 84 kg) kova: Marvinas Vettori (18-6-1) – Romanas Dolidze (12-1)

Tai bus tikrai aukšto lygio kova, kurioje sunku išrinkti nugalėtoją.

M.Vettori pastaraisiais metais pralaimėjo tik dviem varžovams – Israeliui Adesanya ir Robertui Whittakeriui, tuo tarpu R.Dolidze UFC organizacijoje yra iškovojęs 6 pergales ir patyręs 1 pralaimėjimą bei neseniai įspūdingai įveikė Jacką Hermanssoną.

R.Dolidze neabejotinai turi potencialo laimėti šią dvikovą, tačiau M.Vettori jam suteiks tikrai sudėtingą kovą.

M.Vettori yra labiau patyręs kovotojas visose srityse ir taip pat yra nepaprastai ištvermingas, todėl daugiau šansų šioje kovoje duodame būtent jam.

Verdiktas: M.Vettori pergalė teisėjų sprendimu

„Sportas.lt“ lankytojų nuomonė:

Kas laimės: M.Vettori ar R.Dolidze?
  • M.Vettori (58 balsai)
  • R.Dolidze (42 balsai)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Preliminarios vakaro kovos:

Puslengvio svorio kategorijos (iki 145 svarų arba 66 kg) kova: Jackas Shore‘as (16-1) – Makwanas Amirkhani (17-8)

Verdiktas: J.Shore'o pergalė techniniu nokautu

Lengvo svorio kategorijos (iki 155 svarų arba 70 kg) kova: Chrisas Duncanas (9-1) – Omaras Moralesas (11-3)

Verdiktas: Ch.Duncano pergalė teisėjų sprendimu

Lengvo svorio kategorijos (iki 155 svarų arba 70 kg) kova: Samas Pattersonas (10-1-1) – Yanalas Ashmouzas (6-0)

Verdiktas: S.Pattersono pergalė skausmingu veiksmu

Visų lengviausio svorio kategorijos (iki 125 svarų arba 57 kg) kova: Muhammadas Mokaevas (9-0, 1 be nugalėtojo) – Jafelis Filho (14-2)

Verdiktas: M.Mokaevo pergalė teisėjų sprendimu

Pirmosios preliminarios kovos:

Puslengvio svorio kategorijos (iki 145 svarų arba 66 kg) kova: Lerone‘as Murphy (11-0-1) – Gabrielis Santosas (10-0)

Verdiktas: L.Murphy pergalė techniniu nokautu

Vidutinio svorio kategorijos (iki 185 svarų arba 84 kg) kova: Christianas Leroy‘us Duncanas (7-0) – Duško Todorovičius (12-3)

Verdiktas: Ch.Duncano pergalė techniniu nokautu

Visų lengviausio svorio kategorijos (iki 125 svarų arba 57 kg) kova: Jake‘as Hadley (9-1) – Malcolmas Gordonas (14-6)

Verdiktas: J.Hadley pergalė teisėjų sprendimu

Moterų visų lengviausio svorio kategorijos (iki 125 svarų arba 57 kg) kova: Joanne Wood (15-8) – Luana Carolina (8-3)

Verdiktas: J.Wood pergalė teisėjų sprendimu

Lengvo svorio kategorijos (iki 155 svarų arba 70 kg) kova: Jai Herbertas (12-4) – L‘udovitas Kleinas (19-4)

Verdiktas: L.Kleino pergalė techniniu nokautu

Moterų visų lengviausio svorio kategorijos (iki 125 svarų arba 57 kg) kova: Juliana Miller (4-1) – Veronica Macedo (6-4-1)

Verdiktas: J.Miller pergalė teisėjų sprendimu

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų