-
08-03, 22:00
-
-

Pasaulio biatlono taurės etapą lietuviai baigė kukliai, latviai nustebino bronzos medaliais

2023.03.05 20:58
Lenktynių akimirka | „Stop“ kadras

Čekijoje finišavo pasaulio biatlono taurės etapas. Sekmadienį jį užbaigė mišrių porų estafetės lenktynės.

Nugalėtojais tapo norvegai Marte Olsbu Roeiseland ir Vetle Sjaastadas Christiansenas. Jie išvengė baudos ratų, panaudojo 7 papildomus šovinius ir finišavo per 36 min. 40.5 sek. M.Olsbu Roeiseland tai buvo trečia pergalė per tris dienas.

Antri finišavo šveicarai Amy Baserga ir Niklasas Hartwegas (+17.6 sek., 0 baudos ratų + 10 papildomų šovinių). Tuo tarpu bronza džiaugėsi kaimynai latviai – Baiba Bendika ir Andrejus Rastorgujevas (+29.5, 0+9).

Ilgą laiką atrodė, kad auksas turėtų atitekti švedams Monai Brorsson ir Jesperui Nelinui. Jie lyderiavo prieš lemiamą etapą, bet jame J.Nelinas šaudė labai prastai (2+5), prarado daugiau nei minutę ir nukrito į 9-ą vietą.

Natalija Kočergina su Maksimu Fominu buvo aplenkti ratu bei užėmė 23-ią vietą tarp 25 ekipų. N.Kočergina prastai pradėjo lenktynes (2+4), prarado daugiau nei pusantros minutės ir buvo 24-a. M.Fominas šaudė sėkmingai (0+1), pralaimėjo mažiau nei 17 sek. ir pakėlė Lietuvos rinktinę į 23-ią poziciją. N.Kočergina tuomet vėl šaudė prastai (1+4) ir pralaimėjo daugiau nei 71 sek. M.Fominas paskutiniame etape spėjo pasirodyti tik vienoje šaudykloje (0+3) ir buvo aplenktas ratu.

Priešpaskutinis sezono etapas kovo 9-12 d. vyks Švedijoje.