K.Maksvytis: apie griežtą „Barcelonos“ sistemą ir pagrindinius akcentus prieš ją, R.Jokubaičio žaidimą ir svarbią ilgesnę pertrauką

2023.03.01 12:22
Kazys Maksvytis | „Stop“ kadras

Kazys Maksvytis | „Stop“ kadras

 Ketvirtadienį Kauno „Žalgiris“ Barselonoje bandys atsitiesti po skaudaus praėjusią savaitę patirto pralaimėjimo prieš Madrido „Real“ ekipą, tačiau kauniečių kelyje lauks itin galinga Šarūno Jasikevičiaus vadovaujama „Barcelonos“ komanda.

Nors pirmąsias tarpusavio rungtynes „Žalgiris“ namuose laimėjo, tačiau dabar laukia visai kitoks susitikimas. Apie tai prieš jį kalbėjo „Žalgirio“ strategas Kazys Maksvytis.

„Turėjome ilgesnę pertrauką, per kurią nemažą dėmesį skyrėme savo dalykams. Turėjome galimybių ilgiau pasitreniruoti, grįžti į ritmą. Turime visus žaidėjus, kurie šiai dienai yra pasiruošę. Važiuosime pas „Barceloną“, kurie taip pat turėjo laiko pasiruošti ir bus padarę tą patį, ką ir mes. Jie yra talentinga komanda, vadovaujama vieno iš geriausių trenerių. Yra daug puolimo žaidėjų, labai gerai metanti tritaškius, užimanti pirmą vietą Eurolygoje pagal tritaškių procentą. Bus didelis iššūkis varžovų aikštelėje suvaržyti jų puolimą, kai jie turi tiek ketvirtus, tiek penktus numerius, išplečiančius aikštelę. Taip, kad laukia sunkios rungtynės, kurioms ruošėmės visą savaitę“, – sakė K.Maksvytis.

– Ar „Barcelona“ yra griežčiausią sistemą turinti Eurolygos komanda?

– Ji yra labai sisteminė, tiek gynyboje, tiek puolime. Gal kartais gynyboje jiems tai išpildyti trukdo tai, kad jie surinko daugiau puolimo žaidėjus.

– Ar „Barcelona“ yra ispaniško stiliaus komanda?

– Pagal įvairiapusį puolimą, pagal tritaškius yra ispaniška, bet nėra tiek daug greito puolimo. Galima sakyti, kad yra ir lietuviška, ir balkaniška – susipynę visi stiliai. Visumoje gaunasi, kad tai yra topinė komanda, kuri yra Eurolygos viršūnėje.

– C.Higginsas ir N.Mirotičius nežaidžia geriausių sezonų. Ką šiuo metu galima išskirti kaip „Barcelona“ lyderį?

– Jeigu reikėtų pasiimti vieną žaidėją kitiems metams, tai imčiau C.Higginsą. Tiek charakteris, tiek žaidimo stilius yra geri, talentingas tiek puolime, tiek gynyboje. Tas pats N.Mirotičius yra talentingas, galintis pakeisti rungtynes. Tai yra įvairiapusė komanda ir nėra lengva prieš ją ruoštis.

– Kaip Lietuvos rinktinės trenerį, ar jus tenkinta tai, kokį žaidimą demonstruoja Rokas Jokubaitis?

– Tenkina. Jis turi svarbią rolę, paskutiniu metu žaidžia neblogai. Tokiam jaunam žaidėjui kaip Rokui, kiekvieni metai ir kiekvienos rungtynės yra gera patirtis. Tikiuosi, kad jis tą patirtį atsineš ir į rinktinę.

– N.Laprovitolla varžiavo į pasaulio čempionato atranką ir gavo smūgį su Argentinos rinktine. Ar galima būtų tikėtis, kad jis bus išsimušęs ir galima bus žaisti per jį?

– Mes norėtume, kad taip būtų, bet neaišku, ar taip įvyks. Prieš mus jis pirmose rungtynėse nesužaidė sėkmingai, bet kitos rungtynės yra nauja istorija.

– Pirmose rungtynėse labai gerai pasirodė Š.Jasikevičiui pažįstami žaidėjai – Šmitas, Ulanovas. Ar jie ir rytoj bus vedantys?

– Tikiuosi nemažo indėlio. Taip pat tikiuosi ir iš I.Tayloro, kuris atrodo neblogai atsistatęs ir gerai atrodo treniruotėse. Kalbant apie Šmitą, Ulanovą, Lekavičių ir kitus, kurie žaidžia prieš savo buvusį trenerį, visada pasirodo arba labai gerai, arba labai blogai. Tikiusoi, kad sužais labai gerai.

– Pirmose rungtynėse dar nebuvo įsibėgėjęs L.Birutis, tačiau dabar atrodo, kad jam būtų paranki „Barcelona“ priekinė linija?

– Na, pažiūrėsime. Laurynas LKL stabiliai žaidžia, Eurolygoje žaidimas pagerėjo ir tikėkimės, kad jis toliau žais gerai.

– „Barcelonos“ komandoje yra 8 žaidėjai pelnantys 7 ar daugiau taškų. Kokie bus pagrindiniai akcentai stabdant komandą, kurioje bet kas gali iššauti?

– Paminėjau jau jų tritaškius. Yra nemažai situacijų be kamuolio, užtvarų metikams. Manau, kad didelis dėmesys turi būti skirtas ten. Taip pat žaidimas vienas prieš vieną, yra skirtumas ar varžovai išsimes lengvus, ar sunkius tritaškius. Didelį dėmesį reikia skirti metikams.

– Pirmajame rate įveikėte „Barceloną“. Kiek nuo to laiko komanda pasikeitė ir ką galima iš tų rungtynių pasiimti?

– Mūsų komandoje pasikeitė du žaidėjai, „Barcelona“ komandoje nebuvo N.Mirotičiaus. Tai buvo pirma sezono pusė, dabar jau antra ir su kitais žaidėjais. Kažkiek keisis taktika, bus visai kitos rungtynės. Žaisime išvykoje ir laimėti bus žymiai sunkiau.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų