K.Kemzūra – apie M.Rubštavičiaus pasirodymą, jaunimą ir būsimą varžovą

2023.02.23 21:54
Kęstutis Kemzūra | Eriko Ovčarenko / BNS foto nuotr.

Kęstutis Kemzūra | Eriko Ovčarenko / BNS foto nuotr.

 Lietuvos rinktinė pasaulio čempionato atrankoje sutriuškino vengrus ir iškovojo devintąją pergalę iš 11 galimų.

Vietą jau pirmenybėse užsitikrinę lietuviai atsiplėšė po didžiosios pertraukos, o po pergalės nacionalinės komandos strategas Kęstutis Kemzūra pripažino, kad pirmoje susitikimo dalyje problemų išvengti nepavyko.

„Strigome rungtynių pradžioje. Vengrams tai buvo svarbios rungtynės ir turėjome bėdų su jų gynyba. Vis dėlto, savo veržlumu ir energija sugebėjome perlaužti rungtynes bei perėmėme kontrolę į savo rankas.

Norėčiau padėkoti krepšininkams už tokį pasiaukojimą ir buvome verti šios pergalės“, – kalbėjo treneris.

– Kaip įvertintumėte M.Rubštavičiaus pasirodymą?

– Kalbėjome, kad jam tai yra geras šansas. Mantas yra drąsus vyras. Akcentavome, kad jis drąsiai žaistų puolime ir gynyboje. Klaidelių visi padaro, bet žinant jo amžių, pasirodymas tikrai puikus.

– Kokias išskirtumėte M.Rubštavičiaus stiprybės?

– Šiuolaikiniame krepšinyje gynėjai yra kertiniai žaidėjai. Mantas gali valdyti kamuolį ir yra ateinančios kartos žaidėjas. Jis įrodė savo amžiuje, kad gali dominuoti ir puikiai žaisti. KItose šalyse jauni žaidėjai tarsi pradeda anksčiau, bet reikia išlaukti. Džiugu, kad jam pavyko šiandien. Veržlumas yra didelė jo stiprybė. Neturime stipriai išreikštų aukštaūgių, tad turėjome išnaudoti kitus pranašumus. Kartais tai pavyko, kartais galvos buvo galbūt ir per karštos.

– Ar nesigailite, kad nepakvietėte daugiau jaunų žaidėjų?

– Ateis laikas visiems. Gerai, kad yra jaunų žaidėjų. Tai nėra kažkokios trenerio ambicijos. Tariuosi ir su kolegomis, bet sprendimas yra mano. Žiūriu, kaip sulipdyti komandą, nes tai yra „langas“. Vasarą galbūt pažiūrėsime kitaip, kadangi turėsime daugiau laiko. Anksčiau darydavome ir rezervinę rinktinę, kad galėtume pažiūrėti į tuos žaidėjus. Dabar čia turėjome dvi su puse dienos ir norėjome išlaikyti pusiausvyrą. Norėjosi, kad ir Matas Jogėla čia būtų, bet jis patyrė traumą. Džiugu, kad Mantas išnaudojo tą progą ir žaidė drąsiai.

– Kokia E.Kairio ir M.Jogėlos situacija?

– Jie su mumis nekeliaus. Evaldui Kairiui yra raumenų patempimai. Bandėme gydyti, bet nepavyko. Matas Jogėla pasuko čiurną, bet lyg ir nieko per daug rimto.

– Ar pradžiugino A.Beručkos pasirodymas?

– Tikrai taip. Džiaugiuosi už jį ir už komandą. Esu dėkingas ir jam, ir „Vilkams“, kurie išleido jį tokiomis aplinkybėmis.

– Kas neramina prieš rungtynes su Prancūzija?

– Tai kito kalibro komanda ir ji žaidžia namuose. Kartėlis liko nuo pirmų rungtynių ir ne tik dėl rezultato. Ieškosime kelių, turime patirties ir žinome, kas neveikė. Negalime pakeisti kardinaliai žaidimo, bet turime išlaikyti energiją, nepaisant rezultato.

– Ar svarstote apie M.Buzelio įtraukimą į rinktinę jau artimiausiu metu? Gal apie tai diskutavote su K.Maksvyčiu?

– Maksvyčio darbotvarkė dabar įtempta, tad mes apie tai nekalbėjome. Lauksime jo atvykstančio ir prisijungiančio, tad reikia žiūrėti situaciją. Džiugina jo nusiteikimas, tad reikia paimti ir daryti.

 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų