Po „Mercedes“ bolido pristatymo – L.Hamiltono atsakas FIA: „Niekas manęs neužtildys“ (1)

2023.02.15 18:39
„Mercedes“ pristatė naująjį bolidą | „Stop“ kadras

„Mercedes“ pristatė naująjį bolidą | „Stop“ kadras

 Trečiadienį savo bolidą 2023 m. „Formulės 1“ sezonui pristatė jau 9-oji komanda – „Mercedes“. Jos naujasis kūrinys buvo pavadintas „F1 W14“.

Bolido dažymas prieš naująjį sezoną buvo pakeistas. Jei pernai komandos boliduose dominavo sidabrinė spalva, šiemet nuspręsta pereiti prie juodos spalvos. Apskritai, „Mercedes“ šiemet taip nusprendė „taupyti“ bolido kilogramus, kad net ir dažų sunaudojo mažiau nei anksčiau. Beje, neseniai buvo pasklidę gandai, kad „Mercedes“ bolido dalių gamyba atsilieka nuo numatyto grafiko, skelbta, kad darbuotojai dirba viršvalandžius, o bolido kūrimo procesas nesustoja visą parą.

„Mercedes“ vadovai pažymi, kad naujajame bolide turėtų būti išspręsta didžiausia praėjusio sezono problema – bolido šokinėjimas. „Mercedes“ 8 metus iš eilės laimėjo Konstruktorių taurę (2014-2021 m.), tačiau pernai jie nukrito iki trečios vietos.

Naujajame sezone „Mercedes“ toliau atstovaus britai George‘as Russellas bei Lewisas Hamiltonas. Su septyniskart pasaulio čempionu šiuo metu yra vedamos derybos dėl naujo kontrakto. Atsarginio piloto vietą užims vokietis Mickas Schumacheris.

Po bolido pristatymo vykusiame interviu su L.Hamiltonu daug dėmesio sulaukė FIA įvesti draudimai. 2022 m. gruodį FIA paskelbė, kad draus sportininkams pasisakyti politinėmis ar religinėmis temomis, taip pat įvairius asmeninius, galimai provokuojančius, pareiškimus, jei sportininkai prieš tai negaus rašytinio leidimo pasisakyti tam tikra tema.

„Formulės 1“ vadovas Stefano Domenicali, reaguodamas į FIA pareiškimus, pažymėjo, kad neleis „užkimšti“ burnų savo sportininkams, nors ir pažymėjo, kad FIA turi įgaliojimus tokiu atveju skirti finansines arba sportines nuobaudas.

L.Hamiltonas pastaraisiais metais pagarsėjo kaip vienas aktyviausių kalbėtojų prieš rasizmą ir LGBT bendruomenės suvaržymus. Britas patikino, kad jokie draudimai jo neužčiaups.

„FIA sprendimas nebuvo netikėtas, bet noriu pažymėti, kad niekas manęs neužčiaups. Jei yra tema, kuri man yra svarbi, tai aš apie ją ir pasisakysiu. Mes turime jausti atsakomybę, kartais mums pasisakyti yra tiesiog privaloma. Keliaujame į lenktynes po visą pasaulį ir kai kuriose vietose turime atkreipti dėmesį į svarbias temas. Draudimas bus ar ne – man nuo to niekas nepasikeis. Aišku, kad nesinorėtų gauti baudos taškų vien už kokį nors pasisakymą, tačiau aš vis tiek reikšiu savo nuomonę svarbiomis temomis. Džiugu, kad sulaukėme palaikymo iš Stefano ir tikiu, kad žodžio laisvė mūsų sporte nebus suvaržyta“, - aiškino L.Hamiltonas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų