G.Teixeira pripažino, kad neplanavo po „UFC 283“ turnyro baigti karjeros: „Didžiuojuosi šia kova“ (1)

2023.02.08 08:39
Gloveris Teixeira ir Jamahalas Hillas | „Stop“ kadras

Gloveris Teixeira ir Jamahalas Hillas | „Stop“ kadras

 Kai sausio 21-ą dieną Gloveris Teixeira įžengė į „Jeunesse“ areną Rio de Žaneira, jis turėjo tik vieną tikslą – įveikti Jamahalą Hillą ir susigrąžinti UFC pussunkio svorio kategorijos čempiono titulą.

Pergalė ar pralaimėjimas, G.Teixeira neplanavo tą vakarą nusimauti pirštinių ir baigti karjeros, kol nesuprato, kad 25 minutes trukęs karas buvo puikus būdas užbaigti legendinę karjerą.

„Nieko neplanavau“, – „MMA Fighting“ sakė G.Teixeira. „Treniruotėse kartais nusivildavau, nes atsigauti būdavo sunku. Esu įpratęs treniruotis brutaliai ir to man trūko šioje kovoje – brutalumo su parvertimais. Turėjau daug galimybių. Iš pradžių išvengiau jo smūgių, bet paskui jis pradėjo daug pataikyti ir atvėrė kirstinę žaizdą. Visgi aš dar galėjau kai ką blokuoti ir duoti kovą. Mane prakirto pernelyg lengvai, esu kaip koks Nickas ar Nate‘as Diazai. Visgi labiausiai man trūko agresyvumo“.

G.Teixeira teigė, kad tai, kaip vyko stovykla ir kova, buvo ženklai, kurių jam reikėjo, jog suprastų, kad atėjo laikas baigti.

J.Hillas buvo arti to, kad pribaigtų G.Teixeirą smūgiais trečiajame ir ketvirtajame raunduose. Vis dėlto veteranas rado būdą atsilaikyti ir įtikinti teisėją Marcą Goddardą, kad jis gali tęsti kovą. Dabar G.Teixeirai gali tekti gultis po peiliu, kad būtų sutvarkyta sulaužyta nosis, tačiau kol kas galutinis sprendimas dar nepriimtas. Kai horizonte nesimato jokios kovos, G.Teixera nusprendė neskubėti.

„Tai buvo labai šaunu“, – apie „UFC 283“ sakė G.Teixeira. „Karjerą pradėjau JAV ir turėjau galimybę kovoti Brazilijoje ir užbaigti ten karjerą. Esu labai laimingas dėl visko.

Pasakiau, kad tai yra akimirka pereiti į kitą etapą. Jeigu nekovosiu dėl UFC čempiono diržo, jeigu neturėsiu to tikslo... Aš niekada nesikoviau vien tik dėl diržo, bet visada ėjau paskui jį, kovojau vieną kovą po kitos. Kovoti tik dėl kovos, be noro ir alkio.. Man dabar gerai.

Manau, kad žmona labai apsidžiaugė dėl mano sprendimo, nes ji nebegali to pakęsti. Tai ne tik kovos, šis sportas yra sunkus. Bet kuriame sporte atiduodi visas jėgas, kad taptum pasaulio čempionu, palieki viską ir kartu su savimi nusitempi šeimą, kuri patiria tą spaudimą kovų savaitę. Matau motinos, tėvo, žmonos įtampą, kai turiu suplanuotą kovą. Žmona klausia, su kuo aš kovosiu: Jamahalu? Jiri Prochazka? Ji sužino ir eina žiūrėti jų kovų. Ji nieko nesako, nes visada įsitikinusi, kad aš juos įveiksiu, bet ji puikiai mato, kokį pavojų kelia šie vyrukai.

Aš esu turėjęs tokių mūšių kaip paskutinis, bet niekada neklupdavau, kaip paskutinėje kovoje. Žmona sakė, kad negalėjo žiūrėti, norėjo, kad teisėjas tai sustabdytų. Aš to nenorėjau. Prisiekiu – buvo akimirka, kai J.Hillas ant žemės smūgiavo, o mano akys buvo apsipylusios krauju ir aš nieko nemačiau, išskyrus šviesas ir J.Hillo smūgius, bet ir tada pagalvojau: velniop, teisėjas negali to sustabdyti. Aš nesu sužeistas, bet nelabai ką galiu padaryti. Visą laiką buvau kovoje, kovojau iki galo ir didžiuojuosi šia kova“.

G.Teixeira ir toliau lankysis sporto salėje bei treniruos kitus sportininkus, o svarbiausia – UFC vidutinio svorio kategorijos čempioną Alexą Pereirą.

Ateityje G.Teixeira tikisi turėti keletą graplingo kovų su veteranais, o galbūt net bokso kovą su žvaigždėmis, kad galėtu pasilinksminti ir užsidirbti pinigų.

„Nenustosiu treniruotis“, – sakė G.Teixeira. „Jeigu ateityje bus galimybė surengti kovą, suorganizuoti kokią nors bokso dvikovą.. Galbūt kovočiau su kokia nors įžymybę ir šiek tiek pajudinsiu savo kūną. Kodėl gi ne?“.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų