Prieš F.Jemeljanenkos atsisveikinomo kovą R.Baderis pasakė, kas yra geriausias visų laikų sunkiasvoris kovotojas istorijoje

2023.02.02 13:34
Fiodoras Jemeljanenka ir Ryanas Baderis | Organizatorių nuotr.

Fiodoras Jemeljanenka ir Ryanas Baderis | Organizatorių nuotr.

  Vasario 4-ą dieną vyksiančiame „Bellator 290“ turnyre Kalifornijoje dabartinis organizacijos sunkiasvorių čempionas Ryanas Baderis taps paskutiniuoju Fiodoro Jemeljanenkos karjeros varžovu.

Tai bus antroji šių kovotojų dvikova. F.Jemeljanenka ir R.Baderis pirmą kartą buvo susitikę 2019 m. sausį vykusiame „Bellator 214“ turnyre, o tada R.Baderis triumfavo nokautu vos per 35 sekundes.

Nors R.Baderis yra čempionas ir favoritas šioje kovoje, tačiau tarp sunkiasvorių kategorijoje jis dar tik kuriasi savo palikimą ir dar neturi tokio gyvenimo aprašymo, kad būtų laikomas vienu geriausių visų laikų sunkiasvorių kovotoju.

Būtent būsimas R.Baderio varžovas F.Jemeljanenka gana dažnai laikomas geriausiu visų laikų kovotoju, nes savo geriausiais laikais per aštuonerius metus turėjo net 28 pergalių seriją bei PRIDE čempionų titulą.

Kadangi tai subjektyvus klausimas, todėl nėra nei teisingo, nei klaidingo atsakymo, tačiau R.Baderis linkęs sutikti, jog F.Jemeljanenka lenkia visus kitus sunkiasvorių kovotojus istorijoje. Vis dėlto dabartinis „Bellator“ čempionas mano, kad talentingiausias kovotojas, kuris yra buvęs sunkiasvorių divizione, yra buvęs jo koledžo imtynių komandos draugas Cainas Velasquezas, kurio karjerą nutraukė daugybę žiaurių traumų.

„Sakyčiau, kad C.Velasquezas buvo geriausias, kai buvo sveikas, tačiau vienintelė problema ta, kad jis negalėjo ilgai išsilaikyti sveikas ir jo gyvenimo aprašyme nėra tokių kovų kaip pas Fiodorą“, – „MMA Fighting“ sakė R.Baderis. „Sakyčiau, kad Cainas galėtų būti geriausiu visų laikų sunkiasvorių kovotoju.

Jeigu reikėtų kažkam dabar užklijuoti šią etiketę, sakyčiau, kad tai būtų Fiodoras. Jo nebuvo UFC, bet niekas iš jo to neatims. Jis sukūrė palikimą, kovojo su vyrukais Japonijoje, daugelį jų nugalėjo. Bet jeigu reikėtų surengti kovą tarp geriausią sportinę formą turinčių F.Jemeljanenkos ir C.Velasquezo, rinkčiausi Cainą“.

Nepaisant to, kad C.Velasquezo karjera buvo kupina ilgų pertraukų dėl traumų, jis vis tiek sugebėjo du kartus tapti UFC čempionu bei iškovojo įspūdingas pergales prieš tokius kovotojus kaip Antonio Rodrigo Nogueira, Brockas Lesnaras ir Junioras dos Santosas.

R.Baderis mano, kad geriausiais savo laikais C.Velasquezas buvo beveik nenugalimas ir kai būdavo sveikas tai ne kartą įrodė.

„Manau, kad jis yra vienas geriausių visų laikų kovotojų“, – sakė R.Baderis. „Mums pasisekė tai pamatyti daugelyje jo kovų. Jo traumos yra tiesiog sporto dalis, tačiau jis buvo žvėris ir visada turėjo didelį užsidegimą“.

Nors R.Baderis nelygina savęs su C.Velasquezu, F.Jemeljanenka ar kuo nors kitu, bet jis išlieka nenugalėtas sunkiasvorių kategorijoje – 5 pergalės per 6 kovas ir 1 kova baigta be nugalėtojo. Žinoma, tai yra kur kas mažesnė imtis, tačiau ir R.Baderio karjera dar yra toli nuo pabaigos.

R.Baderis puikiai supranta, kad dabar turi retą galimybę į savo gyvenimo aprašymą įtraukti ypatingą žymę – antrą kartą nugalėti F.Jemeljanenką.

„Man būti jo karjeros dalimi ne vieną, o du kartus – kažkas ypatingo. Taip pat galiu būti vienintelis vyrukas, kuris Fiodorą nugalėjo du kartus“, – sakė R.Baderis.

R.Baderis pripažino, kad eidamas pirmą kartą į kovą su F.Jemeljanenka, šiek tiek nuogastąvo, tačiau prasidėjus kovai viskas pasikeitė. To paties jis tikisi ir per atsakomąją dvikovą.

„Net ir prieš pirmą kovą galvojau: šventas šūde, čia Fiodoras, aš netrukus su juo kovosiu. Buvo atlikti himnai, todėl prieš kovą turėjau laiko pagalvoti, nes tas laikas buvo kiek ilgesnis nei įprastai. Bandžiau sau kartoti, kad tai yra tik dar vienas vyrukas, o aš esu prieš juos visus kovojęs. Esu stovėjęs priešais legendas, kylančius kovotojus ir kitus. Dabar manęs tai nebeslegia, bet Fiodoras buvo vienintelis vyrukas, kuris privertė mane galvoti apie tai“, – sakė R.Baderis.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
Tvarkaraščiai "Betsafe-LKL 22/23"
04-01 „Rytas“ 17:00 „Uniclub Casino – Juventus“
04-02 „Gargždai“ 17:00 „Nevėžis-Optibet“
04-02 „CBet“ 17:00 „Wolves“