Per ketverius metus VTA taurės turnyruose – beveik 700 dalyvių

2023.02.02 12:00
Tenisas | Sauliaus Čirbos nuotr.

Tenisas | Sauliaus Čirbos nuotr.

  Vilniaus teniso akademija (VTA), pastebėjusi vaikų turnyrų stoką, ėmėsi iniciatyvos ir pradėjo daugiau organizuoti VTA taurės turnyrus trijų amžiaus grupių tenisininkams – iki 7, iki 9 ir iki 10 metų. Nuo 2019 metų šis projektas „Vaikų tenisas“ bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.

Per pastaruosius ketverius metus Vilniaus „SEB arenoje“ kasmet buvo surengta po keturis turnyrus kiekvienai amžiaus grupei – iš viso net 48, o juose dalyvavo beveik 700 vaikų iš visos Lietuvos.

Varžybų metu dalyviai laiką leido ne tik fiziškai aktyviai, gerindami savo fizinę sveikatą, koordinaciją ir kitus gebėjimus, bet ir smagiai bendraudami su kitais savo bendraamžiais.

Emocinguose turnyruose mažuosius palaikė ir tėvai, ir treneriai, o visi šie mačai buvo įamžinti fotografijose.

Gautos paramos dėka – galimybės su tenisu supažindinti dar daugiau vaikų

Kasmet sparčiai besiplečiančioje Vilniaus teniso akademijoje (VTA) teniso paslapčių mokosi daugiau kaip 650 įvairaus amžiaus vaikų nuo 4 metų amžiaus. Jaunieji tenisininkai akademijoje gali rinktis iš trijų ugdymo programų, o į jų treniruotes be teniso integruoti ir fizinio rengimo užsiėmimai.

Aukštą treniruočių kokybę VTA specialistams išlaikyti padeda įvairus modernus inventorius ir įranga, o jos įsigijimas pastaruosius ketverius metus projektui „Sporto inventoriaus ir įrangos įsigijimas“ buvo bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.

48 mėn. trukmės projekto metu VTA prisidėjo prie teniso plėtros Lietuvoje, skatinant vaikų ir jaunimo sportišką ugdymą – ne tik rengdama treniruotes jau lankantiems vaikams, bet ir organizuodama nemokamus edukacinius ir švietėjiškus renginius. Iš viso jame dalyvavo daugiau nei 750 vaikų ir jaunuolių.

2022-ųjų rugpjūčio-gruodžio mėnesiais Vilniaus „SEB arenoje“ ir Bernardinų sodo teniso aikštyne vyko „Saugios teniso treniruotės“, o spalio 10-11 d. – nemokamos teniso treniruotės įvairaus amžiaus vaikams, norintiems išbandyti šią sporto šaką. Šių veiklų metu buvo naudojamas „Sporto rėmimo fondo“ lėšomis įsigytas inventorius.

Projekto laikotarpiu visą pasaulį buvo sukausčiusi pandemija, tačiau net ir jos metu VTA atstovai tęsė savo veiklą – treneriai nuotoliniu būdu rengė įvairias treniruotes ir skatino jaunuosius sportininkus aktyviai leisti laiką net ir namų sąlygomis.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų