E.Stanionio vengęs Y.Ugasas pakeitė toną – metė iššūkį lietuviui ir kitoms žvaigždėms

2023.01.31 16:03
Eimantas Stanionis ir Yordenis Ugasas (Sean Michael Ham/PBC ir Scanpix nuotr.) | Scanpix nuotr.

Eimantas Stanionis ir Yordenis Ugasas (Sean Michael Ham/PBC ir Scanpix nuotr.) | Scanpix nuotr.

 2021 m. pabaigoje atrodė, kad Eimantas Stanionis gaus progą kautis dėl pagrindinio – WBA (Super) – pusvidutinio svorio kategorijos pasaulio čempiono diržo prieš Yordenį Ugasą. Lietuvis turėjo privalomojo varžovo statusą ir spalio 20 d. WBA įpareigojo kubietį kautis prieš E.Stanionį.

Y.Ugasas į tokį WBA sprendimą reagavo labai piktai, reikalavo jį atšaukti ir leisti jam kautis diržų „suvienijimo“ kovoje su Errolu Spence‘u. WBA kurį laiką ignoravo kubietį ir paskelbė, kad organizuos aukcioną dėl kovos su E.Stanioniu organizavimo teisių. Y.Ugasas būtų gavęs 75 proc. prizinio fondo, lietuvis – 25 proc.

Visgi, 2021 m. gruodžio 19 d. WBA prezidentas Gilberto Mendoza pranešė, jog buvo nuspręsta leisti Y.Ugasui dalyvauti diržų „suvienijimo“ kovoje su E.Spence‘u, tuo pačiu suteikiant progą E.Stanioniui kautis dėl reguliariojo čempiono diržo su Radžabu Butajevu.

Y.Ugasas gavo progą užsidirbti septynženklę sumą prieš E.Spence‘ą ir kovėsi su juo dėl net 3 iš 4 pagrindinių pasaulio čempiono diržų. Visgi, kova kubiečiui baigėsi liūdnai. Dešimtame raunde Y.Ugasas nebegalėjo matyti dešiniąja akimi, kol galiausiai medikai rekomendavo ringo teisėjui Laurence‘ui Cole‘ui stabdyti dvikovą. Y.Ugasas buvo taip rimtai sužeistas, kad negalėjo dalyvauti spaudos konferencijoje ir buvo nuvežtas tiesiai į ligoninę. Ten jam nustatytas akiduobės lūžis. Praėjus beveik savaitei po kovos Y.Ugaso akis vis dar atrodo nekaip. Kubietis pažymėjo, kad 40 valandų verkė krauju.

„Didžiuojuosi šia kova. Koviausi su vienu iš geriausių boksininkų ir buvau konkurencingas, kol 7-ajame raunde man lūžo akiduobė. Nepaisant to, aš nepasidaviau ir 4 raundus kovojau viena akimi. 10-ajame raunde maldavau gydytojo, kad jis man leistų tęsti kovą. Tą naktį tiesiog laimėjo geresnis boksininkas“, - rašė Y.Ugasas.

Nuo Y.Ugaso ir E.Spence‘o kovos jau praėjo daugiau nei 9 mėnesiai. Kubietis tikina, kad jau atsigavo po akiduobės lūžio ir yra pasiruošęs grįžti į ringą.

Tiesa, dabar situacija kardinaliai pasikeitė. Y.Ugasas nebeturi diržo, WBC reitinge yra 3-ias, WBA – 4-as, o WBO – 9-as. Nepaisant to, kubietis tikisi, kad dėl savo ankstesnių laimėjimų ir garsios pavardės jau greitai galės kautis su pusvidutinio svorio kategorijos žvaigždėmis. Kiek ironiška tai, kad dabar jis jau pradeda reikalauti ir kovos prieš E.Stanionį.

„Esu 100 proc. atsigavęs po traumų. Dar nežinau, kurį tiksliai mėnesį įvyks mano sugrįžimas. Jei pats galėčiau rinktis, tai norėčiau kautis balandį, kai bus mano traumos „metinės“. Noriu kautis prieš varžovą, kuris yra tarp 10 geriausių boksininkų pasaulyje. Norėčiau kautis su Thurmanu, Crawfordu, Stanioniu ir Ennisu. Tai būtų pagrindiniai 4 kandidatai. Gal kaučiausi ir su Ortizu, bet nesu tikras, ar mums pavyktų susitarti dėl skirtingų agentūrų interesų ir pan. Jei man kas leistų rinktis, tai norėčiau vieno iš šitų 5 varžovų“, - pareiškė Y.Ugasas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų