20-asis „Premier“ lygos turas: J.Kloppo tūkstantis, dronas rungtynėse ir išspirtas F.Lampardas

2023.01.24 11:33
Jurgenas Kloppas | Scanpix nuotr.

Jurgenas Kloppas | Scanpix nuotr.

 Grandų mūšiai, pokyčiai turnyro lentelėje ir kritusi dar vieno trenerio galva. Ši „Premier“ lygos savaitė pateikė neeilinių naujienų ir nutikimų, o visi jie – tradicinėje „Sportas.lt“ apžvalgoje.

GRANDŲ MŪŠIS. Šį sezoną itin neįprasta, kad „Liverpool“ ir „Chelsea“ klubai yra turnyro lentelės kaimynai ne viršuje, o viduryje. Abu klubai šįkart susitiko „Anfied“ stadione, ir išsiskyrė taikiai be įvarčių. „Liverpool“ klubas rikiuojasi devintas, o „aristokratai“ – viena vieta žemiau, ir abi komandos turi po 29 taškus, nuo lentelės viršūnėje esančio Londono „Arsenal“ atsiliekant net 21 tašku.

Vienas įvartis šiose rungtynėse krito, bet tikslų Kai'aus Havertzo smūgį po VAR peržiūros arbitrai anuliavo.

„Esame etape, kuriame žengiame mažus žingsnius, kad tobulėtume. Šios rungtynės yra mažas žingsnis. 0:0 rungtynėse su „Chelsea“... Priimu šį rezulatą, ant kurio galime statyti kitus savo žingsnius“, – sakė Jurgenas Kloppas.

„Mums šios rungtynės yra pozityvios, jei nereaguosime į faktą, kad norėjome trijų taškų“, – blogu savo auklėtinių žaidimo nevadino ir „Chelsea“ treneris Grahamas Potteris.

Šiose rungtynėse debiutavo ir „Chelsea“ naujokas Mykhailo Mudrykas, ir, nors turėjo bent du gerus šansus pasižymėti, pirmose savo rungtynėse išliko sausas.

Mykhailas Mudrykas | Scanpix nuotr.

Mykhailas Mudrykas | Scanpix nuotr.

„Chelsea“ klubas jau net šeštose iš eilės „Premier“ lygos išvykos rungtynėse neiškovoja pergalės. Tai yra ilgiausia tokia klubo serija per pastaruosius aštuonerius metus.

Beje, įdomus sutapimas, kad G. Potterio karjeroje tai jau net septynioliktos nulinės lygiosios – nė vienas kitas „Premier“ lygos treneris tiek kartų nebuvo fiksavęs tokio lygiųjų rezultato nuo tada, kai savo karjerą šioje lygoje pradėjo dabartinis „Chelsea“ treneris.

Beje, šis mačas J. Kloppui buvo jau tūkstantasis jo trenerio karjeroje. Prieš tai jis treniravo „Mainz“ ir Dortmundo „Borussia“ klubus Vokietijoje. Iš viso vokietis pradirbo 23 sezonus, ir triskart tapo nacionaliniu čempionu Vokietijoje ir Anglijoje, ir kartą laimėjo UEFA Čempionų lygą.

Per tūkstantį mačų jis laimėjo 538 susitikimus, ir pralaimėjo 222.

Kuomet pastaraisiais metais išryškėjo J. Kloppo ir Pepo Guardiolos konkurencija, BBC paskaičiavo vokiečio ir ispano praeities tarpusavio susitikimų baigtis. Dirbdamas Dortmunde prieš P. Guardiolą per aštuonis susitikimus vokietis laimėjo tris kartus. Dirbdamas Liverpulyje treneris per 19 susitikimų 8 kartus iš jų išėjo kaip nugalėtojas. Iš viso J. Kloppas per 27 susitikimus su P. Guardiola triumfavo 11 kartų, ir pralaimėjo devyniskart. Nėra kito trenerio J. Kloppo karjeroje, prieš kurį jis laimėjo tiek daug kartų. Tuo pačiu nėra ir tokio, kuriam jis būtų pralaimėjęs tiek mačų.

Tiesa, šie metai gali būti pirmieji, kuomet vadovaujant J. Kloppui, „Liverpool“ nepateks į pirmąjį „Premier“ lygos ketvertuką.

SAUSRA. „Leicester City“ klubas „Premier“ lygoje pergalės nėra iškovojęs nuo pat lapkričio mėnesio, tačiau labai arti to buvo savaitgalį. Visgi Braitonas 88-ą minutę išsigelbėjo Evano Fergusono įvarčiu, ir komandos pasidalijo po tašką.

Prie trenerio Roberto De Zerbi Braitonas per 13 rungtynių jau yra įmušęs net 26 įvarčius, kas vidutiniškai yra du per mačą. Per šį laikotarpį daugiau įvarčių mušė tik čempionė „Manchester City“ ekipa. Tiesa, specialistas po mačo vis tiek liko nepatenkintas dėl jo komandos atžvilgiu nepaskirto vienuolikos metrų baudinio.

„Teisėjui šiandien buvo labai prasta diena, labai prasta. Nemėgstu daug kalbėti apie arbitrus ar verkti dėl jų klaidų. Tiesą sakant, aš nekenčiu, kai kiti dėl to skundžiasi pernelyg daug. Bet jei kalbėsime apie šias rungtynes, ten tikrai buvo baudinys. Nežinau, kur žiūrėjo teisėjas. Galbūt man kažkas galėsite paaiškinti, nes pats to nesuprantu. Tarsi yra VAR sistema, bet nesu įsitikinęs, ar ji veikia“, – teisėjo Thomaso Bramallo atžvilgiu priekaištus reiškė įpykęs Braitono specialistas.

NELAUKTAS SVEČIAS. Ne kasdien matomas incidentas fiksuotas rungtynėse tarp „Aston Villa“ ir „Southampton“ komandų. Pirmojo kėlinio pabaigoje mačo arbitras Michaelas Salisbury pasikvietė abiejų komandų kapitonus, Jamesą Wardą-Prowse'ą ir Emiliano Martinezą, kadangi virš aikštės pastebėjo skraidantį droną. Mačą teisėjas sustabdė maždaug dešimčiai minučių. Tuo metu arbitras nurodė žaidėjams išeiti į rūbines. Neatpažinto drono pasirodymas virš aikštės yra aiškiai apibrėžtas saugumo protokoluose, kadangi tai nėra pirmas kartas, kai neaišku kieno valdoma skraidyklė pasirodo rungtynėse.

Praėjusį sezoną panašus incidentas buvo „Brentford“ ir „Wolves“ mače.

Apie droną buvo informuota policija. Netrukus jos atstovai patvirtino, kad dronas nėra pavojingas, ir rungtynes galima pratęsti.

IŠVARĖ. Dešimtosios nelaimėtos rungtynės iš eilės, skaičiuojant ir taurių rezultatus, Frankui Lampardui tapo lemtingomis. Šįkart jo galvos kirtimą „Everton“ vadovų kabinetuose reiškė pralaimėjimas 0:2 Londono „West Ham“ ekipai.

„Irisų“ treneriu anglų futbolo legenda tapo beveik prieš metus, kai šiame poste pakeitė Rafą Benitezą. Praėjusį sezoną išgelbėti „Everton“ nuo iškritimo jam pavyko, tačiau į priekį klubas šį sezoną kokybiškai taip pat nežengė, ir vėl kovoja dėl išlikimo. Klubas per pastaruosius 12 „Premier“ lygos mačų pralaimėjo net devynis kartus.

Klubas kelio į stabilumą neranda jau ilgą laiką – per pastaruosius septynerius metus komandą treniravo net šeši treneriai su ilgalaikėmis sutartimis, neskaitant specialistų su laikinais kontraktais.

Nors F. Lampardas pernai atvykęs į klubą mėlynojoje Liverpulio pusėje įnešė pozityvo, galiausiai jis tapo vienu prasčiausiai pasirodžiusių „Everton“ trenerių. Jo per mačą renkamų taškų vidurkis siekė vos 0,92 tšk., mažiau rinko tik Mike'as Walkeris, 1994-ais metais trenerio poste išsilaikęs 10 mėnesių.

Po sėkmingo karjeros etapo „Derby“ ekipoje, F. Lampardo karjera aukščiausioje Anglijos futbolo scenoje nesiklosto. Londono „Chelsea“ ekipoje jis buvo atleistas po pusantrų metų, o dabar „Everton“ komandoje nepraleido nė metų.

„Turiu visišką pasitikėjimą ir dirbu turėdamas laisvę. Jei kažkas pasakys, kad atėjo laikas išeiti – aš išeisiu. Ne mano darbas spėlioti, kaip nutiks, juolab, kad tokie dalykai gali pakenkti tam, ko mes siekiame – komandos žaidimui“, – paskutinėje savo konferencijoje po rungtynių pasakojo F. Lampardas, tuomet dar nežinojęs apie atleidimą.

Lieka neaišku, ar tai pataisys tragiškus klubo santykius su sirgaliais. Klubo aistruoliai titulų nesulaukia jau 28-erius metus, o „Everton“ vadovai ir direktorių taryba į rungtynes jau neina dėl saugumo, baiminantis įsiutusių savo pačių valdomo klubo sirgalių. BBC teigimu, „Everton“ sirgalių pykčio F. Lampardo atleidimas ryškiai nesumažins, kadangi jie ir toliau planuoja protestą prieš artimiausias komandos namų rungtynes.

„Sky Sports“ jau praneša ir apie pagrindinius „Everton“ taikinius ieškant naujo trenerio. Anot pranešimų, vienas pagrindinių kandidatų įvardijamas buvęs „Burnley“ strategas Seanas Dyche'as. „Irisai“ taip pat norėtų iš Brentfordo persivilioti Thomą Franką, tačiau tokia galimybė nėra didelė. Kandidatų sąraše figūruoja ir Marcelo Bielsos pavardė.

STABDIS IŠSIŠOKĖLIAMS. Trečioje vietoje besirikiuojanti „Newcastle United“ ekipa buvo atvėsinta – išvykoje neįveikta „Crystal Palace“ komanda, su kuria sužaista lygiosiomis 0:0.

Nors Niukaslo futbolininkams vienoje situacijoje ir prireikė meistriško vartininko Nicko Pope'o žaidimo, svečiai „Crystal Palace“ stadione dominavo, į vartų plotą smūgiavę 7 kartus, ir turėję ne vieną gerą progą pelnyti įvartį. „Šiandien pamatėme įspūdingą Nicko epizodą, vieną geriausių, kokį esu matęs jam žaidžiant. Tai ir buvo vienintelis jo darbas šiose rungtynėse, kadangi daugiau prie mūsų vartų nieko nebuvo, bet tai daug pasako apie Nicką – gero vartininko ženklas, jei jis atremia labai pavojingą smūgį, kai prieš tai nieko neveikė“, – auklėtinį gyrė Niukaslo treneris Eddie Howe.

Beje, apie patį N. Pope'ą šį tą sako ir statistika. Jis jau šeštose rungtynėse iš eilės „Premier“ lygoje nepraleidžia įvarčių, įr tapo tik trečiu vartininku „Premier“ lygos istorijoje, kuris tai padarė po Josho Harto ir Fraserio Forsterio. Ir nors treneris reiškia susirūpinimą dėl įvarčių trūkumo per pastarąsias rungtynes, klubo rezultatai abejingų nepalieka. „Premier“ lygoje klubas nepralaimėjo penkioliktų rungtynių iš eilės – didžiausia tokia serija „Newcastle United“ istorijoje.

Įspūdinga tai, kaip ši komanda pasikeitė per metus. Dabar klubas turi net 27 taškais daugiau nei tą pačią dieną turėjo praėjusiais metais. Tai yra istorinis pasiekimas, kadangi tokio didžiulio pokyčio aukščiausiame Anglijos divizione dar niekada nėra buvę.

TRYS. Tiek įvarčių Erlingas Brautas Haalandas sumušė rungtynėse su „Wolverhampton“ komanda, tokia persvara „Manchester City“ (3:0) rungtynes ir laimėjo.

E. Haalandas 25 įvarčius iš viso „Premier“ lygoje šiame sezone sumušė per vos 19 rungtynių.

Jis jau dabar, kai sezonas tik įpusėjo, lenkia pernykščius rezultatyviausius „Premier“ lygos žaidėjus Mohamedą Salah ir Heung-Min Soną. Taip pat tai buvo jau net ketvirtasis jo „hat-trickas“ Anglijoje. Tai yra naujas rekordas trumpiausio laiko „Premier“ lygos istorijoje, kurio prireikė keturiems „hat-trickams“ surinkti. Ankstesnis rekordininkas buvo legendinis Ruudas van Nistelrooy’us, tačiau jam tam prireikė daug daugiau laiko – 65-erių rungtynių. „Jei nebūčiau jo pakeitęs, Erlingas tikriausiai būtų ir toliau mušęs įvarčius“, – apie mačą su „Wolverhampton“ komanda sakė P. Guardiola.

LYDERIAI. Tačiau „City“ komandą tai menkai guodžia, kadangi „Arsenal“ klubas ir toliau atrodo sunkiai pavejamas. Sustabdyti „kanonierių“ nepajėgė ir „Manchester United“ klubas, pralaimėjęs „Emirates“ stadione 2:3. Pergalę šeimininkams jau tik pridėto laiko metu išplėšė Eddie Nketiah.

„Manau, kad mes nusipelnėme būti ten, kur esame dabar, vertinant mūsų žaidimo stilių. Bet vis dar yra daug dalykų, ką galime padaryti geriau. Spaudimas mus lydi kasdien. Apie spaudimą mes kalbame jau 12-ą turą iš eilės. „Premier“ lygą laimėti yra labai sunku, komandos maksimaliai kokybiškos, jos kaskart tau pasistengs apsunkinti reikalus“, – po mačo kalbėjo „Arsenal“ strategas Mikelis Arteta.

Dabar „Arsenal“ klubas rungtynių „Premier“ lygoje nepralaimėjo jau 13 kartą. Šiai komandai tai yra didžiausia tokia serija per pastaruosius penkerius metus.

„Jausmas toks, lyg matyčiau tą pačią komandą prieš 20 metų, kuri laimėjo „Premier“ lygą. Tuomet, kai pats žaisdavau prieš juos, tikėdavausi, kad jie smūgiuos iš toli, bet jie visada ieškodavo papildomų perdavimų pozicinėse atakose“, – kalbėjo anglų futbolo legenda Garry Neville’as.

Įpusėjus sezonui „Arsenal“ turi jau 50 taškų. Net penki iš pastarųjų šešių „Premier“ lygos čempionų buvo surinkę iš viso 90 taškų, todėl nesunku suprasti, kad remiantis pastarųjų metų logika, „Arsenal“ juda greičiau nei čempionišku ritmu.

Aukščiausio Anglijos futbolo diviziono istorijoje iš viso iki šiol yra buvę tik šeši atvejai, kai po šio turo kas nors buvo surinkę 50 ar daugiau taškų. Iš tų šešių komandų vos viena su tokiu kraičiu vėliau netapo čempione. Tai buvo „Liverpool“ komanda prieš ketverius metus, turėjusi beprotiškas taškų lenktynes su „Manchester City“ ekipa.

„Tie jauni „Arsenal“ žaidėjai per likusią sezono dalį patirs didžiulį spaudimą. Bet taip jau yra, kai sieki „Premier“ lygos titulo. Kartais tokios lenktynės reikalauja ne tik aistros futbolui, bet ir šalto proto“, – tikino G. Neville’as. Beje, klubas už 20 mln. svarų pildosi ir naujoku – į komandą atvyksta lenkas Jakubas Kiwioras iš „Spezia“ komandos. Italai už gynėją gaus 20 mln. svarų. Tai yra jau antras „kanonierių“ sausio perėjimas po 27 mln. svarų kainavusio Leandro Trossardo.

J. Kiwioras su Lenkijos rinktine žaidė ir pasaulio čempionate Katare. Starto sudėtyje jis pradėjo visas ketverias lenkų rungtynes.

Tuo metu kai „Manchester United“ bent kiek buvo priartėjusi prie lyderių, praėjusios savaitės rungtynės Eriko ten Haago komandą nutolino nuo viršūnės, kai iš dviejų susitikimų pavyko pasiimti vos tašką, taip pat lygiosiomis sužaidus ir su „Crystal Palace“ komanda.

REZULTATYVIAUSIAS. Jau artimiausiu metu Harry Kane’as turėtų tapti rezultatyviausiu visų laikų „Tottenham“ futbolininku. Akistatoje su „Fulham“ komanda jis įmušė įvartį, išplėšė pergalę 1:0, ir klubo metraščiuose išsilygino su legendiniu Jimmy Greavesu. Abu jie dabar yra įmušę po 266 įvarčius, vilkint „Tottenham“ marškinėlius.

Pats H. Kane’as atskleidė, kad komanda siekusi pagerinti rezultatus rengė susitikimą, kurio metu žaidėjai išdėstė savo argumentus ir žaidimo vizijas.

„Tai buvo puikus pokalbis, nes visi norime to paties – įvarčių, nepraleistų įvarčių į savo vartus, kad vėl būtume tokie sunkiai pralaužiami“, – tikino H. Kane’as, kuris rungtyniavo sirgdamas.

„Tottenham“ ekipa kol kas rikiuojasi penkta.

Rezultatyviausi „Premier“ lygos žaidėjai:

1. Erlingas Haalandas („Manchester City“) – 25.

2. Harry Kane’as („Tottenham“) – 16.

3. Ivanas Toney („Brentford“) – 13.

Gražiausias turo įvartis

Bukayo Saka („Arsenal“) smūgis į „Manchester United“ vartus.

 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų