Dėl įkandimo varžovui pasaulio čempionate diskvalifikuotas JAV rankininkas: „Aš jam neįkandau, o žymės ant rankų atsirado ne nuo mano dantų“

2023.01.23 22:15
Skandalas pasaulio rankinio čempionate | „Stop“ kadras

Skandalas pasaulio rankinio čempionate | „Stop“ kadras

 Lenkijoje ir Švedijoje tęsiasi pasaulio vyrų rankinio čempionatas, kuriame skandalingai savo pasirodymą baigė JAV rinktinės narys Paulas Skorupa.

Antrojo etapo ketvirtosios grupės mače JAV rinktinė susitiko su Bahreino rankininkais. 40-ąją rungtynių minutę P.Skorupa bandė stabdyti varžovų žvaigždę Hussainą Al-Sayyadą. P.Skorupa įtartinai pasilenkė žemyn, tempė varžovą už marškinėlių ir, iš pirmo žvilgsnio, įkando jam į ranką.

Priblokštas H.Al-Sayyadas tada pareiškė teisėjui, kad varžovas jam įkando ir parodė ranką, ant kurios matėsi tam tikros žymės. Teisėjai tuomet pasinaudojo VAR sistema ir nusprendė, kad P.Skorupa išties įkando oponentui. Amerikiečiui buvo parodyta tiek raudona, tiek mėlyna kortelės ir jis buvo priverstas palikti areną.

„Aš gyniausi ir bandžiau sustabdyti varžovą. Bandžiau pasinaudoti savo smakru, kad „surakinčiau“ varžovo ranką ir šis negalėtų atlikti metimo. Teisėjas pasakė, kad aš įkandau varžovui, nes taip jam pareiškė pats Bahreino žaidėjas, parodęs žymes ant rankos. Aš jam neįkandau. Tos žymės galėjo atsirasti nuo mano smakro, kai aš spaudžiau jo ranką. Pats mačiau tas žymes ir jos nebuvo panašios į tokias, kurios atsiranda nuo įkandimo“, - „TV2 Sport“ sakė P.Skorupa.

H.Al-Sayyadas pareiškė nesąs tikras, ar varžovas jam įkando, tačiau, jo teigimu, vien už bandymą tai padaryti amerikietis turėjo būti baudžiamas: „Nesu tikras, ar jis man įkando, bet jis tikrai bandė tai padaryti. Tai svarbiausia. Tokie veiksmai negali būti pateisinami. Aš po to įvykio išlaikiau savitvardą, parodžiau teisėjui ranką ir pasiūliau pasinaudoti VAR sistema. Nežinau, ko siekė varžovas tokiu elgesiu – gal jis norėjo mane išmušti iš vėžių ar pan. Tai pirmas kartas karjeroje, kai kas nors bandė man įkąsti“.

Vėliau pranešta, kad P.Skorupai dar buvo skirta papildoma dviejų rungtynių diskvalifikacija, todėl čempionatas jam baigėsi anksčiau laiko.

„Visi mano argumentai nuėjo vėjais – pasaulio čempionatas man jau baigtas. Tai yra visiškai neteisingas sprendimas. Liūdna. Dabar esu sunkioje situacijoje, bet turiu kažkaip susigyventi su tokiu sprendimu. Galiu kalbėti ką noriu, bet man tam tikra etiketė nuo šiol bus prilipdyta visam laikui“, - nusivylęs kalbėjo P.Skorupa.

Amerikietis rungtyniauja antroje pagal pajėgumą Vokietijos lygoje, kur gina „VfL Lubeck-Schwartau“ klubo garbę.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų