Pasibaigęs. 07-09 22:00
EURO 2024
Ispanija
2
Prancūzija
1
Pasibaigęs. 07-10 03:00
Copa America
Argentina
2
Kanada
0
Pasibaigęs. 07-10 22:00
EURO 2024
Nyderlandai
1
Anglija
2
Pasibaigęs. 07-11 03:00
Copa America
Urugvajus
0
Kolumbija
1
Pasibaigė po baudinių. 07-14 03:00
Copa America
Kanada
2(2)
Urugvajus
3(2)
Pasibaigęs. 07-14 22:00
EURO 2024
Ispanija
2
Anglija
1
Pasibaigė po pratęsimo. Vakar 04:20
Copa America
Argentina
1(0)
Kolumbija
0(0)

Iš Estijoje vykusių irklavimo varžybų lietuviai grįžo su medaliais

2023.01.23 12:50
Augustė Šablinskaitė (kairėje) ir Saulė Butvilaitė (dešinėje) | asmeninio archyvo nuotr.

Augustė Šablinskaitė (kairėje) ir Saulė Butvilaitė (dešinėje) | asmeninio archyvo nuotr.

Lietuvos irkluotojai grįžo su medaliais iš Estijoje vykusių uždarų patalpų irklavimo varžybų: 1000 metrų distancijos rungtyje „Concept2“ treniruokliais amžiaus grupėje iki 19 metų sidabrą iškovojo Augustė Šablinskaitė, o bronza pasipuošė Saulė Butvilaitė.

„KRSM-IK Favoritas“ auklėtinė A.Šablinskaitė distanciją treniruokliu įveikė per 3:25.9, „Ozo gimnazijos“ sportininkė S.Butvilaitė – per 3:29.2. Auksas amžiaus grupėje iki 19 met 7 atiteko estei Gerli Endrekson (3:22.8). Penktą vietą užėmė „KRSM-IK Favoritas“ irkluotoja Laura Gabšytė (3:31.3).

„Prieš varžybas labai nesitikėjau medalio, nes pamačiau savo varžoves, – nusijuokė jau nuo apdovanojimų pakylos nužengusi A.Šablinskaitė. – Žinote, iš pirmo žvilgsnio, kai pamatai merginas, kurios yra raumeningesnės už tave, tai iškart pagalvoji, kad pralaimėsi. Tačiau 1000 metrų „C2“ treniruokliu nėra lengva distancija. Jausmo net negalėčiau paaiškinti. Šioje rungtyje svarbi yra jėgos ištvermė: pirmieji 500 metrų yra lemtingi, nes jei juos pralaimi, tikėtina, kad pralaimėsi ir antrą distancijos dalį“.

Pasak A.Šablinskaitės, jos tikslas kiekvienose varžybose – pagerinti savo asmeninį rezultatą.

„Šįkart pavyko tai padaryti: 3:25,9 yra mano asmeninis rekordas. Reiškia, kitose varžybose tikslas vėl bus gerinti rekordą“, – nusijuokė jaunoji irkluotoja.

Prabilusi apie šio sezono tikslus, A.Šablinskaitė buvo konkreti: „Europos jaunių čempionatas. Pernai labai nedaug trūko, kad būčiau į jį išvažiavusi, todėl šiais metais tai yra mano didžiausias tikslas“.

S.Butvilaitė teigė tikėjusi, kad Estijoje pavyks iškovoti medalį.

„Visada bandau pasiekti aukščiausią rezultatą, todėl kitokio nusiteikimo ir negali būti“, – sakė sportininkė.

S.Butvilaitė išdavė ir savo ritualus prieš startus varžybose. „Jie yra ganėtinai paprasti: užsidedu ausines, įsijungiu Dievo šlovinimo muziką ir skaitau Bibliją“.

„Šįkart prieš varžybas neturėjau jokio nuojautos, viską palikau Dievo valiai, – sakė S.Butvilaitė. – „C2“ varžybos? Tai nuolatinis svyravimas tarp meilės ir neapykantos. Ant treniuroklio jaučiuosi gana gerai, tačiau būna, kad pabosta. Treniruoklis priverčia pasiilgti vandens, nes vanduo visada išliks vandeniu“.

Puikiai varžybose pasirodė ir V.Kudirkos pagrindinės mokyklos auklėtiniai: merginų komanda (Samanta Bulovaitė, Liepa Žumbakytė, Austėja Bubinaitė ir Emilija Gricevičiūtė_ iškovojo sidabro medalius, vaikinai (Ugnius Lomanas, Majus Levišauskas, Vilius Raibikis ir Karolis Vasiliauskas) pasipuošė bronza.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų