„Hexagone MMA“ čempionės diržą iškovojusi E.Kareckaitė: „Tai – tik pradžia“

2023.01.23 11:40
Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
Ernesta Kareckaitė | Organizatorių nuotr.

Ernesta Kareckaitė | Organizatorių nuotr.

Paryžius, penkių raundų kova, nesutramdytos džiaugsmo ašaros, trenerio bei artimiausiųjų dainuojama „We Are The Champions“ ir auksu spindintis „Hexagone MMA“ čempionės diržas ant peties – tai 24-ų „Fightersland“ kovotojos Ernestos Kareckaitės (4-0-1) triumfo vakaras.

Sekmadienį pagrindinėje „Hexagone MMA 6“ turnyro kovoje E.Kareckaitė po penkių raundų kovos teisėjų sprendimu įveikė 39-ų Laetitią Blot (4-1-1) – daugkartinę Prancūzijos dziudo čempionę bei „Hexagone MMA“ organizacijos (jau) buvusią čempionę svorio kategorijoje iki 56,7 kilogramų.

„Vis dar nesuprantu, kas įvyko“, – kukliai tik nužengusi iš narvo sportas.lt sakė E.Kareckaitė.

Ji teigė, kad kautis dėl čempionės diržo į narvą ėjo šaltu protu.

Ernesta Kareckaitė | Organizatorių nuotr.

Ernesta Kareckaitė | Organizatorių nuotr.

„Prieš akis tebuvo vienas tikslas. Žinojau, ką turiu daryti. Visas įtemptas pasirengimas buvo skirtas darbui, priešininkės analizei. Narve dariau tai, kam buvau pasirengusi“, – sakė „Hezagone MMA“ čempionė.

E.Kareckaitė neslėpė – ši akimirka buvo laukiama.

„Dabar žinau, kad viskas yra įmanoma, kai sunkiai dirbi, – teigė kovotoja. – Šis titulas – dar vienas mano karjeros atspirties taškas. Tai – viena iš stotelių didesnių tikslų link. Už tai, kad esu čempionė, norėčiau padėkoti treneriui Ignui Barysui, visai komandai, visiems, kurie nuo pat pirmos dienos buvo šalia... Tiems, kurie visada buvo šalia. Esu dėkinga visiems, kurie palaiko, bet, žinoma, didžiausia padėka – treneriui, šeimai ir žmonėms, kurie visada kartu važiuoja į turnyrus su manimi“.

Kalbėdama su sportas.lt E.Kareckaitė dar sunkiai tvardė emocijas, bet pabandė prisiminti tą jausmų antplūdį, kuris užliejo, kuomet teisėjas, skelbdamas laimėtoją, iškėlė būtent jos ranką į viršų.

„Net nežinau, kas tai buvo... Ašaros tiesiog pasipylė. Kada paskutinį kartą verkiau? Labai seniai. – šyptelėjo retai savo emocijas viešai demonstruojanti kovotoja. – Bet turbūt viskas, kas buvo susikaupę, tiesiog pasileido. Sutramdyti laimės ašarų negalėjau...“

Ir kaip tik tą akimirką pokalbio fone pasigirdo komandos draugų traukiama legendinė grupės „Queen“ daina „We Are The Champions“.

„Štai taip ir švenčiame, – nusijuokė E.Kareckaitė. – Traukia dainas komanda, traukia ir treneris. Esame kartu, kalbamės, džiaugiamės akimirka. Labai gera justi tą visus vienijantį momentą – pergalę“.

Ernesta Kareckaitė | Organizatorių nuotr.

Ernesta Kareckaitė | Organizatorių nuotr.

Sulaukusi klausimo apie įtampą, kuri, atrodo, tvyrojo narve dar prieš prasidedant kovą – net turnyro komentatoriai pastebėjo, kad sportininkės nesumušė pirštinėmis prieš pirmąjį gongą – E.Kareckaitė išliko diplomatiška.

„Manau, abi žinojome, kad po pirmosios mūsų kovos liko neišspręstų reikalų, – E.Kareckaitė priminė savo debiutą „Hexagone MMA“ narve, kuris buvo paženklintas lygiosiomis su L.Blot. – Kiekvienas, turbūt, turėjo skirtingą nuomonę apie tą kovą, todėl įtampa tikrai jautėsi. Nesumušėme pirštinėmis, o ir po kovos nieko ypatingo neįvyko tarp mūsų. Gerbiame viena kitą, tačiau akivaizdžiai to neparodėme“.

Šįkart kovoje neapsieita be nuotykių – trečiajame raunde trūko E.Kareckaitės sportinės liemenėlės petnešėlė. Tačiau tai komandos neišmušė iš vėžių – viskas buvo sutvarkyti itin greitai, nes, pasirodo E.Kareckaitė nujautė, kad taip gali nutikti.

Ernesta Kareckaitė | Organizatorių nuotr.

Ernesta Kareckaitė | Organizatorių nuotr.

„Niekada nėra to buvę, tačiau, kažkodėl prieš kovą įtariau, kad taip gali nutikti, – prisiminusi šį „nuotykį“ šypsojosi kovotoja. – Tiesiog prieš kovą padaviau vienam iš komandos narių kitų atsarginę liemenėlę, kad įsidėtų į kišenę. Nujaučiau“.

Į klausimą „O kas toliau?“ E.Kareckaitė dar neturi atsakymo, bet priminė, kad „apetitas kyla bevalgant“: „Tai – tik pradžia. Žinome, kad einame teisingu keliu“.

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų