J.Hillas dominavo prieš karjerą baigusį G.Teixeirą ir tapo naujuoju UFC čempionu (2)

2023.01.22 08:15
Jamahalas Hillas ir Gloveris Teixeira | „Stop“ kadras

Jamahalas Hillas ir Gloveris Teixeira | „Stop“ kadras

 Sekmadienio rytą Lietuvos laiku Brazilijoe vykusiame „UFC 283“ turnyre paaiškėjo naujasis organizacijos pussunkio svorio kategorijos čempionas.

Vos septintą vietą pussunkio svorio kategorijos reitinge užėmęs 31-erių metų amerikietis Jamahalas Hillas (12-1) vieningu teisėjų sprendimu (50-44, 50-44 ir 50-44) nugalėjo 43-ejų brazilą Gloverį Teixeirą (33-9), kuris paskelbė apie karjeros pabaigą.

Kaip ir buvo galima tikėtis, G.Teixeira ėjo į artimesnę kovą ir stengėsi vengti stiprių J.Hillo smūgių. Visgi nors G.Teixeira net kelis kartus bandė griauti varžovą, tačiau to padaryti niekaip nepavyko. Likus kiek daugiau nei minutei iki pirmojo raundo pabaigos, G.Teixeira mažuoju pirštu įdūrė į akį ir J.Hillui prireikė kelių akimirkų atsigauti. Per pirmą raundą J.Hillas pataikė daugiau nei 30 akcentuotų smūgių, tuo tarpu G.Teixeira – vos apie 10.

Antrame raunde po 48 sekundžių teko vėl trumpam stabdyti kovą, tačiau šį kartą mažuoju pirštu į akį durna buvo G.Teixeirai. Kova netrukus buvo pratęsta ir ji toliau vyko stovėsenoje, o G.Teixeiros bandymai pulti į kojas ir versti varžovą buvo nesėkmingi. Netrukus J.Hillas kojų spyriais į galvą privertė kiek susvyruoti G.Teixeirą , kuris buvo priremtas prie narvo krašto ir turėjo atlaikyti pavojingas J.Hillo kombinacijas. Po šių atakų G.Teixeiros veide pasirodė kraujas, tačiau jis atsilaikė ir sugebėjo pats kontratakuoti bei taip pat praliejo varžovo kraują iš dešiniojo skruosto. Likus kiek daugiau nei 2 minutėms iki raundo pabaigos G.Teixeira atsidūrė ten, kur labiausiai norėjo – jam pavyko pargriauti J.Hillą ir jis užsiėmė kontroliuojančią poziciją parteryje, tačiau per maždaug ten praleistą minutę skausmingo veiksmo pasiekti nepavyko.

Trečiame raunde J.Hillas ir vėl buvo kur kas aktyvesnis ir stipresnis stovėsenoje, o po kelių kombinacijų G.Teixeira krito ant žemės. Nors tai nebuvo nokautas ir G.Teixeira dar tęsė gynybą, tačiau J.Hillas toliau aktyviai smūgiavo į gulinčio varžovo veidą. G.Teixeira pademonstravo nuostabią ištvermę ir sugebėjo pratęsti kovą, tačiau virš jo dešiniosios akies atsivėrė didžiulį kirstinė žaizda.

Per pirmuosius tris raundus G.Teixeira atliko vos po 12 akcentuotų smūgių, kai tuo tarpu J.Hillas – po daugiau nei 30.

Ketvirtame raunde J.Hillas toliau dominavo stovėsenoje, o raundui artėjant link pabaigos atliko dešimtis smūgių vieną po kito į vos stovintį ir gausiai kraujuojantį G.Teixeirą, tačiau taip jo nokautuoti ir nesugebėjo.

Po 20 minučių kovos J.Hillas buvo atlikęs 192 akcentuotus smūgius, tuo tarpu G.Teixeira – 54.

Prieš penktąjį raundą G.Teixeira buvo apžiūrėtas medikų, kuris nustatė, kad jo regėjimui nėra pakenkta ir jis gali tęsti kovą. Pats G.Teixeira sušuko raginimą tęsti kovą ir prieš prasidedant paskutiniajam raundui, apsikabino su varžovu.

G.Teixeira gana greitai sugebėjo pargriauti J.Hillą ir užsiėmė pilną poziciją iš viršaus, tačiau nesugebėjo jos išlaikyti ir netrukus jau pats atsidūrė apačioje. Galiausiai paskutinės minutės praėjo stovėsenoje, kurioje J.Hillas jau nebuvo toks aktyvus ir bandė būti atsargesnis, tuo tarpu G.Teixeira ragino jį pulti, tačiau pats didelio pavojaus nekėlė.

Dar net nepaskelbus nugalėtojo, J.Hillas emocingai pratrūko – pravirko bei garsiai šaukė narve, tuo tarpu žodį gavęs G.Teixeira paskelbė apie karjeros pabaigą ir numetė pirštines narvo viduryje.

„Esu per kietas savo pačio gerovei ir savo pačio sveikatai“, – sakė G.Teixeira.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų