Sparčiai sveikstantis E.Stanionis pateikė atsaką „ekspertams“: „Jų pareiškimai prasilenkia su sveiku protu“

2023.01.20 18:49
Eimantas Stanionis | „Stop“ kadras

Eimantas Stanionis | „Stop“ kadras

 Lietuvos bokso gerbėjai su nekantrumu laukia žinių apie tai, kada įvyks WBA reguliariojo pasaulio čempiono Eimanto Stanionio ir Vergilo Ortizo jaunesniojo kova pusvidutinio svorio kategorijoje. Planuota, kad lietuvis ir amerikietis susikaus kovo 18 d., bet E.Stanioniui prireikė skubios apendicito operacijos. Lietuvis buvo užsiminęs, kad norėtų kautis jau balandį, tačiau tiksli kovos data lieka nežinoma iki šiol.

„Pora pirmųjų dienų po operacijos buvo labai sunkios, negalėjau suprasti kaip mano kūnas „veikia“. Gydytojai sakė, kad po savaitės pasijausiu geriau ir galėsiu pradėti lengvus pasivaikščiojimus. Visgi, praėjus dar porai dienų pasijaučiau daug geriau ir ėmiau sparčiai sveikti. Dabar savijauta gerėja su kiekviena diena“, - „Themistode“ kanalui sakė E.Stanionis.

Lietuvis taip pat papasakojo, nuo ko viskas prasidėjo: „Vieną rytą prabudau ir jaučiau nedidelį skausmą pilvo srityje. Tą dieną nuėjau į treniruotes, bet grįžus namo jaučiau, kad kažkas vis tiek ne taip. Kitą rytą prabudau, vėl nuėjau į treniruotes, į sparingus ir jau galvojau apie skrydį į JAV. Visgi, tas nedidelis skausmas niekaip nepraėjo ir jaučiau, kad kažkas ne taip. Įprastai dėl tokio nedidelio skausmo galvos nesuku, nes jis dažniausiai praeina su laiku. Kitą rytą nusprendžiau pasidaryti kraujo tyrimą ir jis parodė uždegimą. Nuėjau atlikti tyrimą ultragarsu, ieškojau informacijos „google“ ir supratau, kad tai gali būti apendicitas. Buvau pats sau gydytojas (juokiasi – aut. past.). Aš gydytojui taip ir pasakiau, kad man gali būti problemų su apendicitu. Tuo metu man kaip tik buvo dingęs apetitas. Tai buvo keista, nes įprastai aš mėgstu pavalgyti. Gydytojas prieš tyrimą man pasakė, kad tikriausiai tai nebus apendicitas, nes kitu atveju aš neateičiau į kambarį šypsodamasis ir gerai nusiteikęs. Visgi, tyrimas parodė, kad tai tikrai apendicito problema ir kad jis tuoj gali trūkti. Gydytojas man pasakė, kad reikės skubios operacijos. Tada ir pagalvojau – vau, 9 mėnesius laukiau kovos, neturėjau jokių traumų, o kai pagaliau gavau varžovą, nutiko toks dalykas...“.

Eimantas Stanionis | asmeninio archyvo nuotr.

Eimantas Stanionis | asmeninio archyvo nuotr.

E.Stanionis pažymėjo, kad jei ne skrydis į JAV, tuomet jis nebūtų daręs jokių tyrimų ir nebūtų sužinojęs apie tuoj galintį trūkti apendicitą. Jei ši problema negydoma, tada viskas gali baigtis mirtimi.

„Viena vertus, man nepasisekė, kad kovą teko nukelti. Kita vertus, apendicito operacija buvo atlikta laiku, todėl man pasisekė. Šiais laikais apendicitas operuojamas moderniomis priemonėmis ir reabilitacija trunka kur kas trumpiau, nei anksčiau. Gydytojas sakė, kad po 4 savaičių galėsiu priimti smūgius į korpusą be didesnių pasekmių. Po 4 savaičių galėsiu treniruotis visu pajėgumu“, - sakė boksininkas.

Lietuvis pasijuokė iš kai kurių ekspertų pareiškimų, kad po apendicito operacijos V.Ortizui užteks kartą pataikyti E.Stanioniui į korpusą ir šis kris į nokautą: „Socialiniuose tinkluose visi yra gydytojai. Jie kalba, kad aš praleisiu Vergilo smūgį į korpusą ir krisiu. Tai juokinga. Apendiksas ir kepenys – du skirtingi dalykai, todėl tokie pareiškimai prasilenkia su sveiku protu“.

E.Stanionis pažymėjo, kad jo pradinis planas nepasikeitė. Lietuvis kreipėsi į kovą organizuojančią „Golden Boy Promotions“ agentūrą ir pažymėjo, kad bus pasiruošęs kautis nuo balandžio vidurio. Lietuvio teigimu, realiausia, kad kova įvyks balandžio pabaigoje.

„Dėl šito įvykio prarasiu apie 10 dienų treniruočių ir tai mane kiek erzina. Sėdėdamas namuose ir nieko neveikdamas galiu išprotėti. Praėjus 5 dienoms po operacijos užlipau ant bėgimo takelio. Kasdien turiu eiti po valandą ir mano savijauta darosi vis geresnė. Bėgti dar negaliu, bet jau greitai galėsiu. Kitą antradienį susitiksiu su gydytoju ir manau, kad jis leis man pradėti bėgioti, nes sveikstu labai greitai. Jaučiu, kad ir dabar lengvai galėčiau pabėgioti, bet tai nebūtų rimta treniruotė, nes operacijos vietoje vis dar yra siūlių ir kūno lankstumas dėl operacijos kiek suprastėjo. Visgi, manau, kad po savaitės galėsiu pradėti boksuotis su įsivaizduojamu varžovu ar pan. Į JAV šį kartą veikiausiai skrisiu kiek anksčiau ir ten turėsiu ilgesnę pasiruošimo stovyklą“, - sakė E.Stanionis.

Eimantas Stanionis | Scanpix nuotr.

Eimantas Stanionis | Scanpix nuotr.

E.Stanionio ir V.Ortizo kova yra planuojama Teksaso valstijoje, iš kurios yra kilęs amerikietis. Čempiono išvykimas kautis į jam iššūkį metančio varžovo teritoriją nėra įprasta praktika bokso pasaulyje, bet E.Stanionis dėl to galvos nesuka.

„Aišku, būtu nuostabu, jei galėtume kovoti Lietuvoje. Žinau, kad į mano kovą parduotume visus bilietus. Turime čia didelę areną, talpinančią 15 tūkst. žmonių. Ji būtų pilna. Visgi, Ortizo atstovai laimėjo aukcioną, todėl aš dabar turiu paklusti jų taisyklėms. Visi labai sureikšmina vietą, kurioje vyksta kova, bet esmė dėl to nesikeičia – mes vis tiek kaunamės ringe ir nesvarbu, kur tas ringas būtų – Teksase, gatvėje ar Artimuosiuose Rytuose. Ringas visur tas pats ir taisyklės tos pačios, tad dėl to nesuku galvos. Suprantu, kad ten bus daugybė Ortizo fanų, bet žinau, kad manęs palaikyti atvyks draugai iš Lietuvos ir kai kurie lietuviai, gyvenantys JAV, todėl ir pats turėsiu nemenką sirgalių būrį“, - pridėjo čempionas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų