D.Labanauskui nepavyko rimčiau pasipriešinti geriausiam pasaulio smiginio žaidėjui

2023.01.20 23:03
Darius Labanauskas | „Stop“ kadras

Darius Labanauskas | „Stop“ kadras

 Penktadienį Kopenhagoje (Danija) startavo PDC „World Series of Darts“ kategorijos smiginio turnyras – „Nordic Darts Masters“. Pirmajame rate 46-erių metų lietuvis Darius Labanauskas (PDC-52) 0:6 neprilygo geriausiam planetos žaidėjui – 32-ejų anglui Michaelui Smithui (PDC-1).

M.Smithas savo metimais pradėjo mačą, bet D.Labanauskas turėjo neblogą progą laimėti pirmąjį legą. Lietuviui reikėjo „uždaryti“ 84 taškus, tačiau jis savo galimybe nepasinaudojo, o prie lentos grįžęs M.Smithas sumetė 98 tšk. ir baigė legą. Antrojo lego pradžioje D.Labanauskas sumetė 140 taškų, tačiau nuo tada jo taikiklis „nusimušė“. M.Smithas išsiveržė į priekį, surinko taškų maksimumą (180), 4 strėlytėmis „uždarė“ 87 taškus ir laimėjo dar vieną legą.

Lietuvis progą „užsidaryti“ gavo trečiajame lege. Tiesa, užduotis buvo labai sudėtinga – 144 tšk. surinkti jam nepavyko, o M.Smithas čia pat grįžo ir laimėjo legą. Ketvirtajame lege anglas startavo nuo taškų maksimumo (180). Lietuvis vėliau atsitiesė ir galėjo „uždaryti“ legą 78 taškais, tačiau ne laiku pataikė į lentos centrą... M.Smithas tada grįžo ir pratęsė savo dominavimą (0:4).

Penktojo lego pradžia buvo standartinė – M.Smithas iš karto surinko 180 taškų. Šiame lege lietuvis net negavo „užsidarymo“ galimybės (0:5). Šeštajame lege anglas švaistė vieną progą po kitos ir D.Labanauskas turėjo daug galimybių išvengti pralaimėjimo „sausu“ rezultatu. Iš pradžių lietuvis „neuždarė“ sudėtingos 167 taškų kombinacijos, vėliau – 84 tšk., o dar vėliau – 25 tšk. M.Smithui tuo metu buvo belikę 5 tšk. ir jis galiausiai įtvirtino pergalę.

M.Smithas šiame mače nerodė geriausio savo žaidimo – jo trijų strėlyčių taškų vidurkis siekė 92,02. Deja, toli nuo geriausios formos buvo ir D.Labanauskas (82,13 tšk. vidurkis). M.Smithas realizavo 6 iš 15 galimybių vienu metimu laimėti legus, D.Labanauskas – 0 iš 3.

Mačo statistika:

Mačo statistika | „Stop“ kadras

Mačo statistika | „Stop“ kadras

M.Smithas prieš D.Labanauską 2020 m. žaidė pasaulio taurės turnyre ir tada įveikė lietuvį 4:0. Tuo tarpu lietuvis vienintelę pergalę prieš anglą iškovojo tais pačias metais „Players Championship 4“ turnyre – 6:1.

M.Smithas vos prieš porą savaičių tapo pasaulio čempionu. Tąkart finale jis 7:4 nugalėjo favoritu vadintą olandą Michaelą van Gerweną. M.Smithas taip ne tik pirmą kartą laimėjo pasaulio čempionatą, bet ir pakilo į planetos reitingo lyderio poziciją. Gerą formą M.Smithas demonstravo ir praėjusią savaitę, laimėdamas „Bahrain Darts Masters“ turnyrą. Iš viso anglas yra laimėjęs jau 10 mačų iš eilės.

2021 m. „Nordic Darts Masters“ turnyre D.Labanauskas pirmajame rate 5:6 neatsilaikė prieš M.van Gerweną, o M.Smithas tąkart nežaidė. 2022 m. lietuvis pirmajame rate 1:6 neprilygo anglei Fallon Sherrock. M.Smithas tą pačią F.Sherrock ketvirtfinalyje nugalėjo 10:6, bet pusfinalyje 4:11 krito prieš belgą Dimitrį Van den Berghą.

M.Smithas pelnė 2500 svarų sterlingų (2839,8 euro), o ketvirtfinalyje susitiks su anglu Luke‘u Humphriesu (PDC-5), kuris 6:1 eliminavo suomį Marko Kantelę (PDC-176). D.Labanauskui atiteko 1250 svarų sterlingų (1419,9 euro).

Bendrą turnyro prizų fondą sudaro 60 tūkst. svarų (68,16 tūkst. eurų), o nugalėtojas susižers 20 tūkst. svarų (22,72 tūkst. eurų).

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų