KOK čempionas M.Narauskas laukia naujų iššūkių

2023.01.19 14:54
Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
Mindaugas Narauskas | bushido.lt nuotr.

Mindaugas Narauskas | bushido.lt nuotr.

„Toks mano stilius, – nusijuokė „Titano“ kovotojas Mindaugas Narauskas, sulaukęs klausimo apie ringe dažnai išbandomus beveik akrobatinius triukus. – Kartais tikrai mėgstu padaryti kokią vieną kitą nesąmonę, nors tai ir netampa labai efektyvia ataka. Tikiu, jog netikėtumo faktorius padeda išderinti priešininką ar net pasiųsti jį į nokautą“.

Prieš KOK „Dynamite“ turnyrą kovotojas skundėsi traumuota koja ir žadėjo neatlikinėti pavojingų veiksmų, tačiau M.Narauskas nebūtų savimi, jei nebūtų pabandęs nudžiuginti Kauno „Žalgirio“ arenoje susirinkusių žiūrovų.

„Kodel? Nes man smagu atlikinėti tokius veiksmus, visada buvau atletiškas ir šoklus, – šypsojosi kovotojas. – Nors koja dabar neleidžia pilnai išnaudoti potencialo, bet aš jau prisitaikęs“.

Gruodžio 22 dieną M.Narauskas įveikė savo principinį priešininką Ferreirą Guilherme Rodrigo iš Brazilijos.

Mindaugas Narauskas | bushido.lt nuotr.

Mindaugas Narauskas | bushido.lt nuotr.

„Toje kovoje buvau ramesnis, daug kas komentavo, kad nebuvau savimi, nebuvau toks agresyvus kaip įprasta, – sakė M.Narauskas. – Šįkart prisitaikiau prie priešininko diktuojamo tempo, kuris buvo ganėtinai vangus. Bet F.G.Rodrigo nustebino - tikėjausi, kad jis puls tarsi išprotėjęs. Kova buvo įtempta. Žinojau, kad kovojant su juo reikia būti atsargiam, nes jo smūgiai gali parskrieti iš bet kur. Todėl aklai pulti – ne geriausias variantas“.

M.Narauskas, prabilęs apie savo traumą, atsiduso.

„Situacija – tokia pati. Ji nesikeičia. Esu nusiplėšęs kryžminius kelio raiščius, – pasakojo jis. – Stiprinu kojos raumenis ir bandau išgauti kuo daugiau stabilumo. Bet vis vien reikia prisiruošti operacijai. Jau vieną kartą buvo įstatę naują raištį, kurį vėl nuplėšiau... Pats kaltas – nesugebėjau atsakingai pažiūrėti į reabilitacijos laikotarpį. Būtent reabilitacijos labiausiai ir bijau – tai užtrunka labai ilgai“.

„Dynamite“ turnyre M.Narauskas su brazilu kovėsi svorio kategorijoje iki 77 kilogramų. Paklaustas, ar tai jau yra naujasis kelias, kovotojas nusišypsojo.

Mindaugas Narauskas | bushido.lt nuotr.

Mindaugas Narauskas | bushido.lt nuotr.

„Kol kas 77 kg – dar šiek tiek per aukšta kategorija man. Dieną prieš kovą svėriau beveik 74 kilogramus. Kol kas galiu dalyvauti ir savo – iki 71 kg svorio kategorijoje, kurioje esu KOK čempionas. Bet... Visada yra tasai „bet“. Mūsų pasirinkimas yra nemesti svorio ir laikui bėgant perlipti į aukštesnę svorio kategoriją“, – net nebandė slėpti „titanas“.

Klausimas, kas, jo paties manymu, dabar būtų vertas kautis dėl KOK čempiono titulo (-71 kg), privertė kaunietį susimąstyti.

„Su tuo, kuris norės įrodyti, kad yra pakankamai stiprus kautis dėl čempiono titulo. Gal per ateinančius turnyrus pasirodys tas priešininkas, kuris lipa ant kulnų ir kyla reitinguose, – teigė M.Narauskas. – Pikas? Oi, ne, dar tikrai ne. Jaučiu, kad esu tik pakeliui. Vis dar tobulėju tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Jau daug esu kelio nuėjęs šitame sporte, šiuo metu konkrečių tikslų neturiu, bet dar ir nesiruošiu ir karjeros baigti. Ateityje tikiuosi žengti į aukštesnį lygį. Dabar palaikau savo ritmą, neskiriu sportui 100 proc., nes reikia nepamiršti ir kitų veiklų. Svajoju, kad viskas, dėl ko dirbu, atsipirktų, kad turėčiau laiko ir galimybes gyventi taip kaip noriu“.

Paklaustas apie tąsias kitas veiklas be sporto, M.Narauskas išberia: „Esu laimingas žmogus, myliu sportą ir veiklas, kurios sukelia adrenaliną“.

Mindaugas Narauskas | bushido.lt nuotr.

Mindaugas Narauskas | bushido.lt nuotr.

„Esu visiškas moto fanas, vairuoju galingiausios kategorijos „britvą“ ir visada rinksiuosi kelionę motociklu, jeigu tai įmanoma, – išsiduoda M.Narauskas. – Beje, jei jau prakalbome apie veiklas, tai esu dar ir amžinas studentas – manevruoju tarp darbo, mokslo, sporto ir laiko poilsiui“.

M.Narauskas net neabejoja, kad kovinis sportas jau spėjo išmokyti, kad nei ringe, nei gyvenime negalima pasiduoti.

„Nepasiduoti. Tai – taisyklė, kurios išmokė sportas, kuris nėra iš lengvųjų. Nuo pasirengimo nuovargio iki kovos dienos patiri labai daug emocijų. Kartais gali atrodyti, kad nesugebėsi, kartais norėsi viską mesti, bet tik tobulėjant ir žengiant į ringą surasi save, kas tau tinka, sužinosi, kaip pasirengti iššūkiams, kaip jiems nusiteikti. Tam reikia laiko. Todėl turėkite kantrybės ir jūsų laikas ateis. Ir tai tikrai tinka ne tik sporte... Kalbant apie jį, patikėkite, adrenalinas ir ringe patirtos emocijos yra vertos viso įdėto darbo. O svarbiausia, nepraleidinėkite treniruočių“, – pasidalijo M.Narauskas patirtimi, kuri, greičiausiai, tinka ne tik sporte.

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų