„UFC 283“ pristatymas ir prognozės: pirmasis metų PPV turnyras su dviem titulinėmis kovomis G.Teixeira kovos dėl titulo, įvyks ketvirtoji D.Figueiredo ir B.Moreno dvikova

2023.01.19 13:58
„UFC 283“ | Organizatorių nuotr.

„UFC 283“ | Organizatorių nuotr.

 Jau šį savaitgalį UFC organizacija pirmą kartą nuo 2020 m. kovo mėnesio sugrįš į Braziliją, kur surengs pirmąjį 2023 m. „pay-per-view“ turnyrą.

Pagrindinėje „UFC 283“ turnyro vakaro programoje numatytos dvi titulinės kovos – dėl laisvojo pussunkio svorio kategorijos čempiono titulo susikaus Gloveras Teixeira ir Jamahalas Hillas, tuo tarpu dėl visų lengviausio svorio kategorijos (iki 125 svarų arba 57 kg) titulo kovos Deivesonas Figueiredo ir Brandonas Moreno.

Pirmosios preliminarios kovos Lietuvos laiku prasidės sekmadienį 1.00 val., antrosios – 3.00 val. tuo tarpu pagrindinės penkios vakaro kovos – 5.00 val.

Tradiciškai „Sportas.lt“ pateikia būsimo turnyro pagrindinių kovų apžvalgą bei viso turnyro prognozes.

Pagrindinės kovos:

Pussunkio svorio kategorijos (iki 205 svarų arba 93 kg) kova: Gloveras Teixeira (33-8) – Jamahalas Hillas (11-1, 1 be nugalėtojo)

Drąsiai galima sakyti, kad tai yra viena keisčiausių titulinių kovų UFC istorijoje. Iš esmės, pussunkio svorio kategorijos titulas, kurį atlaisvino traumuotas Jiri Prochazka, turėjo atitekti Maghomedo Ankalajevo ir Jano Blachowiczo kovos nugalėtojui, kuri vyko praėjusių metų gruodį.

Tačiau ši kova baigėsi lygiosiomis ir nuvylė daugelį, o Dana White‘as priėmė paprasčiausią sprendimą. Užuot surengęs dar vieną jų kovą, jis pakvietė buvusį čempioną G.Teixeirą kovoti prieš perspektyvųjį J.Hillą ir šios poros nugalėtojui įteiks čempiono diržą.

Atsižvelgiant į šių kovotojų anksčiau laiko užbaigtų kovų skaičių, tikėtina, kad tai bus įdomesnį kova nei J.Blachowczas prieš M.Ankalajevą, tačiau kas iškovos pergalę?

Tikriausiai teisinga sakyti, kad favoritas čia G.Teixeira. Buvusiam čempionui dabar 43-eji, tačiau jis niekada neatrodė pavargęs, net ir sekinančioje kovoje prieš laukinį J.Prochazką. Negana to, jis turėjo net šešis mėnesius atsigauti po pralaimėjimo.

Geriausiais laikais G.Teixeira buvo pavojingas visose srityse. Jis yra pasaulinio lygio braziliškojo džiudžitsu juodasis diržas, jo kovojimas būnant viršuje yra fenomenalus ir jis nieko nemėgsta labiau, nei daužyti varžovą gulint ir taip pasiruošti smaugimo veiksmui.

Stovėsenoje G.Teixeira yra šiek tiek lėtokas, tačiau turi didelę smūgio jėgą bei yra nokautavęs daug kovotojų, tarp kurių ir Rashadas Evansas bei Ryanas Baderis.

J.Hillas turi tik nedidelę dalį patirties, kurią turi G.Teixeira. Jo debiutas MMA įvyko praėjus daugiau nei trejiems metams po to, kai G.Teixeira pirmą kartą kovojo su Jonu Jonesu dėl pussunkio svorio kategorijos čempiono titulo. Kai G.Teixeira debiutavo 2002 m., J.Hillui buvo vos 11 metų.

Nors J.Hillas įrodė, kad yra pavojingas, tačiau jo vienintelis pralaimėjimas 2021 m. patirtas prieš Paulą Craigą įvyko parteryje, nors pastarasis nė iš tolo neprilygsta G.Teixeiros lygiui.

Jaunesnis kovotojas turi šansų vien dėl savo greičio, o G.Teixeira anksčiau yra buvęs pergudrautas: jis ne tik patyrė skaudžius nokautus prieš Anthony Johnsoną ir Alexanderį Gustafssoną, bet ir priėmė daugybę Corey Andersono smūgių, kuris sugebėjo jį pranokti greičiu.

Visgi tam, kad J.Hillas švęstų pergalę, turi turėti nuostabią kovą. Jis negali leisti, kad G.Teixeira jį sučiuptų, nes ant žemės jis pralaimės. J.Hillas privalo išlaikyti atstumą ir tikėtis, kad jam pavyks prigauti G.Teixeirą kontratakoje.

G.Teixeira kovą gali laimėti įvairiais būdais, todėl prognozėse būtent jam teikiama pirmenybė.

Verdiktas: G.Teixeiros pergalė skausmingu veiksmu

„Sportas.lt“ lankytojų nuomonė:

Kas laimės: G.Teixeira ar J.Hillas?
  • G.Teixeira (86 balsai)
  • J.Hillas (34 balsai)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Visų lengviausio svorio kategorijos (iki 125 svarų arba 57 kg) kova: Deivesonas Figueiredo (21-2-1) – Brandonas Moreno (20-6-2)

Tai bus istorinė kova, nes D.Figueiredo ir B.Moreno susikaus ketvirtą kartą.

Praeityje jau ne kartą matėme trilogijas dėl titulų, tačiau dar niekada nebuvo keturių kovų. Dar įdomiau – kiekvienas iš jų yra iškovojęs po pergalę, o kartą kova baigėsi lygiosiomis, todėl šios kovos nugalėtojas tikriausiai galės teigti, kad įrodė visiems, jog yra geresnis kovotojas.

Visgi kas laimės, išsirinkti labai sunku. Atsižvelgiant į ankstesnius susitikimus, pirmenybę reikėtų duoti D.Figueiredo, kuris būtų laimėjęs pirmą kovą, jeigu ne atimti taškai. Trečiąją tarpusavio dvikovą jis akivaizdžiai laimėjo.

Būdamas geriausia savo versija, D.Figueiredo neturi silpnų vietų. Kaip tokio svorio sportininkas, jis smūgiuoja neįtikėtinai stipriai, sugeba atlikti skausmingus veiksmus įvairiose pozicijose, o jo ištvermė įprastai yra gera.

Kai 2021 m. birželį jis pralaimėjo B.Moreno, jis buvo priverstas pasiduoti smaugimo veiksmu ir tai jam nutiko pirmą kartą MMA karjeroje. Tai buvo blogas D.Figueiredo pasirodymas, o vėliau pats kovotojas kaltino didelį svorio metimą.

Akivaizdu, kad jis turi numesti daug svorio, kad pasiektų 125 svarų ribą bei turi didelį ūgio pranašumą prieš daugumą varžovų. Visgi jam dabar jau 35-eri ir pasiekti reikiamą svorį darosi vis sunkiau.

B.Moreno trečioje tarpusavio dvikovoje pralaimėjo D.Figueiredo, tačiau praėjusią vasarą jis atsitiesė bei atrodė puikiai ir techniniu nokautu nugalėjo Kai Kara-France‘ą, kas garantavo jam laikinąjį čempiono titulą.

B.Moreno yra pavojingas visose srityse ir yra ypatingai ištvermingas – jis niekada nebuvo pribaigtas anksčiau laiko per 28 MMA kovas.

Jeigu abu kovotojai bus geriausios sportinės formos, D.Figueiredo turėtų būti pranašesnis už B.Moreno, tačiau meksikietis neatiduos pergalės be kovos ir jeigu D.Figueiredo turės problemų dėl svorio metimo, B.Moreno stengsis tuo pasinaudoti.

Penktadienio svėrimai turėtų daug ką papasakoti apie šią kovą. Jeigu D.Figueiredo ateis išsekęs, tuomet protinga būtų lažintis už B.Moreno pergalę.

Visgi to dabar neįmanoma nuspėti, todėl remiantis kovos įgūdžiais, nugalėtoją renkame D.Figueiredo.

Verdiktas: D.Figueiredo pergalė teisėjų sprendimu

„Sportas.lt“ lankytojų nuomonė:

Kas laimės: D.Figueiredo ar B.Moreno?
  • D.Figueiredo (29 balsai)
  • B.Moreno (62 balsai)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Pusvidutinio svorio kategorijos (iki 170 svarų arba 77 kg) kova: Gilbertas Burnsas (20-5) – Neilas Magny (27-10)

G.Burnsas nusipelnė geresnio varžovo nei N.Magny, tačiau jis paprasčiausiai nėra patraukli asmenybė UFC reklamuojant kovas.

Jeigu G.Burnsas bus sveikas, N.Magny turėtų turėti daug problemų. Nors N.Magny yra stiprus kovotojas, tačiau G.Burnsas sėkmingai pasinaudos savo „jabais“ bei parvers varžovą, kova bus baigta.

N.Magny yra autsaideris ir sunku tikėtis, kad jis sugebės tris raundus smūgiuoti į G.Burnsą, todėl čia renkamės brazilo pergalę skausmingu veiksmu.

Verdiktas: G.Burnso pergalė skausmingu veiksmu

„Sportas.lt“ lankytojų nuomonė:

Kas laimės: G.Burnsas ar N.Magny?
  • G.Burnsas (72 balsai)
  • N.Magny (7 balsai)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Moterų visų lengviausio svorio kategorijos (iki 125 svarų arba 57 kg) kova: Lauren Murphy (16-5) – Jessica Andrade (23-9)

Abi šios moterys yra kovojusios dėl UFC čempionės diržo, tačiau jas įveikė Valentina Ševčenko. Jos abi turi daug įgūdžių ir neturi daug silpnų vietų, tačiau didžiausias jų skirtumas – smūgio galia.

L.Murphy smūgiuoja stipriai, bet J.Andrade yra kito lygio, kai kalbame apie gebėjimą negailestingai smūgiuoti ir „žudyti“ varžovą.

Verdiktas: J.Andrade pergalė nokautu

„Sportas.lt“ lankytojų nuomonė:

Kas laimės: L.Murphy ar J.Andrade?
  • L.Murphy (10 balsų)
  • J.Andrade (45 balsai)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Pussunkio svorio kategorijos (iki 205 svarų arba 93 kg) kova: Paulas Craigas (16-5-1) – Johny Walkeris (19-7)

Šioje kovoje didžiausias klausimas, ar P.Craigas sugebės atlaikyti ankstyvą J.Walkerio puolimą.

J.Walkeris yra pribaigęs daugybę varžovų savo laukiniais ir sprogstamais smūgiais, o P.Craigas nėra tas, kuris turėtų tvirčiausią smakrą, nes praeityje jį nokautavo tokie kovotojai kaip Alonzo Menifieldas.

Visgi J.Walkeris atrodo ribotas, kai kova nusitęsia giliau, o P.Craigas yra pagarsėjęs tuo, kad sugeba įveikti varžovus surengdamas neįtikėtinus sugrįžimus.

Nepaisant to, J.Walkeris pasižymi atletiškumu, dėl kurio P.Craigas praeityje yra turėjęs problemų. Be to, tai bus draugiška teritorija J.Walkeriui, todėl labiau tikėtina, kad jis švęs pergalę.

Verdiktas: J.Walkerio pergalė nokautu

„Sportas.lt“ lankytojų nuomonė:

Kas laimės: P.Craigas ar J.Walkeris?
  • P.Craigas (24 balsai)
  • J.Walkeris (34 balsai)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Antrosios preliminarios kovos:

Pussunkio svorio kategorijos (iki 205 svarų arba 93 kg) kova: Mauricio Rua (27-13-1) – Ihoras Potieria (19-3)

Verdiktas: I.Potieria pergalė techniniu nokautu.

Vidutinio svorio kategorijos (iki 185 svarų arba 84 kg) kova: Gregory Rodriguesas (13-4) – Brunno Ferreira (9-0)

Verdiktas: G.Rodrigueso pergalė techniniu nokautu.

Lengvo svorio kategorijos (iki 155 svarų arba 70 kg) kova: Thiago Moisesas (16-6) – Melquizaelas Costa (19-5)

Verdiktas: T.Moiseso pergalė teisėjų sprendimu.

Pusvidutinio svorio kategorijos (iki 170 svarų arba 77 kg) kova: Gabrielis Bonfirmas (13-0) – Mouniras Lazzezas (11-2)

Verdiktas: M.Lazzezo pergalė teisėjų sprendimu.

Pirmosios preliminarios kovos:

Sunkaus svorio kategorijos (iki 265 svarų arba 120 kg) kova: Shamilas Abdurakhimovas (20-7) – Jailtonas Almeida (17-2)

Verdiktas: J.Almeida pergalė skausmingu veiksmu.

Lengviausio svorio kategorijos (iki 135 svarų arba 61 kg) kova: Luanas Lacerda (12-1) – Cody Stamannas (20-5-1)

Verdiktas: C.Stamanno pergalė teisėjų sprendimu. 

Lengvo svorio kategorijos (iki 155 svarų arba 70 kg) kova: Ismaelis Bonfimas (18-3) – Terrence'as McKinney (13-4)

Verdiktas: T.McKinney pergalė techniniu nokautu

Pusvidutinio svorio kategorijos (iki 170 svarų arba 77 kg) kova: Warlley Alvesas (15-5) – Nicolas Dalby (20-4-1, 2 be nugalėtojo)

Verdiktas: W.Alveso pergalė skausmingu veiksmu.

Moterų puslengvio svorio kategorijos (iki 145 svarų arba 66 kg) kova: Josiane Nunes (9-1) – Zarah Fairn dos Santos (6-4)

Verdiktas: J.Nunes pergalė techniniu nokautu.

Lengviausio svorio kategorijos (iki 135 svarų arba 61 kg) kova: Saimonas Oliveira (18-4) – Danielis Marcosas (13-0)

Verdiktas: S.Oliveira pergalė teisėjų sprendimu.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų