K.Maksvytis: „Mantas pasielgė labai vyriškai ir priėmė tą sprendimą, populiarų ar ne“ (2)

2023.01.19 12:06
Kazys Maksvytis | Eriko Ovčarenko / BNS foto nuotr.

Kazys Maksvytis | Eriko Ovčarenko / BNS foto nuotr.

Kauno „Žalgirio“ trenerį Kazį Maksvytį nustebino Manto Kalniečio sprendimas šį mėnesį baigti karjerą.

„Buvo netikėta žinia. Kažkiek loginio paaiškinimo yra ir iš jo paties, ir iš visų. Jis turi ir „planą B“, ką pradėti po žaidėjo karjeros. Krepšininkams tai nėra lengva ir jis priėmė tą sprendimą. Mes tai palaikome ir gerbiame.

Jis kažkiek dar su mumis bus, dalyvaus kažkiek pasyviau ir gal net važiuos į rungtynes, bet jau tik kaip palaikantis asmuo. Siūlome ateiti Mantą pagerbti ir 29-ąją dieną, kai žaisime prieš Jonavos komandą“, - kalbėjo treneris.

K.Maksvytis sakė, kad apie šią žinią sužinojo kelios dienos prieš oficialų paskelbimą.

„Man atrodo, kad ta žinia atėjo po naujokų įsigijimo. Aš tai sužinojau keliomis dienomis anksčiau nei jūs“, - kalbėjo treneris.

K.Maksvytis labai vertina tai, kad M.Kalnietis aukojasi dėl komandos tikslų.

„Šiaip tai Mantas pasielgė labai vyriškai ir priėmė tą sprendimą, populiarų ar ne. Jis elgiasi labai garbingai, tokio statuso, tokio kalibro žaidėjas, ir man kartais buvo sunku laikyti jį ant suolo, bet jis nekėlė kažkokių papildomų intrigų, ką galėjo daryti su savo patirtimi ir svoriu, jis išliko garbingas. Manau, kad tai dar prideda prie to, koks jis yra geras ir garbingas žaidėjas“, - kalbėjo treneris.

„Žalgiris“ penktadienį susitinka su Belgrado „Crvena Zvezda“ komanda.

„Jie, taip pat kaip ir mes, turėjo nedidelių netekčių ir su jomis labai gerai susitvarkė bei toliau skynė pergales, žaidžia gana kietai. Reikia pripažinti, kad trenerio pakeitimas jiems išėjo į naudą. Bus kažkas panašaus, manau, vėl bus sunkios, atkaklios rungtynės, dvi kovingos komandos žais ir, tikiuosi, mūsų komanda išeis nugalėtoja“, - kalbėjo treneris.

K.Maksvytis patikino, kad prieš Serbijos ekipą nežais tik Dovydas Giedraitis: „Rimčiau nei tikėjomės persirgo Dovis Giedraitis, jis pradėjo treniruotis, bet artėjančiose rungtynėse dar nežais. Su kitais daugmaž viskas yra aišku ir visi turėtų žaisti“.

K.Maksvytis tikisi, kad politinių provokacijų prieš serbus nebus.

„Aš nenorėčiau, kad būtų provokacijos, norėčiau, kad pirmoje vietoje būtų krepšinis. Galima palaikyti ir iš mūsų pusės Ukrainą, galima tai daryti ir prieš, ir po rungtynių, nenorėčiau, kad vėl būtų kažkokios provokacijos prieš serbus, kaip praeitą kartą buvo ištrauktos NATO vėliavos ir panašiai. Aš esu už grąžų krepšinį. Pirmoje vietoje rungtynėse turėtų būti „Žalgiris“ ir krepšinis. Labai palaikau Ukrainą, bet norėčiau tai daryti prieš ar po rungtynių, o ne per jas“, - sakė treneris.

Belgrado ekipos prezidentas anksčiau sakė, kad Achille Polonara vedė derybas su jais ir jis į Kauną atvyko, nes Serbijos ekipa negali registruoti naujų žaidėjų.

„Manau, kad teisybės yra, tuo labiau, kad treneris Ivanovičius treniravo Achille Vitorijoje, kai jam neblogai sekėsi žaisti. Tikrai galvoju, kad Achille rinkosi tarp mūsų ir tarp jų bei jie buvo vieni pagrindinių kandidatų“, - kalbėjo jis. 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų