E.Goczalo tėvas: „Nesustosime tol, kol neužimsime viso Dakaro podiumo“ (1)

2023.01.17 18:45
Erykas Goczalas | Instagram.com nuotr

Erykas Goczalas | Instagram.com nuotr

 Sekmadienį dramatiškai baigėsi 45-asis Dakaro ralis. Ilgą laiką T4 motobagių bendroje įskaitoje lyderiavęs lietuvis Rokas Baciuška paskutinę dieną turėjo keisti priekinį kardaną ir prarado nemažai laiko. Lietuvio problemomis pasinaudojo vos 18-os metų lenkas Erykas Goczalas. Jis, nepaisant kairės rankos skausmų, demonstravo neblogą tempą ir to užteko siekiant bendroje įskaitoje aplenkti R.Baciušką bei tapti jauniausiu visų laikų Dakaro čempionu.

Trečią vietą bendroje įskaitoje užėmė nugalėtojo tėvas Marekas, septintą – dėdė Michalas. Visa Goczalų šeima neseniai sugrįžo į Lenkiją, kur buvo surengta jų spaudos konferencija.

„Dabar esame šiek tiek pavargę, nes turėjome deramai atšvęsti šiuos laimėtus beduinų trofėjus. Reikės šiek tiek pailsėti, bet ilgos pertraukos nenoriu. Noriu turėti užtektinai laiko pasiruošti kitiems startams“, - sakė E.Goczalas.

Jaunasis lenkas tik lapkritį gavo vairuotojo pažymėjimą ir daug ką nustebino savo greičiu. Pats E.Goczalas pripažino Dakaro ralyje nesitikėjęs tokios žemos temperatūros ir didelio kritulių kiekio. Jis, kaip ir visi kiti dalyviai, neišvengė problemų, tačiau sugebėjo su jomis susitvarkyti. E.Goczalas dar kartą patikino, kad likus dviem dienoms iki finišo visa šeima nusprendė, jog reikia eiti „va bank“ ir statyti viską ant E.Gozcalo. Tėvas ir dėdė jam padėjo likusiuose etapuose ir E.Goczalas galiausiai triumfavo. Tiesa, iš tos taktikos naudos būtų buvę mažai, jei ne R.Baciuškos nesėkmė.

„Aš važiavau labai geru greičiu, o mano varžovo automobilis sugedo paskutiniame etape. Kažkas yra pasakęs, kad Dakarą laimi tas, kuris padaro mažiausiai klaidų. Aš tuo ir pasižymėjau. Visgi, yra sričių, kuriose turime patobulėti. Be rizikos šiame ralyje neapsieisi – svarbu ją valdyti“, - aiškino E.Goczalas.

Jaunasis lenkas pažymėjo, kad ateityje svajoja išmėginti save ir automobilių klasėje: „Žinoma, kad ateityje norėčiau lenktyniauti stipriausioje klasėje. Visada svajojau lenktyniauti su tikrais automobiliais, o ne motobagiais. Žingsnis po žingsnio artėju link savo svajonės. Šiam Dakarui ruošiausi labai ilgai. Noriu padėkoti savo mokytojams, kurie man padėjo ir įveikė kartu su manimi tūkstančius kilometrų. Prieš Dakarą išbandėme daug sudėtingų situacijų, taisydavome bagį naktimis ir t.t.“.

Visgi, čempiono tėvas Marekas patikino, kad bent jau kitąmet Goczalų šeima veikiausiai vėl važiuos T4 klasėje ir nesustos tol, kol ant podiumo nestovės vien jų šeimos nariai.

„Aš labai didžiuojuosi Eryku. Paskutiniame etape, kai jau supratau, kad Erykas taps čempionu, nesulaikiau ašarų. Verkiau kaip kūdikis. Žinau, kaip Erykas aukojosi dėl šio Dakaro, kiek daug pastangų įdėjo. Jis keletą pastarųjų metų galvojo apie šį startą. Manau, kad niekas nepagerins Eryko rekordo kaip jauniausio visų laikų Dakaro čempiono, nes mes žinome, kaip sunku laimėti Dakarą. Kitais metais mes grįšime kautis dėl podiumo ir nenurimsime, kol visas prizines vietas užims mūsiškiai“, - sakė Marekas Goczalas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
„PREMIER“ LYGA