„Hat-trick“ su Indre: A.Jankauskas – apie FA „Šiaulių" sezoną A lygoje, karjeros pabaigą, atsisveikinimo rungtynes, trenerio asistento darbą su M.Čepu, praleistą laiką „Žalgiryje“, ryšį su „Pietų IV“ fanais, įsimintiniausius prisiminimus „Sūduvoje“ (3)

2023.01.16 11:07
Indrė Sakavickienė
Sportas.lt žurnalistė
Algis Jankauskas | „Stop“ kadras

Algis Jankauskas | „Stop“ kadras

Naujienų portalo „Sportas.lt“ eteryje laida apie futbolą „Hat-trick“ su „Sportas.lt“ žurnaliste Indre Sakavickiene. Jos antrojo sezono septintajame epizode pokalbis su buvusiu Lietuvos rinktinės futbolininku, dabar FA „Šiauliuose“ trenerio asistentu dirbančiu Algiu Jankausku. 

Laidoje buvo kalbama apie FA „Šiaulių“ užimtą septintą vietą A lygoje, pereinamąjį sezoną, sprendimą baigti karjerą, atsisveikinimo rungtynes, po jų sulauktą dėmesį, sveikinimus ir palinkėjimus, naują trenerio asistento rolę, darbą su vyriausiuoju treneriu Mindaugu Čepu, FA „Šiaulių“ solidžius naujokus, darbą su jaunimu ir kitokias jų turimas sąlygas. Vėliau buvo prisiminta karjeros pradžia Vilniaus „Žalgiryje“, apsilankymas „Pietų IV“ fanų tribūnoje, persikėlimas rungtyniauti į Permės „Amkar“, sėkminga pradžia svetur ir uždirbtas vienuolikos metrų baudinys, pasodinęs visam likusiam sezonui ant suolelio, patirta trauma, dėl kurios teko rungtyniauti dublerių ekipoje ir „Amkar“ bei „Vėtros“ pasiektas susitarimas dėl nuomos ir sugrįžimas rungtyniauti į Lietuvą. Taip pat buvo kalbama apie praleistą laiką „Vėtroje“, sugrįžimą į „Žalgirį“, maloniausias akimirkas, pasikeitusį vaidmenį, persikėlimą rungtyniauti į Marijampolės „Sūduvą“, įspūdingas atrankas Europos futbolo turnyruose, sudėtingą dabartinę „Sūduvos“ situaciją, prisijungimą prie FA „Šiaulių“, įvykusius pokyčius šioje komandoje ir ateities siekius.

A.Jankauskas papasakojo apie savo priimtą sprendimą baigti futbolininko karjerą ir paskutines atsisveikinimo rungtynes.

„Oi, net „Žalgiryje“ būdamas paskutinį sezoną galvojau, kad gal jau reikia baigti karjerą, bet kažkaip persilaužiau ir perėjęs į „Sūduvą“ įrodžiau, kad buvo teisingas sprendimas. Sprendimas nebuvo sunkus, jau amžius privertė tą dalyką padaryti. Labai pykau ant trenerio, kad atsisveikinimo rungtynėse davė tik penkias minutes, nes ruošiausi atsakingai, taip susiklostė. Norėjosi ilgiau užtrukti aikštėje, bet per tas penkias minutes svarbiausia buvo nieko neprisidaryti. Laimėjome tas rungtynes, Šiauliuose buvo didelė euforija nugalėti tuo metu „Žalgirį“, kuris dominavo čia Lietuvoje ir Europoje daug pasiekė, tai tikrai buvo smagu“,- pasakojo A.Jankauskas.

A.Jankauskas taip pat atskleidė, kaip šiuo metu sekasi dirbti asistentu kartu su FA „Šiaulių“ vyriausiuoju treneriu Mindaugu Čepu.

„Galiu atsakyti vienu žodžiu – puikiai. Mes esame seniai pažįstami, esame kartu žaidę Vilniaus „Žalgiryje“. Žinau, kas tai yra per žmogus. Kaip bus ateityje parodys laikas. Apie M.Čepą galiu pasakyti tik vieną žodį, kad jis yra ligonis, sergantis baisia liga, diagnozė – futbolas. Labai didelis profesionalas, ateina pirmas, išeina paskutinis, jis gyvena futbolu, jis dabar galima pasakyti yra kaip mano mokytojas“,- teigė A.Jankauskas.

Vienas tituluočiausių Lietuvos futbolininkų prisiminė, kaip žaisdamas antroje Vilniaus „Žalgirio“ komandoje tuo pačiu metu lankėsi ir „Pietų IV“ fanų tribūnoje.

„Iš abiejų pusių pamačiau ir iš tribūnų, ir aikštėje būdamas, galiu palyginti. Ir ten, ir ten nėra lengva. „Pietų IV“ atsidūriau brolio dėka, nes jis buvo aktyvus narys, jis atvedė mane į tą tribūną. Buvo keista, kai žaidi antroje „Žalgirio“ antroje komandoje ir po to ateini į „Pietų IV“ sirgti už tą komandą. Buvo šiek tiek nejauku, kai pamatys kažkas, ką pagalvos“,- prisiminimais dalijosi A.Jankauskas.

A.Jankauskas taip pat pasidalijo įsimintiniausiais prisiminimais iš praleisto laiko Marijampolės „Sūduvos“ komandoje.

„Sūduvoje“ man buvo fantastiniai metai futbolo prasme. Jau atrodo reikėjo karjerą baigti, o žaidi po penkiasdešimt rungtynių per sezoną ir žaidi ne bet kur, buvo kosmosas. Buvo geras laiko tarpas, ypač tie du mėnesiai Europoje, ką turėdavome, tai ažiotažas per visą Lietuvą, bilietų į kai kurias rungtynes namuose nėra. Tas visas susidomėjimas, tai buvo galima sakyti „Sūduvos“ pikas. Viskas prasidėjo nuo įvarčio į „Šachtior“ vartus. Ką atsiminiau, tai po tų rungtynių klubo prezidentas Vidmantas Murauskas atėjęs į rūbinę, kur mes džiaugiamės, sako ten buvo įvartis į mūsų vartus, kur Vaidas Slavickas išmušė nuo linijos. Buvo keista vieni džiaugiasi, kiti žiūri, ar buvo įvartis“,- kalbėjo A.Jankauskas.

Laidos temos:

00:00 FA „Šiaulių“ užimta septintoji vieta A lygoje

00:51 Tikslų įgyvendinimas

1:09 Pereinamasis sezonas

2:12 Sprendimas baigti futbolininko karjerą

3:14 Paskutinės karjeros rungtynės

5:42 Dėmesys iš aplinkinių

6:38 Kaip pereinamasis sezonas padėjo pasiruošti trenerio rolei?

7:09 Laiko poreikis priprasti prie naujo darbo

7:29 Kaip sekasi dirbti su vyriausiuoju treneriu Mindaugu Čepu?

8:52 Atsidavimo svarba

9:23 FA „Šiaulių“ solidūs nauji pirkiniai

10:15 Ko galima tikėtis iš antro sezono A lygoje?

11:06 Darbas su jaunimu

12:02 Sąlygų skirtumai

12:52 Kelionė iki svajonės išsipildymo žaisti Vilniaus „Žalgiryje“

14:24 Apsilankymas „Pietų IV“ fanų tribūnoje

15:38 Debiutas pagrindinėje „Žalgirio“ komandoje

16:30 Įsimintiniausi prisiminimai

17:12 Išvykimas rungtyniauti į Permės „Amkar“ klubą

18:45 Pripratimas naujoje šalyje

19:13 Vaidmuo startinėje sudėtyje

20:20 Uždirbtas vienuolikos metrų baudinys ir praleista likusi sezono dalis ant suolelio

21:29 Patirta trauma ir žaidimas dublerių gretose

22:33 Nuomos pagrindais persikėlimas rungtyniauti į „Vėtrą“

23:33 Praleistas laikas „Vėtros“ klube

24:55 Sugrįžimas rungtyniauti į „Žalgirį“

26:31 Ryšys su „Pietų IV“ fanais

27:57 Maloniausi prisiminimai iš praleisto laiko „Žalgiryje“

30:02 Pasikeitęs vaidmuo „Žalgiryje“ ir išvykimas rungtyniauti į „Sūduvą“

31:09 Kaip priėmė marijampoliečiai?

31:54 Kas labiausiai įsiminė iš Europos turnyrų atrankų?

33:45 Kokios tuo metu buvo „Sūduvos“ stiprybės?

34:17 Nesėkmingas šis „Sūduvos“ sezonas

35:48 Paskutinė karjeros stotelė Šiauliuose

36:40 Kaip sekasi Šiauliuose?

37:28 Kokie pokyčiai įvyko per pastaruosius metus FA „Šiaulių“ komandoje?

38:37 Palinkėjimas jauniesiems futbolininkams  

39:38 KONKURSAS

 

Indrė Sakavickienė
Sportas.lt žurnalistė
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų