Plaukime į Naujuosius metus – K.Teterevkovos ir P.Strazdo pergalės

2022.12.31 17:01
Plaukimas į Naujuosius metus | Roko Lukoševičiaus nuotr.

Plaukimas į Naujuosius metus | Roko Lukoševičiaus nuotr.

 Paskutinę 2022 metų dieną Vilniaus Fabijoniškių baseine surengtas tradicinis plaukimas į Naujuosius metus. Keli šimtai sportininkai paskutinį kartą šiemet šoko į baseiną ir įgyvendino paskutinius savo šiųmetinius tikslus.

Pagal amžių, pajėgumą ir lytį sportininkai 25 m ilgio baseine galėjo rinktis 50 m, 200 m, 800 m, 1000 m, 1500 m, 2000 m ir 3000 m distancijas.

Pačioje ilgiausioje – 3000 m – distancijoje, kur plaukikams reikėjo baseiną perplaukti net 120 kartų praėjusių metų sėkmę pakartojo Povilas Strazdas. Jis finišavo per 35 min. 43 sek. Tiesa, jam nepavyko pagerinti sau pačiam priklausiusio rekordo – 34 min. 17 sek.

„Jau daugelį metų dalyvauju šiame plaukime. Kadangi šįkart nebuvo pagrindinių konkurentų, tai nebuvo sunku nugalėti, - sakė P. Strazdas. – Metai buvo labai įdomus, daug pasikeitimų gyvenime. Kitais metais nusimato dar daugiau veiklų, todėl pats įdomumas tik prasideda. Na o visiems linkiu toliau siekti užsibrėžtų tikslų ir niekada nepasiduoti“

Antrąją vietą užėmė Aleksandras Zamorskis (40.08), trečiąją – Nikita Žukas (40.13).

Tarp moterų nugalėjo Kamilė Murnevaitė (42.02), nežymiai aplenkusi Ievą Želvytę (42.32).

2000 m distancijoje buvo galima išvysti Europos čempionato prizininkę Kotryną Teterevkovą. Ji ir tapo nugalėtoja tarp moterų – 24 min. 34 sek. Tai yra naujas šios distancijos rekordas Fabijoniškių baseine.

„Rezultatą vertinu labai gerai, atplaukiau pirma, tai džiaugiuosi. Buvo sunku, nes tokiose varžybose paskutinį kartą dalyvavau 2019 metais“, - sakė K. Teterevkova.

Sportininkė kitais metais jau sieks įvykdyti du olimpinius normatyvus bei sėkmingai sudalyvauti pasaulio plaukimo čempionate Japonijoje.

„Linkiu sau ir visiems turėti svajonę, išsikelti tikslus, o taip pat – kantrybės, sveikatos ir laimės“, - linkėjo K. Teterevkova. Įdomu tai, kad Naujametinio plaukimo idėja prieš nemažai metų kilo K. Teterevkovos treneriai Michailui Romanovskiui.

Plaukimas į Naujuosius metus | Roko Lukoševičiaus nuotr.

Plaukimas į Naujuosius metus | Roko Lukoševičiaus nuotr.

Antroji vieta atiteko Virginijai Volodkaitei (25.10), trečioji – Giedrei Gudelytei-Gudelevičiūtei (28.46).

1500 m distancijoje nugalėjo Stela Švenčionytė ir Ivanas Romančiukas, 1000 m – Augustina Ambrulaitytė bei Michailas Šiško.

Taip pat buvo apdovanoti jauniausias ir vyriausias varžybų dalyvis. Jauniausia tapo Jonė Jaraminaitė, vyriausias – Albertas Bubulas.

Plaukimo treneris ir renginio organizatorius Donatas Balandis sako, kad ateityje Naujametinis plaukimas galėtų vykti įvairiuose Lietuvos miestuose, o visi rezultatai susumuoti į bendrą įskaitą. Tuo tarpu Vilniuje jau kitais metais šios varžybose turėtų sugrįžti į Lazdynų baseiną.

„Mūsų plaukimas yra populiarus, nes kiekvienas čia gali išsirinkti tinkamą distanciją. O plaukti dabar mėgsta daugelis. Todėl linkiu nesustoti plaukti“, - sakė D. Balandis.

Varžybas organizavo ir vykdė asociacija „Gėrnešys“, LSD „Žalgiris“, „Vilniaus plaukimo klubas“, VšĮ „Active Vilnius“ ir Vilniaus miesto savivaldybė.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų