Savo taikiklį reguliuojantis I.Barysas: „Esu toks pat aštrus, greitas ir užtikrintas, bet protingesnis“ (3)

2022.12.20 14:37
Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
Ignas Barysas prieš Filipą Rzadeką | bushido.lt nuotr.

Ignas Barysas prieš Filipą Rzadeką | bushido.lt nuotr.

„Apsipratau kikbokso ringe, – prisipažino „Fightersland“ kovotojas Ignas Barysas. – Man visada patikdavo kikboksas, bet... Kaip ir sakiau, jei tik susitvarkys sveikata ir galėsiu laisvai imtyniauti be jokio skausmo, spartinsiu grįžimą į MMA kovas. Bet jeigu jausiu diskomfortą, savęs nespausiu“.

Į „King of Kings“ ringą I.Barysas po ketverių metų pertraukos grįžo šių metų kovą. Tuomet kovoje pagal kikbokso taisykles jis vienbalsiu teisėjų sprendimu įveikė lenką Filipą Rzadeką. Spalį kovotojai surėmė pirštines dar kartą – vėl prireikė visų trijų raundų, tačiau užtikrintą pergalę šventė kaunietis.

„Po šių dviejų kovų jaučiuosi atsirišęs sau rankas, – sportas.lt sakė I.Barysas. – Nes tikrai po ketverių metų be kovų nežinojau, ko galiu iš savęs tikėtis. Gerai sujudėjau, tik sunkus buvau, nejaučiau, kada reikia išmušti. Tačiau techniškai jaučiausi gerai. Antroje kovoje buvo sunkiau, nes nepavyko sklandžiai mesti svorį, kuris grįžo labai blogai. Kovoje buvau labai užkaitęs jau po pirmojo raundo. Ir rankos buvo sunkios. Kvapo buvo, trūko tik sprogimo“.

Ignas Barysas prieš Filipą Rzadeką | bushido.lt nuotr.

Ignas Barysas prieš Filipą Rzadeką | bushido.lt nuotr.

I.Barysas džiaugėsi, kad su priešininku teko išstovėti pilnas kovas. „Galėjau save išsibandyti, – sakė jis. – Nepatogus priešininkas. Kaip aš sakau, trauminis toks – kiek mušiau, tiek vis kažką nusimušiau, alkūnę sugebėjau išsinarinti. Pamenu, po kovos net tris savaites negalėjau dirbti. Kaip sakoma, ligų maišas, bet tikrai didelė pagarba jam. Tikras gladiatorius – stojasi, keliasi, juda“.

Kovotojas taip pat pabrėžė, kad jaučia didelį malonumą kovodamas. O dar svarbiau, kad iki šiol gali savęs ieškoti. „Dabar laikas yra skirtas susireguliuoti savo taikiklį, – nusišypsojo I.Barysas. – Manau, dabar viskas labai gerai gaunasi. Esu patenkintas, kad esu kviečiamas kovoti, o dar smagiau, kad manęs nepamiršo žmonės, kad domisi. Tikrai faina“.

Gruodžio 22 dieną Kauno „Žalgirio“ arenoje vyksiančiame „KOK Dynamite“ turnyro ringe susitiks su Lenkijos kovotoju Kuba Swiderski.

„Puikiai žinau savo priešininką, turėjau su juo kautis 2018-aisiais, – sakė I.Barysas. – Tuomet jis atsisakė išeiti į ringą su manimi, o dabar jis yra WKN čempionas. Tik tiek ir žinau, bus įdomu. Dabar beliko susitvarkyti su svoriu, kad galėčiau judėti laisviau – toks buvo mano užsibrėžtas tikslas po paskutinės kovos. Bet tos raumeninės masės man dabar reikia, todėl laviruoju tarp svorio kategorijų. Svorio kategorija iki 71 kilogramų – tikrai ne mano. Esu per mažas. Maksimaliai turėčiau būti svorio kategorijoje iki 66 kilogramų, o realiai – 61 kilogramo. Tačiau nežinau, ar jau man pavyks kada nors sugrįžti į tokį svorį“.

Ignas Barysas prieš Filipą Rzadeką | bushido.lt nuotr.

Ignas Barysas prieš Filipą Rzadeką | bushido.lt nuotr.

Šis pasirengimas kovai I.Barysui nebuvo lengvas, dėl traumų daugiau dėmesio teko skirti poilsiui, o koncentruotas pasirengimas truko tik apie tris savaites.

„Tačiau man labai patinka, ką su manimi daro treneris Herkus Lukošiūnas, – sakė I.Barysas. – Man patinka taktiką, kurią jis parengia. Būtent jis man suteikia daugiau pasitikėjimo savimi. Manau, laimėsiu kovą, nors esu išvargęs per metus. Per metus prasivesti tris kovas po ketverių metų pertraukos? Visai neblogai jaučiuosi. Tikiuosi, kad atsilaikysiu ir dar tikrai savo fanus bei šeimą galėsiu pradžiuginti puikiomis kovomis“.

Prieš didžiąją karjeros pertrauką žiūrovai jau buvo įpratę tikėtis iš I.Baryso didelių sprogimų, greitų ir įspūdingų kovų.

„Bet dabar esu protingesnis, – nusijuokė kovotojas. – Noriu save pajausti ringe, nenoriu išsišaudyti, nenoriu tik lėkti į priekį. Taip, toks esu, toks yra mano stilius, bet noriu kuo daugiau padirbėti įvairiose situacijose. Atrodo, kartais galėčiau susprogti, tačiau labai laiku suprantu, kad kuro bake gali neužtekti. Bet Ignas Barysas niekur nedingo. Esu toks pat aštrus, greitas, užtikrintas, tik galvoti per daug pradėjau, noriu save atrasti, man pabodo būti vienpusiu kovotoju“.

Ignas Barysas prieš Filipą Rzadeką | bushido.lt nuotr.

Ignas Barysas prieš Filipą Rzadeką | bushido.lt nuotr.

Paklaustas, kaip vertintų savo sugrįžimą į ringą balais, I.Barysas ilgai nedvejojo: „Už techniką – 7, už fizinį pasirengimą – 4“.

„Negalėjau lakstyti pasirengimo metu... Pirmoje kovoje buvo sunku su ištverme. Salėje, atrodo, turiu pakankamai kvapo, galiu mušti ir mušti „letenas“, kovoti, tačiau varžybinis stresas kvėpavimą permuša. Bet komanda tobulėja, atrandame save naujose technikose. Bendrai už viską sau parašyčiau stiprų penketą. Žinau, kad pasieksime devynetą tikrai su tokia komanda. Planas? Pilnai atsistoti ant kojų, pasirankioti kovų, pajausti malonumą, susitvarkyti kojas ir grįžti į savo ritmą – į MMA... Kad galėčiau būti pilnavertis, visavertis kovotojas. Aš jau nenoriu ringe galvoti „Oi, pasuksiu koją, kažkas nutiks, oi, nenoriu rizikuoti“, noriu 100 proc. galėti daryti viską. Tiesą pasakius, nežinau, ar darysiu, jei žinosiu, kad negaliu to daryti 100 proc.“

Sėkmingą trenerio karjerą pradėjęs I.Barysas net nebandė slėpti, kad dabar daug laiko skiria savo auklėtinei Ernestai Kareckaitei, kurios laukia kova dėl „Hexagone MMA“ čempionės titulo (sausio 22 d.). „Tai – jos karjeros kova, todėl, žinoma, tai yra visada mano galvoje“, – nusišypsojo I.Barysas.

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų