Pergale pasaulio jaunimo ledo ritulio čempionatą užbaigę lietuviai garantavo sau IIA diviziono medalius (1)

2022.12.17 20:37
Lietuvos jaunimo ledo ritulio rinktinė | hockey.lt nuotr.

Lietuvos jaunimo ledo ritulio rinktinė | hockey.lt nuotr.

 Lietuvos jaunimo iki 20 metų ledo ritulio rinktinė šeštadienį Kaune užbaigė savo pasirodymą pasaulio IIA diviziono čempionate.

Paskutinėse čempionato rungtynėse Lietuvos rinktinė 3:1 palaužė Nyderlandų ledo ritulininkus. Pergalė garantavo lietuviams IIA diviziono bronzos medalius.

Rungtynės lietuviams prasidėjo svajonių scenarijumi: jau pirmos atakos metu Artūras Seniuta pademonstravo savo sugebėjimus puolime ir pelnė įvartį. Gynėjas įkirto link vartų ir suklaidinęs kelis gynėjus pasiuntė ritulį į vartus (00:41).

Po pelnyto įvarčio lietuviai toliau dominavo ant ledo, bet išnaudoti progų jiems nepavyko, o pirmasis pavojingesnis Nyderlandų rinktinės metimas baigėsi įvarčiu. Į vartus įskriejo Matteo Castronovo atliktas metimas (17:29, rez. perd. Meesas van Wingerdenas, Jelle Kronenburgas).

Antrajame kėlinyje lietuviai vėl įsiveržė į priekį po to, kai Ilja Michalevičius įsiveržė į oponentų zoną ir atidavė ritulį Marijui Dumčiui. Lietuvos rinktinės puolimo lyderis gavęs laisvės metimui nieko nelaukdamas pasiuntė ritulį į viršutinį varžovų vartų kampą (28:52, rez. perd. I. Michalevičius, A. Seniuta). Netrukus jis turėjo progą mesti iš artimesnės distancijos, bet šį kartą jo metimą atrėmė vartininkas.

Lietuvos jaunimo ledo ritulio rinktinė | hockey.lt nuotr.

Lietuvos jaunimo ledo ritulio rinktinė | hockey.lt nuotr.

Trečiajame kėlinyje lietuviai susikūrė daugybę progų padidinti savo persvarą, bet realizuoti savo galimybių jie niekaip nesugebėjo. Galiausiai paskutinę rungtynių minutę varžovai pakeitė vartininką šeštuoju aikštės žaidėju, o į greitą ataką pabėgęs Timuras Sedleckis-Razinas atėmė paskutines varžovų viltis išsigelbėti pasiųsdamas ritulį į tuščius vartus (59:42, rez. perd. M. Dumčius).

Pasibaigus čempionatui vyriausias Lietuvos rinktinės treneris Mindaugas Kieras pasidžiaugė iškovotais medaliais, bet pripažino, jog su geresne progų realizacija buvo galima iškovoti ir aukso medalius.

„Laimėti medalius visada smagu, o iki auksinio medalio mums pritrūko visai nedaug. Įdomus dalykas, kad jau ketvirtose rungtynėse geriausiu varžovų žaidėju skelbiamas vartininkas, o tai reiškia, jog mes vis apmėtydavome varžovus, bet niekaip nesugebėjome pelnyti įvarčių. Jeigu būtų pavykę realizuoti savo progas, būtume ėję iki pat galo“, - kalbėjo treneris.

Turnyrą laimėjo kroatai, kurie pakilo į IB divizioną. Britai pelnė sidabrą. Už lietuvių išsirikiavo ispanai, olandai ir rumunai. Pastarieji liko be taškų bei iškrito į IIB divizioną.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų