„Jokios empatijos Ukrainai“: ATP skyrė baudą Vimbldono organizatoriams už rusams ir baltarusiams pritaikytą draudimą (3)

2022.12.07 21:39
Vimbldono turnyras | Scanpix nuotr.

Vimbldono turnyras | Scanpix nuotr.

 Pats garsiausias teniso turnyras pasaulyje – Vimbldonas – Didžiojoje Britanijoje šiemet vyko be Rusijos ir Baltarusijos žaidėjų. Jie į turnyrą buvo neįleisti po konsultacijų su Didžiosios Britanijos vyriausybe, reaguojant į Rusijos tęsiamą karą Ukrainoje.

Dėl tokio sprendimo įsiutusios profesionalų teniso asociacijos (ATP ir WTA) neskyrė reitingo taškų šių metų turnyrui. Tiesa, tai turnyro prestižo praktiškai nesumenkino, nes į jį vis tiek atvyko absoliuti dauguma geriausių planetos žaidėjų.

Dar liepos mėnesį WTA nusprendė imtis papildomų veiksmų. Ši asociacija Vimbldono organizatoriams išrašė baudas, kurių bendra suma siekia 827 tūkst. svarų sterlingų (beveik 962 tūkst. eurų).

Tuo tarpu neseniai tokiu pavyzdžiu pasekė ir ATP. Jie liepė „Lawn Tennis Association“ (LTA) sumokėti 820 tūkst. svarų sterlingų baudą. Toks sprendimas Vimbldono organizatorius paliko be žado.

„LTA yra labai nusivylę tokiu sprendimu. ATP aklai rėmėsi savo taisyklėmis, visiškai nereaguodami į išskirtines aplinkybes, susiklosčiusias pasaulyje dėl Rusijos invazijos į Ukrainą. Esame nustebinti tuo, kad ATP neparodė jokios empatijos Ukrainai“, - skelbiama LTA pranešime.

Ankstesnę WTA skirtą baudą LTA yra apskundę ir iki šiol laukia verdikto.

„Dvi mums skirtos baudos gerokai apsunkins galimybes kitąmet organizuoti teniso turnyrus. Mes planavome padidinti „Challenger“ kategorijos turnyrų skaičių 2023 m. pirmajame ketvirtyje ir taip suteikti daugiau šansų žemiau reitinguotiems žaidėjams, bet jei turėsime mokėti abi baudas, tada tų turnyrų surengti nebegalėsime. Kol kas dar sprendžiame, kokių veiksmų imsimės dėl ATP sprendimo ir laukiame, kuo baigsis mūsų skundas dėl WTA skirtos baudos“, - pridėjo LTA atstovai.

ATP, reaguodami į LTA pareiškimus, pažymėjo, kad kai bauda bus sumokėta, tuomet gauti pinigai bus pervesti Ukrainos žmonių humanitarinei pagalbai.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų