AFP/Scanpix nuotr.

AFP/Scanpix nuotr.

Kovo 11-oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Prieš 24 metus, 1990 m kovo 11 dieną Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba pasirašė Lietuvos Nepriklausomybės atstatymo aktą.

Tą dieną nepriklausoma tapo ir Lietuvos valstybė, ir šalies sportas. Nuo to laiko lietuviai pasaulyje galėjo drąsiai iškelti trispalvę ir visiems parodyti – mes esame laisvi.

„Sportas.lt“ nusprendė atlikti nedidelę apklausėlę ir pakalbinti kai kuriuos dabartinių laikų Lietuvos sportininkus ir paklausti, ką jiems reiškia ši diena.

Kaip ir tikėtasi, atsakymai buvo skirtingi. Vieniems šventė sukelia emocingus jausmus, kitiems ji susijusi su ta proga vykstančiais sportiniais renginiais. Užsienyje gyvenantys ir sportuojantys lietuviai šiai dienai didelės reikšmės neskiria.

Vytenė Vitkauskaitė (tinklinis):

„Nepriklausomybės atkūrimo diena man primena pačius įdomiausius tinklinio turnyrus, rengiamus Kaune šios dienos proga. Kai sporto yra mažiau, džiaugiuosi laisva diena“.

Maksimas Guseinovas (regbis):

„Ši diena man nelabai ką reiškia, nes jau pusę savo gyvenimo esu užsienyje“ (M.Guseinovas gyvena ir sportuoja Anglijoje, - red. past.)

Simona Vaičiukynaitė (tinklinis):

„Ši diena man galbūt nėra tokia reikšminga, kaip tiems, kurie 1990 metais ją išgyveno, tačiau esu laiminga, kad suverenios valstybės atkūrimas man leidžia gyventi nepriklausomoje ir nesuvaržytoje Lietuvoje. Čia kiekvienas turi galimybę daryti tai, kas jam patinka ir tinka“.

Ugnius Timinskas (šaudymas iš lanko):

„Aš džiaugiuosi, kad esu lietuvis. Bet pačių švenčių nesureikšminu“.

Gintarė Puzaraitė (regbis):

„Man tai svarbi diena, priverčianti susimąstyti, primenanti, kad drąsių žmonių dėka šiandien save vadinu lietuve, galiu atstovauti Lietuvai sporte ir tarnauti Lietuvos krašto apsaugos savanorių pajėgose"

Aurelija Šukytė (sambo):

„Ši diena – tai laisvė!”

Eglė Stuckytė (stalo tenisas):

„Čia labiau ne mano kartos šventė, tačiau dabar yra madinga būti patriote. Aš šios dienos nešvenčiu, kovo 11-ąją yra ta pati sportininko rutina, treniruotės. Kaip sportininkė, esu patriotė, nes maloniausia atstovauti Lietuvai varžybose. Bet su varžybomis tas patriotizmas ir baigiasi, nesureikšminu šios datos. Tačiau džiugu, jei yra patriotiško jaunimo“

Viltė Makauskaitė (tinklinis):

„Džiaugiuosi, kad valstybė atsikūrė ir tapo nepriklausoma. Laisvė yra viena iš svarbiausių vertybių“.

Renata Marcinkutė (kūno fitnesas):

„Nesu Lietuvos patriotė. Pati emigravau (R.Marcinkutė gyvena ir sportuoja Danijoje – red. past.) ir man ši diena nereikšminga. Anksčiau, kai dirbau Lietuvoje, buvo gerai, nes tai buvo poilsio diena“

Vėjus Vietrinas (kikboksas):

„Ši diena man reiškia, kad Lietuva tapo laisva ir atsiskyrė nuo Rusijos. Ir dabar mes visi esame laisvi“

Jurgita Dubakaitė (tinklinis):

„Gėda prisipažinti, bet jei ne draugų priminimai, būčiau šią dieną pamiršusi“ (J.Dubakaitė jau daug metų gyvena ir žaidžia Prancūzijoje, - red. past.).

Edgaras Rybakovas (ledo ritulys):

„Tai išties didi diena Lietuvai. Atsiskyrimas nuo SSRS buvo didelis žingsnis Lietuvai. Kai atgavome laisvę, mano gyvenimas Lietuvoje, manau,  tapo tik geresnis“

Gabrielė Leščinskaitė (biatlonas):

„Ši diena žymi svarbų momentą Lietuvos istorijoje. Tai lyg tautos atgimimas, išsaugojantis ir gimtąją kalbą, ir kultūrą, ir papročius. Man tai taip pat svarbu, nes esu lietuvė, čia mano tėvynė, todėl jaučiuosi viso šio minėjimo dalimi“

Henrikas Žustautas (kanojų irklavimas):

„Ši diena reiškia, kad Lietuva ir visi joje gyvenantys žmonės yra laisvi. Valstybė yra nepriklausoma nuo Rusijos ar kitų šalių“

Rokas Nenartavičius (dziudo):

„Pirmiausia, ši diena parodo, kad visi mes esame lietuviai. Gyvename nors ir mažoje, tačiau savo šalies teritorijoje. Mes patys esame savosios tautos kultūros ir istorijos kūrėjai. Galime didžiuotis ir džiaugtis Tėvynės grožiu ir jos piliečių pasiekimais“

Pijus Rulevičius (ledo ritulys):

„Aš gimiau kai Lietuva jau buvo laisva, bet tokia diena yra labai reikšmnga. Tai yra mūsų nepriklausomybės atkūrimo diena. Kad ir kokia šalis bebūtų, niekas nenori būti kontroliuojamas kitų valstybių. Man yra tekusi garbė atstovauti Lietuvai, todėl jei ne ši diena, nežinau, kam atstovaučiau“

Jaroslavas Bogdanovičius (tinklinis):

„Laisva šalis atvėrė didesnių galimybių bendrauti su Vakarų Europos valstybėmis. Todėl mums, sportininkams, yra daug galimybių pasirodyti ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje“

Diana Lobačevskė (lengvoji atletika):

„Šią dieną visi švenčia Lietuvos gimtadienį su savo šeima, vieningai. Visų gera nuotaika. Malonu matyti laimingus, besišypsančius žmones ir džiaugtis kartu su jais. Kažkas bando išsiskirti užsidėdami trispalves kepuraites ar nusipaišydami savo vėliavą ant skruosto – smagu matyti tikrus patriotus, kurie džiaugiasi būdami Lietuvoje, o ne burba kur nors išvykę“

Justina Mikulskytė (tenisas):

„Tiesą sakant, nešvenčiu šios dienos. Man ji reiškia tik tiek, kad nereikia eiti į mokyklą“

Lukas Spalvis (futbolas):

„Smagu būti nepriklausomu, turėti savo vėliavą ir atstovauti savo šaliai“

Aušrinė Kutkaitė (orientavimosi sportas):

„Nepriklausomybės atkūrimo diena svarbi visai tautai. Be jos mokyklose rusiškai šnekėtume. Kalbant apie save, džiaugiuosi, kad dabar galiu atstovauti Lietuvai. Visada labai didžiuojuosi kylant mūsų trispalvei. Labai geras jausmas, kai būname kartu su Lietuvos rinktinės nariais per varžybas. Tada labiausiai pasijuntu esanti lietuvė“Na ir pabaigai, nuoširdus geriausios Lietuvos paplūdimio tinklininkės pasakojimas apie Kovo 11-ąją.

Monika Povilaitytė (paplūdimio tinklinis):

„Dažnai matome tik tai, kas apčiuopiama, kalbame, kad mums trūksta pinigų, daiktų. Bet jeigu giliau pagalvojus, ko trokšta žmogaus širdis, tai daug labiau jai norisi ką nors gražaus nuveikti, o labiausia ji pasiilgsta bendrystės.

Mūsų tautai teko daug išbandymų. Ir turbūt šiandien galiu drąsiai pasakyti, kad kiekvieną kartą, artėjant Kovo 11-ajai ir ją švenčiant, labiausiai sujaudina žmonių artumas, nuoširdumas, broliškumas. Ir prisiminimai iš Atgimimo pradžios. Tikrai tuomet niekas nežiūrėjo, kaip gyveni, ką turi, kokios tavo pareigos – visi buvo už vieną mūsų visų Laisvę. Buvome vieningi, buvome kartu. Šiandien ypač reikia drąsos. Ir labiausiai reikia vienybės.

Neiššvaistykime to, ką turime, bet vienykimės ir būkime kartu. Tokia yra ir Kovo 11-osios reikšmė mano manymu

Kiekvienas mokinys žino, kad Kovo 11-oji yra Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena. Tai yra atkurta Tėvynė, laisvė. Mes visi čia gimėme, augome, ta laisvė yra viskas, ką galime turėti brangiausio. Ji yra didelis džiaugsmas, nes mes nežinome, ką reikštų gyventi šalyje, kurioje šeimininkautų svetimi. Tik iš knygų ir vyresniųjų pasakojimų sužinome, kiek daug iškentėjo lietuviai, kiek reikėjo kovoti, kad susigrąžintų savo valstybę. Visais įmanomais būdais mes turėtume išlaikyti tai, kas yra mūsų laisvė, o Kovo 11-oji kiekvienam turėtų reikšti didelį džiaugsmą ir slypėti širdyje“.„Sportas.lt“ sveikina visus su Kovo 11-ąja. Tik būdami kartu, mes esame stiprūs!

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

2020/21 m. LKL

03-03 „Pieno žvaigždės“ 18:00 „Dzūkija“
03-03 „Šiauliai“ 19:00 „Lietkabelis“
03-06 „Pieno žvaigždės“ 17:00 „Šiauliai“
03-06 „Pieno žvaigždės“ 17:00 „Šiauliai“
03-06 „Nevėžis-Optibet“ 18:15 „Lietkabelis“

2020/21 m. Eurolyga

03-03 „AX Armani“ 21:45 „Fenerbahče“
03-03 „Baskonia“ 22:00 „Olympiacos“
03-04 „Bayern“ 19:30 „Panathinaikos“
03-04 „Anadolu Efes“ 19:30 CSKA
03-04 „Zenit“ 21:00 „Real“
03-04 „Maccabi“ 21:05 „Valencia“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Tre 03-03 Burnley 20 : 00 Leicester City
Tre 03-03 Sheffield United 20 : 00 Aston Villa
Tre 03-03 Crystal Palace 22 : 15 Manchester United
Ket 03-04 West Bromwich … 20 : 00 Everton
Ket 03-04 Fulham 20 : 00 Tottenham Hotspur
Ket 03-04 Liverpool 22 : 15 Chelsea