T.Fury: apie kovą su O.Usyku, rimtesnį varžovą už ukrainietį, vėl nepasirodžiusį A.Joshua ir raginimus D.Chisorai trauktis (3)

2022.12.04 12:59
Tysonas Fury ir Oleksandras Usykas | Scanpix nuotr.

Tysonas Fury ir Oleksandras Usykas | Scanpix nuotr.

 Šeštadienį Didžiojoje Britanijoje į ringą žengė vienas geriausių šios eros boksininkų – 34-erių Tysonas Fury (33-0-1, 23 nokautai). Nenugalėtas WBC sunkiasvorių bokso pasaulio čempionas „Wembley“ stadione dešimtame raunde įveikė 38-erių tautietį Dereką Chisorą (33-13-0, 23 nokautai) bei prieš jį iškovojo jau trečią pergalę iš tiek pat galimų.

Po pergalės T.Fury ringe atidavė pagarbą varžovui, bet pažymėjo, kad D.Chisorai jau veikiausiai reikėtų trauktis. Veteranas iš paskutinių 5 kovų pralaimėjo 4 ir dabar turi gerą progą kabinti pirštines ant vinies, nes už kovą su T.Fury susižėrė milijonus.

„Negaliu kalbėti kito žmogaus vardu ir negaliu priimti už jį sprendimų. Derekas pats nuspręs, kas jam geriausia, nes jis yra šio sporto legenda. Didžiojoje Britanijoje jis yra tarsi bokso folkloro herojus. Kas gi nemėgsta stebėti Dereko kovų? Jis visada sukuria gerą reginį ir atiduoda visas jėgas. Šiame sporte jis jau labai ilgai. Visgi, aš pats norėčiau, kad jis jau baigtų karjerą“, - sakė T.Fury.

Po pergalės britas kreipėsi į 3 iš 4 pagrindinių pasaulio čempiono diržų turintį ukrainietį Oleksandrą Usyką, kuris priėjo prie ringo ir klausėsi T.Fury žodžių tirados, pats į tai niekuo neatsakydamas. T.Fury dar neseniai skeptiškai vertino galimybę kautis su O.Usyku, bet dabar žada padovanoti fanams tą kovą, kurios jie trokšta.

„Taip, šitos kovos daug kas laukia. Visa Didžioji Britanija ir visas pasaulis, ypač Ukraina, nori tai pamatyti. Galiu pasakyti, kad jūsų laukia daug gerų kovų kitais metais. Jau sakiau, kad jei su Usyku nepavyks susikauti kitų metų pradžioje, tuomet mes kausimės su Joe Joyce‘u „Wembley“ stadione ir parduosime dar 90 tūkst. bilietų. Pažiūrėkite, kiek čia sirgalių. Dabar išgyvename sunkius laikus, lauke šalta, bet stadionas vis tiek pilnas. Šie sirgaliai yra neįtikėtini. Dabar laikas savo darbą padaryti ir Anglijos futbolo rinktinei. Laikas parvežti trofėjų namo. Stebėsiu rungtynių su Senegalu transliaciją ir jei mūsiškiai laimės, tada skrisiu į Katarą“, - sakė T.Fury.

WBC čempionas dar kartą patikino, kad jo „planas B“ yra kova su laikinuoju WBO pasaulio čempionu britu Joe Joyce‘u. Rio de Žaneiro olimpinis vicečempionas šeštadienį taip pat iš arti stebėjo kovą ir kartu su O.Usyku priėjo prie T.Fury. J.Joyce‘as, skirtingai nei O.Usykas, netylėjo ir rėkė T.Fury į akis, jog nori kautis su juo.

T.Fury po pergalės netgi pareiškė, kad J.Joyce‘as jam būtų rimtesnis varžovas už O.Usyką.

„Apie Usyką manęs jau klausėte milijoną kartų, nors man tuo metu reikėjo koncentruotis į kovą su Chisora. Kaip pamatėte šiandien, Chisora ne iš tų, kuriuos galima lengvai nugalėti. Dabar, kai kova baigėsi, galima pakalbėti apie Usyką. Aš pasiruošęs su juo kautis Saudo Arabijoje arba Didžiojoje Britanijoje. Tegul sunkiasvorių kategorijoje liekas vienas čempionas, vienas veidas. Usykas yra pasiruošęs priimti iššūkį, jis atvyko į stadioną ir už tai aš jį gerbiu. Jis ne iš tų varžovų, kuriuos lengva perprasti. Usykas gerai juda po ringą, naudoja kairiarankio stovėseną, turi puikius bokso įgūdžius, yra olimpinis čempionas ir demonstruoja puikią sportinę formą. Tikrai laukiu šitos kovos. Bokso pasaulyje pasitaiko, kad didžiosios kovos taip ir neįvyksta, bet aš jaučiu, kad šį kartą viskas bus gerai ir mes susitarsime. O jei ne, tai turiu atsarginį planą ir kovą su Joyce‘u. Net jei mes susikausime kitų metų pradžioje su Usyku, tai nematau priežasčių, kodėl vėliau kitąmet negalėčiau susikauti ir su Joyce‘u.

Žmonės manęs vis klausinėja, kuris iš šių varžovų man būtų rimtesnis. Nors Usykas yra labai gudrus ir vikrus boksininkas, tačiau man atrodo, kad su Joyce‘u kautis būtų sunkiau. Jis yra dvimetrinis boksininkas, sveriantis daugiau nei 120 kg. Joyce‘as medžiotų mane ringe ir bandytų naudoti visą savo jėgą, kad mane sunaikintų. Tuo tarpu Usykas baksnotų mane „jabais“ ir bandytų rinkti taškus teisėjų kortelėse. Aš nepaneigsiu to fakto, kad Usykas yra labai geras boksininkas. Jis turi nuostabią karjerą, susirinko daugybę titulų, bet manau, kad aš jį galėčiau sustabdyti. Tuo tarpu kova su Joyce‘u šiuo metu man būtų pats rimčiausias išbandymas. Jei jau Usykas bus kitas mano varžovas, tai gal Joyce‘as tuo metu galėtų susitarti dėl kovos su Wilderiu? Kas nenorėtų to pamatyti?“, - klausė T.Fury.

WBC čempionas sulaukė klausimo ir apie kovą su Anthony Joshua. Visgi, T.Fury pareiškė, kad A.Joshua į jo planus kitiems metams nepatenka.

„Usykas atvyko į stadioną, atsistojo prieš mane ir taip įrodė, kad nori kovos. Net ir Joyce‘as čia atėjo nekviestas ir prisijungė prie vakarėlio. Tuo tarpu AJ, kuris visą laiką gyvena toje pačioje šalyje kaip aš, niekada nepasirodė mano kovose ir neatėjo man mesti iššūkio“, - sakė T.Fury.

Galiausiai čempionas pažymėjo, kad bent jau kol kas mintis apie karjeros pabaigą nuvijo šalin: „Aš dar rūbinėje savo komandai pasakiau, kad mėgaujuosi tuo, kur dabar esu. Kai 60 tūkst. žmonių skanduoja tavo vardą, o tu išeini į ringą kovai vienas prieš vieną – tai yra pats geriausias jausmas. Tai yra mano gyvenimas, tada aš pasijaučiu gyvas. Žinau, kad amžinai nesikausiu, juk visi mes sudaryti iš kaulų ir kraujo, todėl stengsiuosi galvoti tik apie artimiausią savo kovą“.

Apie tai, kad T.Fury yra nusiteikęs ruoštis kovai prieš O.Usyką, prabilo Kevinas Lerena. Jis šeštadienį „apšildė“ T.Fury ir vos nepateikė sensacijos, kai pirmame raunde tris kartus į nokdauną pasiuntė Danielį Dubois, o pastarąjį išgelbėjo tik britų bokso federacijos taisyklės, leidžiančios tiek daug nokdaunų per vieną raundą.

„Tysonas manęs jau prašė, kad atvykčiau į sparingus ir padėčiau ruoštis kovai su Usyku, jei jie suderins visas detales. Atsakiau jam, kad man būtų garbė padėti ruoštis tokiai kovai“, - sakė K.Lerena, kuris irgi naudoja kairiarankio stovėseną kaip O.Usykas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų