Europos čempionate – Vaidoto ir Veronikos Lacičių pergalė

2022.12.03 11:58
Europos čempionate – Vaidoto ir Veronikos Lacičių pergalė (LSŠF nuotr.) | Organizatorių nuotr.

Europos čempionate – Vaidoto ir Veronikos Lacičių pergalė (LSŠF nuotr.) | Organizatorių nuotr.

 Lietuvos profesionalai standartinių šokių šokėjai Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva Lacitienė tapo 2022 – ųjų metų Europos čempionais. Italijos Riminio mieste Pasaulio sportinių šokių federacijos (WDSF) surengtame čempionate mūsų šalies sportininkams nebuvo lygių. Europos čempionato finale iš viso V. ir V. Lacičiai surinko 190,250 balo iš 200 galimų – šis rezultatas garantavo jiems aukso medalį!

Kalbėdami po turnyro, sportininkai nei vieno šokio neišskyrė, kaip geriausio. „Man atrodo, kad šiandien viską sušokome labai panašiai.“ – sakė Vaidotas Lacitis. Paskelbus rezultatų protokolus, paaiškėjo, kad tokios pačios nuomonės buvo ir teisėjai – už kiekvieną šokį mūsų porai skyrė beveik identišką balų skaičių: po kiek daugiau nei 38 balus iš 40 galimų.

Čempionato metu kiekvienas finalo šokis (o jų iš viso standartinių šokių varžybose šokami penki) buvo vertinamas pagal keturis kriterijus: atlikimo techniką, muzikalumą, partnerystės įgūdžius, choreografiją ir prezentaciją. Iš Lenkijos, Anglijos, Vokietijos, Ispanijos, Rumunijos, Italijos, Latvijos, Slovakijos, Čekijos ir Lietuvos vertintojų sudaryta komisija daugiausiai balų mūsų šokėjams skyrė už kiekvieno šokio techniką – kai kurie teisėjai ir beveik po maksimalią 9,750 sumą. Beje, vienintelis šio čempionato maksimalus įvertinimas – dešimtukas – Rumunijos teisėjo buvo skirtas Lietuvos sportininkams už tango muzikalumą bei choreografiją ir prezentaciją.

Europos čempionate – Vaidoto ir Veronikos Lacičių pergalė (LSŠF nuotr.) | Organizatorių nuotr.

Europos čempionate – Vaidoto ir Veronikos Lacičių pergalė (LSŠF nuotr.) | Organizatorių nuotr.

Po pergalės Lietuvos sportininkai džiaugėsi: „Šokti tikrai buvo smagu. Mus svarbi ne tik teisėjų skirta vieta, bet ir tai, kaip mes patys jaučiamės pasirodę. Šiandien esame patenkinti!”

Šių metų Europos vicečempionais Italijoje tapo kaimyninės Latvijos šokėjai Edgars Linis ir Eliza Line (183,650 balo). Čempionato bronzos medaliai atiteko Pasquale Farina ir Sofie Koborg iš Danijos (182,250 balo). Finale taip pat šoko ir likusias vietas atitinkamai pasidalino Slovakijos, Italijos ir Lenkijos duetai.

O Riminyje dar šį savaitgalį laukia ir daugiau Lietuvos šokėjų pasirodymų: netrukus kovas pasaulio čempionatuose pradės jaunimo Lotynų Amerikos šokių ir suaugusiųjų mėgėjų standartinių šokių atlikėjai.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų