Pergalės prieš Ganą neužteko: Urugvajus kraunasi lagaminus ir keliauja namo (7)

2022.12.02 19:07
Darwinas Nunezas  | Scanpix nuotr.

Darwinas Nunezas | Scanpix nuotr.

Penktadienį vakare 2022 m. Pasaulio taurės H grupės paskutinėse rungtynėse Urugvajaus rinktinė 2:0 nugalėjo Ganą, tačiau nepalankus kitų rungtynių rezultatas lėmė, kad urugvajiečiai keliauja namo jau po grupių etapo.

Įdomūs faktai po rungtynių:

• Gana yra vienintelė rinktinė nerealizavusi dviejų vienuolikos metrų baudinių prieš tą patį varžovą pasaulio futbolo čempionate.

• Giorgianas de Arrascaeta tapo trečiuoju Urugvajaus rinktinės žaidėju, pelniusiu du įvarčius pasaulio futbolo čempionato rungtynių pirmajame kėlinyje. Tai anksčiau pavyko padaryti Juanui Peregrino Anselmo 1930 metais ir Oscarui Miguezui 1950 metais.

• Luisas Suarezas yra vienintelis startinis sudėties žaidėjas, kuris taip pat pradėjo rungtynes startinėje sudėtyje 2010 metais įvykusiame pasaulio futbolo čempionato ketvirtfinalyje tarp Urugvajaus ir Ganos rinktinių.

• Galutinė H grupės rikiuotė: Portugalija su 6 taškais išlieka pirma, Pietų Korėja užima antrą vietą ir patenka į atkrintamąsias kovas. Tuo tarpu Urugvajus ir Gana baigia savo pasirodymą šiame turnyre.


Guillermo Varela 3-ąją minutę atliktas perdavimas buvo per stiprus ir Facundo Pellistri nepasiekė. Darwinas Nunezas 14-ąją minutę atliko reidą link baudos aikštelės, tačiau pastarąjį sėkmingai sustabdė varžovai. Andre Ayew 21-ąją minutę nepavyko realizuoti teisėjo po VAR peržiūros skirto vienuolikos metrų baudinio ir rezultatas išliko nepakitęs. Giorgianas de Arrascaeta 26-ąją minutę smūgiu galva tiksliai nukreipė kamuolį į vartus ir išvedė Urugvajaus rinktinę į priekį 1:0. Pastarasis 32-ąją minutę antrą kartą šiame susitikime nuginklavo vartininką ir padvigubino Urugvajaus rinktinės pranašumą 2:0. J.Ayew 38-ąją minutę pakėlė kamuolį nuo kampinio gairelės, tačiau sukurti pavojaus prie varžovų vartų nepavyko.

D.Nunezas 48-ąją minutę atliko perdavimą į baudos aikštelę, tačiau sukurti pavojaus nepavyko. Federico Valverde 55-ąją minutę baudos smūgio metu pasiuntė kamuolį vartų link, tačiau varžovai gynėsi užtikrintai. D.Nunezas 59-ąją minutę krito baudos aikštelėje, tačiau teisėjas po VAR peržiūros nusprendė, kad pražangos nebuvo ir vienuolikos metrų baudinio neskyrė. Facundo Pellistri 65-ąją minutę atliko pavojingą smūgį į artimąjį vartų kampą, tačiau pastarasis tikslo nepasiekė. Mohammed Kudusas 71-ąją minutę atliko smūgį iš tolimos distancijos dešine koja, tačiau kamuolys skriejo šalia vartų. Antoine Semenyo 79-ąją minutę atliko pavojingą smūgį kaire koja, tačiau kamuolys skriejo visiškai greta vartų.

Rungtynių eiga
90 min.

Rungtynių statistika (Gana – Urugvajus)

Rungtynių statistika (Gana – Urugvajus) | „Scoreboard“ statistika

Rungtynių statistika (Gana – Urugvajus) | „Scoreboard“ statistika

90 min.

Urugvajus iškovoja pergalę rezultatu 2:0, tačiau to neužtenka ir baigia savo pasirodymą šiame čempionate.

 

97 min.

Sebastiano Coateso pavojingai smūgiuotas kamuolys skriejo visiškai greta varžovų vartų.

90 min.

Pridedamos 8 papildomos žaidimo minutės.

 

79 min.

Antoine Semenyo atliko pavojingą smūgį kaire koja, tačiau kamuolys skriejo visiškai greta vartų.

 

71 min.

Mohammed Kudusas atliko smūgį iš tolimos distancijos dešine koja, tačiau kamuolys skriejo šalia vartų.

65 min.

Facundo Pellistri atliko pavojingą smūgį į artimąjį vartų kampą, tačiau pastarasis tikslo nepasiekė.

59 min.

D.Nunezas krito baudos aikštelėje, tačiau teisėjas po VAR peržiūros nusprendė, kad pražangos nebuvo ir vienuolikos metrų baudinio neskyrė.

 

55 min.

Federico Valverde baudos smūgio metu pasiuntė kamuolį vartų link, tačiau varžovai gynėsi užtikrintai.

 

48 min.

D.Nunezas atliko perdavimą į baudos aikštelę, tačiau sukurti pavojaus nepavyko.

 

46 min.

Prasideda antrasis rungtynių kėlinys.

 

45 min.

Pirmojo kėlinio statistika (Gana – Urugvajus)

Pirmojo kėlinio statistika (Gana – Urugvajus) | „Scoreboard“ statistika

Pirmojo kėlinio statistika (Gana – Urugvajus) | „Scoreboard“ statistika

45 min.

Urugvajus po pirmojo kėlinio pirmauja rezultatu 2:0.

 

 

45 min.

Pridedamos 8 papildomos žaidimo minutės.

38 min.

J.Ayew pakėlė kamuolį nuo kampinio gairelės, tačiau sukurti pavojaus prie varžovų vartų nepavyko.

32 min.
ĮVARTIS

G.de Arrascaeta antrą kartą šiame susitikime nuginkluoja vartininką ir padvigubina Urugvajaus rinktinės pranašumą 2:0.

 

26 min.
ĮVARTIS

Giorgianas de Arrascaeta smūgiu galva tiksliai nukreipė kamuolį į vartus ir išvedė Urugvajaus rinktinę į priekį 1:0!

 

21 min.

Andre Ayew nepavyksta realizuoti teisėjo po VAR peržiūros skirto vienuolikos metrų baudinio ir rezultatas išlieka nepakitęs!

14 min.

Darwinas Nunezas atliko reidą link baudos aikštelės, tačiau pastarąjį sėkmingai sustabdė varžovai.

 

3 min.

Guillermo Varela atliktas perdavimas buvo per stiprus ir Facundo Pellistri nepasiekė.

1 min.

Rungtynės prasideda!

Atnaujinta 16:23

Ganos ir Urugvajaus rinktinių startinės sudėtys:


Įdomūs faktai prieš rungtynes: 

• Gana paskutinėse devyneriose pasaulio futbolo čempionato rungtynėse nesugebėjo išlaikyti „sausų“ vartų.  

• Urugvajus buvo nepralaimėjęs penkerių rungtynių pasaulio futbolo čempionato grupių etape prieš Europos rinktines, tačiau šią seriją paskutiniame susitikime nutraukė Portugalija.

• Šioje Pasaulio taurėje įvarčio vis dar nepelniusiai Urugvajaus rinktinei nepavyko patekti į atkrintamąsias kovas tik vieną kartą iš paskutinių šešių dalyvautų pasaulio čempionatų.

• Ganos ir Urugvajaus rinktinės iki šiol susitiko tik skandalingame 2010 m. pasaulio futbolo čempionato ketvirtfinalyje. Tuomet Luisas Suarezas buvo išvarytas iš aikštės dėl žaidimo ranka, Gana nerealizavo vienuolikos metrų baudinio ir vėliau pralaimėjo baudinių seriją.


Trenerių komentarai:

Otto Addo, Ganos rinktinės vyriausiasis treneris:

„Tai yra įprastos rungtynės, norime patekti į kitą etapą, todėl turėtume jas laimėti. Esame pasiruošę viskam, tikimės, kad varžovai mus aukštai spaus ir diktuos žaidimo eigą. Jie žino, kad lygiosios jiems nėra pakankamai geras rezultatas, varžovai turės atakuoti, o tai suteiks mums šansų, kadangi jų gynyboje atsivers spragų.“

Diego Alonso, Urugvajaus rinktinės vyriausiasis treneris:

„Grupė yra stipri, žinome savo tikslą ir ką turime padaryti. Mums viskas gerai. Pasakiau žaidėjams, kad jais tikiu. Turime suteikti jiems pasitikėjimą, kad išlaisvintume juos ir jie galėtų žaisti taip, kaip tai darėme.“


Kokias galimybes rinktinės turi žengti į kitą etapą?

Gana tikrai pateks toliau, jeigu nugalės Urugvajų ir gali laimėti grupę pagal aukščiau nurodytus scenarijus. Jeigu Gana sužais lygiosiomis, o Pietų Korėja pralaimės arba sužais lygiosiomis, Gana liks antra ir pateks į kitą etapą. Jeigu Gana sužais lygiosiomis, o pietų Korėja laimės: Portugalija laimės grupę su 6 taškais, Gana ir Pietų Korėja turės po 4 taškus. Jeigu Pietų Korėja laimės 1 įvarčiu, antroji vieta spręsis pagal įmuštus įvarčius. Jeigu įmušti įvarčiai bus vienodi, Gana liks antra pagal tarpusavio rezultatą. Jeigu Pietų Korėja laimės 2 ar daugiau įvarčių, Pietų Korėja liks antra pagal įvarčių skirtumą, o Gana – trečia. Pralaimėjusi Gana negali žengti toliau.

Urugvajus privalo laimėti, o liks antra, jeigu Pietų Korėja sužais lygiosiomis arba pralaimės. Jeigu Urugvajus ir Pietų Korėja laimės: Portugalija laimės grupę su 6 taškais, Urugvajus ir Pietų Korėja turės po 4 taškus. Jeigu abi rungtynės bus laimėtos tuo pačiu įvarčių skirtumu, Pietų Korėja bus antra pagal įvarčių skirtumą. Jeigu Urugvajus laimės didesniu nei 1 įvarčių skirtumu, antroji vieta spręsis pagal pelnytus įvarčius. Jeigu pelnyti įvarčiai bus lygūs, antroji vieta spręsis pagal „fair play“ taškus. Jeigu tai bus lygu, bus traukiami burtai. Jeigu Urugvajaus pergalė bus didesnė 2 ar daugiau įvarčių, Urugvajus finišuos antras pagal įvarčių skirtumą.


Komandų formos:

Komandų formos | Organizatorių nuotr.

Komandų formos | Organizatorių nuotr.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų