Prasidedančiame LSU Sporto forume – dėmesys tvarumui, lygybei ir susitartų rungtynių baigtims

2022.12.01 11:42
Prasideda LSU sporto forumas | Organizatorių nuotr.

Prasideda LSU sporto forumas | Organizatorių nuotr.

 Ketvirtadienį (gruodžio 1-ąją) Kauno viešbutyje „Victoria hotel“ vyks jau ketvirtą kartą Lietuvos sporto universiteto (LSU) organizuojamas Sporto forumas.

Sporto forume bus aptariamos pastarojo laikmečio sporto srities aktualijos – socialinė įtrauktis ir lygybė, tvarumas, gerasis valdymas, susitarimai dėl sporto rezultatų ir sportininkų mityba.

Pranešimus skaitys žymūs pasaulio ir Lietuvos lektoriai: Nacionalinės sporto agentūros vadovas Mindaugas Špokas, žurnalistas ir tyrėjas Steve'as Menary (Jungtinė Karalystė), Europos tinklo „Sportininkas-studentas“ prezidentė Laura Capranica (Italija), Leuveno universiteto profesorius Yvesas C. Vanlandewijckas (Belgija) ir Malmės universiteto docentė Karinas Bookas (Švedija).

„Su šiuo Sporto forumu siekiame supažindinti Lietuvos sporto bendruomenę su dabartinėmis tendencijomis ir naujovėmis, kurios vyksta pasaulyje, – kalbėjo LSU rektorė Diana Rėklaitienė. – Dėl šios priežasties į Sporto forumą kviečiame tarptautinius specialistus, kurie geriausiai žino, kas vyksta sporto pasaulyje.

Kadangi Sporto forumas vyks jau ketvirtą kartą, kasmet stengiamės ieškoti Lietuvai aktualių tematikų. Dėl sporto sistemos reformų šiemet bene aktualiausia tema bus tvarumas sporte. Apie tai pasaulyje kalbama daug, bet kaip tvarumą įdiegti Lietuvoje, vis dar kyla klausimų. Manau, kad visi pranešimai bus naudingi šalies sporto politikos formuotojams, treneriams ir sportininkams.“

Tuo metu penktadienį (gruodžio 2-ąją) LSU Centriniuose rūmuose vyks tarptautinė mokslinė konferencija „Sportininkų rengimo valdymas“.

Konferencijoje plenarinius pranešimus skaitys LSU profesoriai Marius Brazaitis ir Arūnas Emeljanovas, St. Andrews universiteto profesorius Ronas Maughanas (Jungtinė Karalystė) ir Funkcinės medicinos centro kineziterapeutė Brigita Zachovajevienė.

Mokslinėje konferencijoje bus nagrinėjamos vaikų ir jaunimo fizinio aktyvumo, mitybos bei motorinių sugebėjimų tematikos. Konferencijos lankytojai taip pat bus supažindinti su inovatyvios mobilios sporto mokslo laboratorijos veiklomis.

LSU Sporto forumą galima bus stebėti tiesiogiai:

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų