Įkvepianti I.Sarro istorija: buvęs profesionalus futbolininkas tėvas, praleistos pamokos mokykloje dėl futbolo, siuvėjo amatas, tos pačios akademijos lankymas kaip ir S.Mane, atmestas „Barcelonos“ pasiūlymas

2022.12.04 08:00
Ismaila Sarras | Scanpix nuotr.

Ismaila Sarras | Scanpix nuotr.

Prasidėjus 2022 metų Pasaulio taurės turnyrui Katare, „Sportas.lt“ kviečia susipažinti su turnyre dalyvaujančiais žaidėjais, kurių istorijos įkvepia futbolo aistruolius visame pasaulyje. Šį kartą mūsų dėmesio centre atsidūrė Senegalo rinktinės lyderis Ismaila Sarras.

I.Sarras dar taip pat yra žinomas pravarde „Isma“. Jis gimė 1998 m. vasario 25 d. šiaurės vakarų pakrantės mieste Sen Luise, Senegale. Pastarojo tėvai yra motina Marieme Ba ir tėvas Abdoulaye Sarras Naaras Gaadas.

I.Sarro gimtasis miestas Sent Luisas buvo įkurtas 1659 metais, jis yra laikomas vienu iš seniausių kolonijinių miestų vakarų Afrikos pakrantėje. I.Sarras užaugo kartu su savo keturiais broliais ir seserimis: Papis, Kine, Ndeye Ami ir Badara.

I.Sarro šeima yra kilusi iš aukštesnės vidurinės klasės. Jo tėtis yra buvęs futbolininkas. Abdoulaye Sarras Naaras Gaadas yra buvęs Senegalo rinktinės žaidėjas, atstovavęs šiai nacionalinei komandai 80-ųjų metų pabaigoje. Šis faktas netiesiogiai reiškia, kad futbolas šeimoje atsirado tėčio dėka.

Nepaisant to, kad I.Sarro tėvas pats buvo futbolininkas, tačiau jis buvo įsitikinęs, kad futbolo žaidimas neturi pakenkti vaikų išsilavinimui. Jis anksti įtraukė savo vaikus, įskaitant I.Sarrą, į Sent Luise įsikūrusios mokyklos veiklą.

Tuo tarpu pats Ismaila negalėjo pakęsti mokyklos ir nebuvo patenkintas savo tėvų sprendimu jį leisti į mokyklą. Jam niekada nepatiko skaityti mokykloje nurodytų knygų. Kaimynystėje gyvenę asmenys pastebėjo, kad jo mokyklos lankymas buvo tik formalumas. Dažniausiai jis praleisdavo pamokas mokykloje, kad galėtų eiti žaisti futbolą su savo draugais.

I.Sarro tėvai gavo keletą skundų iš mokytojų. Tėvai patys pastebėję savo sūnaus elgesį, nusprendė prieš jį imtis veiksmų. Jie nutraukė jo mokyklos lankymą ir nuvežė pas siuvimo meistrą, kad jis išmoktų siuvinėti. I.Sarras buvo pakankamai nuolankus, kad išmoktų siuvimo pagrindus, tai darė stropiai. Visgi jo širdis ir toliau troško žaisti futbolą. Galiausiai, I.Sarras nusprendė klausyti savo širdies – atsisakė siuvimo ir ryžosi įgyvendinti savo troškimą be tėvų sutikimo.

Ismaila Sarras | Organizatorių nuotr.

Ismaila Sarras | Organizatorių nuotr.

I.Sarras turėjo baigti penkis metus mokykloje, jog galėtų užsiregistruoti į peržiūrą „AS Generation Foot“. Po sėkmingo pasirodymo, jaunuolis pradėjo lankyti futbolo treniruotes. I.Sarras pradėjo lankyti tą pačią akademiją kaip ir Sadio Mane. Jis padėjo klubui pakilti iš antro diviziono į aukščiausią Senegalo lygą. Entuziastingai nusiteikęs I.Sarras svajojo išvykti žaisti futbolą į Europą.

Kaip ir daugeliui futbolininkų, kuriems pasisekė išvykti iš savo šalies žaisti į Europą, dažnai kelionės tikslas buvo Prancūzija. I.Sarras 2016-aisiais metais paliko savo šeimą ir pasirašė pirmąjį savo profesionalų kontraktą su „Metz“ klubu.

I.Sarrui prisitaikyti prie naujos aplinkos nebuvo lengva, kadangi iki tol jis niekada nebuvo išvykęs iš savo gimtos šalies, o dabar teko žaisti svetimoje aplinkoje. Norėdamas padaryti įspūdį I.Sarras patyrė pasikartojančias traumas dėl per didelio treniruočių krūvio. Dėl traumų gausos jo šeima baiminosi dėl sūnaus karjeros eigos.

„Tėvas dažnai man skambino, rėkė, kad pakeisčiau savo žaidimo būdą, jog išvengčiau dažnų traumų. Visgi negalėjau dėl to nieko padaryti ar padėti. Toliau kovojau kol tapau stipresniu ir labiau atsparesniu traumoms“,- pasakojo pats Senegalo rinktinės futbolininkas.

I.Sarro progresas „Metz“ komandoje padėjo jam sulaukti kvietimo prisijungti prie Senegalo rinktinės. Tokiu būdu išsipildė jo turėta svajonė.

I.Sarras galėjo persikelti rungtyniauti į Ispaniją ir prisijungti prie „Barcelonos“. Visgi perspektyvus futbolininkas atmetė katalonų ekipos pasiūlymą teigdamas, kad šis žingsnis yra per ankstyvas jo karjerai.

Ismaila Sarras 2018 m. Pasaulio taurėje | Scanpix nuotr.

Ismaila Sarras 2018 m. Pasaulio taurėje | Scanpix nuotr.

Atmetęs „Barcelonos“ pasiūlymą I.Sarras prisijungė prie „Rennes“ klubo, kur toliau tęsė puikią formą mušdamas įvarčius. Dėl šio savo žaidimo jis buvo įtrauktas į Senegalo rinktinės sudėtį 2018 metų pasaulio futbolo čempionatui.

Rungtyniaudamas „Rennes“ gretose, I.Sarras pradėjo žiūrėti Sadio Mane žaidimo rungtynėse vaizdo įrašus ir tokiu būdu pasisėmė įkvėpimo. Pastarasis 2018 m. gruodžio mėnesį padėjo Prancūzijos komandai užsitikrinti vietą UEFA Europos lygos atkrintamosiose kovose. I.Sarras taip pat buvo apdovanotas už gražiausią pelnytą sezono įvartį (2018/2019 m. sezone).

I.Sarras 2019 metais prisijungė prie Anglijos „Premier“ lygoje rungtyniaujančio „Watford“ klubo. Futbolo gerbėjai yra sužavėti šio futbolininko demonstruojamu greičiu ir gudrumu. I.Sarras įrodė pasauliui, kad yra dar vienas daug žadantis Senegalo rinktinės šios kartos atstovas po S.Mane.

 

 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
„PREMIER“ LYGA