„Blade Fights“ veidu tapęs Ž.Ramaška: „Noriu, kad mane prisimintų kaip tikrą kovotoją“

2022.11.29 13:32
Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
Žygimantas Ramaška | Organizatorių nuotr.

Žygimantas Ramaška | Organizatorių nuotr.

„Tikslas? Noriu būti vienas iš geriausių pasaulyje šiame sporte, noriu, kad mane prisimintų kaip tikrą kovotoją – net mano anūkai tolimoje ateityje“, – nė kiek nesudvejojo naują karjeros lapą atvertęs ir sutartį su naujai įkurta kovinio sporto organizacija „Blade Fights“ pasirašęs Žygimantas Ramaška.

Ukmergės Dziudo klubo auklėtinis tapo lapkričio viduryje pristatytos organizacijos vizitine kortele. Skelbiama, kad vasario 4 dieną Kauno „Žalgirio“ arenoje vyksiančiame turnyre 24-ų lietuvis susikaus su koviniame pasaulyje gerai žinomu 38-ų Fabio Pinca.

„Blade Fights“ man patinka savo vizija, prioritetais, rodoma pagarba kovotojams, mąstymo lygiu, honorarais ir gerais kovotojais, – sportas.lt sakė Ž.Ramaška. – Čia jautiesi vertinamu ir gerbiamu“.

Žygimantas Ramaška | Organizatorių nuotr.

Žygimantas Ramaška | Organizatorių nuotr.

– Žygimantai, kaip įvyko „sužadėtuvės“ su naujai įkurta „Blade Fights“ organizacija?

– Sulaukiau pasiūlymo iš „Blade Fights“ prezidento Romualdo Klimavičiaus sudalyvauti turnyre. Sudomino tai, kad bus „Grand Prix“ ketvertukas. Jei laimėsiu pirmą kovą, turėsiu progą sudalyvauti antroje tą patį vakarą. Pasiūlytos sąlygos atitiko visus mano lūkesčius.

– Tai reiškia tavo atsisveikinimą su „King of Kings“ organizacija?

– Ne aš atsisveikinau su ta organizacija, būtent KOK, atrodo, atsisveikino su manimi. Kodėl viskas įvyko? Kaip jau greičiausiai girdėjote, esu apie tai rašęs savo socialiniuose tinkluose, dėl kovos sąlygų keitimo... Manau, kada nors sutarsime dėl sąlygų, tinkančių abiems pusėms ir kada nors kovą su Vitoldu Jagėlo bus galima išvysti. Įdomiausia tai, kad V.Jagėlo man pasiūlė apginti „MMA Bushido“ čempiono diržą svorio kategorijoje iki 71 kilogramo... Sutikau. Tačiau priešininkas atsisakė mesti svorį iki 71 kilogramo ir pasiūlė man tarpinį svorį. Kodėl turėjau su tuo sutikti? Jei pasiūlei 71 kilogramą, tai ir kovokime 71 kilogramų svorio kategorijoje. Apart V.Jagėlo man niekas daugiau ir nesiūlė ginti titulo. Bet aš esu čia, esu pasirengęs kovoti ir apginti svorio kategorijos iki 71 kilogramo čempiono diržą – siūlykite man kovą tinkamomis sąlygomis.

Žygimantas Ramaška | Organizatorių nuotr.

Žygimantas Ramaška | Organizatorių nuotr.

– Vienas iš punktų, kuriuos įvardijai, buvo ir honoraro dydis?

– Kas liečia honorarus, klauskite to Donato Simanaičio, manau, jis turi teisę apie tai kalbėti. Man, atvirai sakant, gėda įvardinti tą sumą, kurią pasiūlė.

– Būsimas tavo priešininkas „Blade Fights“ organizacijoje – F.Pinca, kurio karjeros įraše – 128 profesionalios kovos pagal kikbokso taisykles, MMA patirties, atrodo, jis turi kur kas mažiau.

– Kova vyks pagal MMA taisykles. Be to, bus galimi smūgiai į galvą gulint parteryje – taip kovojama „Rizin“ turnyruose Japonijoje. O kiek pas jį kovų pagal MMA taisykles, man neįdomu. Šiuos klausimus sprendžia organizatoriai.

– Kaip vyks pasirengimas turnyrui?

– Sportuoju visą laiką taip pat, ar aš ruoščiausi „Sambo Combat“ ar MMA kovoms, pas mus visada tas pats režimas, taip treniruojamės jau 10 metų.

– O jei paklausčiau, kuo dabar gyveni?

– Dažnai skraidau ir keliauju, tiek darbo reikalais, tiek pažintiniais reikalais kelionėms po kalnus, kurie man suteikia daug energijos ir įkvėpimo kažką kurti, pradėti kažką naujo gyvenime.

Žygimantas Ramaška | Organizatorių nuotr.

Žygimantas Ramaška | Organizatorių nuotr.

– Tapai organizacijos veidu – kokia tai atsakomybė?

– Tai mane itin įpareigoja pasitempti visomis prasmėmis, visose sferose, ne tik sporte.

– Ižengėme, atrodo, į naują Lietuvos kovinio sporto erą – kuriasi naujos organizacijos. Kaip matai šį periodą mūsų šalies atžvilgiu?

– Daug metų Lietuvoje buvo tik viena organizacija be konkurencijos. Atsiradus naujoms organizacijoms, atsirado sveika konkurencija ir tai yra tik sveikintinas dalykas. Kiekviena organizacija atitinkamai turi daugiau stengtis dėl savo įvaizdžio. Bet aš manau, kad gerų kovotojų mūsų šalyje nėra daug, yra daug gabių, perspektyvių ir reikia tai suprasti. Mūsų Lietuva yra maža, tad normalu, kad tikrai gerų kovotojų yra mažai.

– Ar sunku būti kovotoju, kuris nuolat turi kovoti už norą būti kovotoju?

– Manau, jei tu neatitrūksi per ilgai nuo to kelio, kuriuo eini, tau nebus sunku niekur.

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų