Lenkijos parlamentarė apkaltino šalies teniso federacijos prezidentą seksualiniu priekabiavimu, sureagavo ir I.Swiatek

2022.11.22 23:27
Miroslawas Skrzypczynskis | „Stop“ kadras

Miroslawas Skrzypczynskis | „Stop“ kadras

 Lenkijos teniso federacijos prezidentui Miroslawui Skrzypczynskiui prieš keletą savaičių buvo pareikšti sukrečiantys įtarimai nuo priekabiavimo prie nepilnamečių žaidėjų iki smurto artimoje aplinkoje.

Lenkijos portalas „Onet“ atliko tyrimą ir išplatino informaciją apie galimus M.Skrzypczynskio nusikaltimus. Viena iš žaidėjų, likusi anonime, papasakojo, ką jai teko patirti.

„Kai man buvo 14-a, jis mane palietė pirmą kartą... Jis graibė mano krūtinę, sėdmenis ir intymias vietas. Aš iki šiol prisimenu tą jo juoką. Jam visa tai atrodė linksma“, - sakė mergina.

„Onet“ pakalbintos merginos teigimu, M.Skrzypczynskis nuolat laidydavo seksistines replikas apie tenisininkių krūtines ir sėdmenis bei išgalvodavo įvairiausias keistas bausmes žaidėjoms. „Onet“ taip pat išsiaiškino, kad Lenkijos teniso federacijos prezidentas galimai smurtavo prieš savo dukrą.

Neseniai prabilti nusprendė ir Lenkijos parlamentarė Katarzyna Kotula, prisidėjusi prie kaltinimų M.Skrzypczynskiui.

„Už uždarų durų jis lietė intymias mano kūno vietas, krūtinę, sėdmenis... Jis seksualiai prie manęs priekabiavo bent tuziną kartų per trejus metus. Aš tada tebuvau 13-os metų vaikas, o jis buvo seksualinis plėšrūnas. Jei Miroslawui Skrzypczynskiui reikia liudytojų vardų, tai aš pasisakyti nebijau – aš esu Katarzyna Kotula ir nukentėjau nuo jo vaikystėje. Jis nuolat ieškodavo preteksto, kuo galėtų apkaltinti savo auklėtines. Tada jis surasdavo priežastį pasikviesti merginas į savo kambarį, kur užrakindavo duris“, - kalbėjo K.Kotula.

Apie sunkiai suvokiamą M.Skrzypczynskio elgesį prabilo ir viename iš sporto renginių padavėja dirbusi Ewa Ciszek. Moters teigimu, M.Skrzypczynskis, masažuodamas savo tarpkojį, siūlė padavėjai „paragauti jo kiaušinių“, vėliau neva aiškino, kad nori atsigerti pieno iš moters krūtų ir siūlė jai naktį ateiti į jo kambarį.

Į kilusį skandalą sureagavo geriausia pasaulio tenisininkė lenkė Iga Swiatek. Ji patikino, kad pati nieko panašaus nebuvo patyrusi, bet pažymėjo, kad yra būtina atlikti kruopštų tyrimą ir išreiškė viltį, kad po jo situacija Lenkijos sporte pagerės. I.Swiatek pridėjo, jog pasisako prieš bet kokios formos smurtą ir paragino aukas rasti drąsos prabilti bei ieškoti pagalbos.

Dar prieš tai buvusi M.Skrzypczynskio uošvė apkaltino vyriškį smurtu tiek prieš jos dukrą Renatą, tiek prieš jo paties vaikus. Renata pati anksčiau profesionaliai žaidė tenisą ir kurį laiką atstovavo Lenkijos rinktinei.

Pats M.Skrzypczynskis kaltinimus atmeta: „Nesmurtavau prieš šeimos narius. Mano uošvė turi psichologinių problemų. Ji iki šiol man neatleidžia už tai, kad su jos dukra išsiskyriau prieš 18 metų. Jau pripratau prie tokių asmeninių atakų. Panašu, kad kai kam nepatinka, jog per mano vadovavimo laikotarpį Lenkijos teniso federacija rado 40 naujų rėmėjų ir partnerių, o jos pajamos išaugo daugiau nei du kartus“.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUTUOK IR LAIMĖK ONE PLUS TELEFONĄ
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
DVIKOVOS