„Ferrari“ blefas suveikė idealiai: apgauta „Red Bull“ pakvietė S.Perezą į boksus ir pralaimėjo strateginę kovą

2022.11.21 21:34
Charlesas Leclercas | „Stop“ kadras

Charlesas Leclercas | „Stop“ kadras

 Paskutinėse šio sezono „Formulės 1“ lenktynėse Abu Dabyje (Jungtiniai Arabų Emyratai) sprendėsi vicečempiono vardo likimas.

Meksikietis Sergio Perezas („Red Bull“) ir monakietis Charlesas Leclercas („Ferrari“) prieš lemiamas lenktynes turėjo vienodai taškų. S.Perezas kvalifikacijoje iškovojo antrą vietą, o Ch.Leclercas – trečią. Meksikietis startavo sėkmingai ir ilgą laiką ramiai važiavo antras, tačiau tada anksti pasuko antram sustojimui į boksus. Tuo tarpu Ch.Leclercas visą distanciją įveikė tik vienu sustojimu bei atėmė antrą poziciją iš S.Perezo. Meksikietis lenktynių pabaigoje buvo gerokai greitesnis, bet jam pritrūko poros ratų, kad jis pavytų monakietį.

Nors „Ferrari“ šio sezono metu neretai sulaukdavo pašaipų dėl savo strateginių klaidų, šį kartą jie viską padarė sėkmingai. „Ferrari“ ne tik pasirinko geriausią strategiją, bet ir sugebėjo apgauti varžovus.

33-iajame rate „Ferrari“ pasiuntė žinutę Ch.Leclercui, kad jis neva bus pakviestas 1-2 ratais anksčiau už S.Perezą. Pagal šį „planą“ Ch.Leclercas būtų turėjęs nuvažiuoti porą greitų ratų ir virtualiai aplenkti S.Perezą bei atsidurti priekyje jo po antrojo meksikiečio sustojimo.

„Red Bull“, sužinoję, kad „Ferrari“ neva ruošiasi kviesti Ch.Leclercą į boksus, pagalvojo, kad reikia užbėgti tam už akių ir patys antram sustojimui pasikvietė S.Perezą. Tuo tarpu Ch.Leclercas daugiau nebesuko į boksus ir atėmė antrą vietą iš meksikiečio.

„Ferrari“ po lenktynių patvirtino, kad blefavo ir viską buvo suplanavę iš anksto.

„Galiu pasakyti, kad viską padarėme taip, kaip ir buvome suplanavę. Apgavome varžovus, jog ruošiamės sustojimui. Jie „užkibo“ ir paskvietė Perezą į boksus. Viskas pavyko idealiai. Didžiuojuosi mūsų komanda“, - sakė Ch.Leclercas.

Džiūgavo ir „Ferrari“ vadovas Mattia Binotto: „Tai buvo fantastiškas strateginis ėjimas. Buvo kilusi grėsmė, kad nelaimėsime antros vietos pilotų įskaitoje ir antros vietos konstruktorių įskaitoje, bet šiandien puikiai padarėme savo darbą. Žinoma, kai mes pridarome klaidų, tai sulaukiame labai daug kritikos, nes esame „Ferrari“. Visgi, aš gerai žinau, kad mūsų komandoje dirba daug protingų žmonių, kurie gali priimti puikius sprendimus“.

„Red Bull“ vadovas Christianas Horneris po lenktynių patvirtino, kad prastėjanti S.Perezo būklė ir signalai, jog „Ferrari“ ruošiasi ankstyvesniam sustojimui, nulėmė tai, kad meksikietis pats anksti buvo pakviestas į boksus.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUTUOK IR LAIMĖK ONE PLUS TELEFONĄ
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
PASAULIO TAURĖS 2022 SPĖLIONĖ