Pasaulio čempionate starte – 6 Anglijos rinktinės įvarčiai ir triuškinanti pergalė prieš Iraną Irano rinktinės vartininkas stipriai susižalojo ir negalėjo tęsti rungtynių (11)

2022.11.21 17:14
Anglijos rinktinė | Scanpix nuotr.

Anglijos rinktinė | Scanpix nuotr.

 Pirmadienį Katare vykstančiame pasaulio čempionate „Khalifa“ stadione triuškinančią pergalę iškovojo B grupėje rungtyniaujanti Anglijos rinktinė, kuri net 6:2 (3:0) sutriuškino Irano futbolininkus.

Geriausios antros dienos rungtynės
Anglija – Iranas
70 balsų
Senegalas – Nyderlandai
61 balsas
JAV – Velsas
74 balsai
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Dar prieš rungtynes Irano futbolininkai surengė nebylų protestą, kuomet nedainavo savo šalies himno. Taip jie išreiškė palaikymą dėl moterų teisių protestuojantiems žmonėms savo šalyje.

Rungtynės itin nesėkmingai prasidėjo Irano vartininkui Alirezai Beiranvandui, kuris šokdamas ir mušdamas kamuolį nuo vartų, nosimi įsirėžė į komandos draugą. Jam prireikė medikų pagalbos, kurie stabdė iš nosies tekantį kraują. Nors žaidėjas dar buvo pasiryžęs tęsti rungtynes, tačiau po kelių minučių prigulė ant vejos ir vartininkas iš aikštės buvo išneštas neštuvų pagalba.

Nors anglai nuolatos kontroliavo kamuolį, bet įvarčiais prapliupo tik kėliniui artėjant į pabaigą, kai pasižymėjo Jude‘as Bellinghamas (35‘), Bukayo Saka (43‘) ir Raheemas Sterlingas (45+1‘) ir pasiuntė varžovus į nokdauną.

Anglai puikiai žaidė ir vėliau, o antrame kėlinyje po kartą pasižymėjo B.Saka (62‘) ir Marcusas Rashfordas (71‘) ir Jackas Grealishas (89‘), tuo tarpu Iranui įvartį įmušė ir 11 metrų baudinį realizavo Mehdi Taremi (65‘ ir 90+10').

Kitas rungtynes anglai žais lapkričio 25-ą prieš JAV rinktinę, tuo tarpu Iranas tą pačią dieną susikaus su Velsu.

Geriausias antros dienos žaidėjas
Bukayo Saka
83 balsai
Cody Gakpo
22 balsai
Garethas Bale'as
40 balsų
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Įdomūs faktai po rungtynių:

• Iki šiol Anglijos rinktinėje nuo 1998 m. Michaelo Oweno niekas, jaunesnis nei 22-ejų metų, nebuvo pasižymėjęs pasaulio čempionate, tačiau šiose rungtynėse per 10 minučių tai padarė du žaidėjai – Jude'as Bellinghamas ir Bukayo Saka

• Anglijos rinktinės vyr. treneris Garethas Southgate'as laimėjo daugiau rungtynių svarbiausiuose turnyruose (Pasaulio ir Europos čempionatuose), nei bet koks kitas Anglijos treneris. Jis su 9 pergalėmis aplenkė Serą Alfą Ramsey, kuris yra iškovojęs 8 pergales.

• Anglijos rinktinei tai buvo didžiausia pergalė Pasaulio ir Europos čempionatų atidarymo rungtynėse. Šešis įvarčius svarbiausiuose turnyruose jie įmušė tik antrą kartą istorijoje, pirmą kartą tai padarė 2018 m. pasaulio čempionate, kai 6:1 nugalėjo Panamą.

Įdomiausias antros dienos sirgalius
Irano sirgaliai
69 balsai
Anglijos sirgalius
167 balsai
Senegalo sirgalė
110 balsų
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Rungtynių eiga
90+10 min.

Rungtynės baigtos, Anglija švenčia triuškinančią pergalę!

Rungtynių statistika (Anglija – Iranas) | Organizatorių nuotr.

Rungtynių statistika (Anglija – Iranas) | Organizatorių nuotr.

90+10 min.
ĮVARTIS

11 metrų baudinį realizuoja M.Taremi, kuriam tai yra antrasis įvartis šiose rungtynėse.

90+9 min.

Teisėjas pasitelkia VAR sistemą dėl 11 metrų baudinio į Anglijos rinktinės vartus.

90+8 min.

Iranas sukuria fantastišką epizodą, tačiau J.Pickfordas šiek tiek liečia kamuolį, kuris atsitrenkia į skersinį.

90 min.

Pridedamos 10 minučių.

90 min.
ĮVARTIS!

Greita ir tiksli anglų ataka: C.Wilsonas pritraukia gynėją ir vartininką prie savęs, atlieka puikų perdavimą perdavimą Jackui Grealishui, kuris muša šeštą Anglijos rinktinės įvartį!

76 min.

Vietoje H.Kane'o – Callumas Wilsonas.

71 min.
ĮVARTIS!

M.Rashfordas pirmoje savo atakoje pergudrauja varžovų gynėją ir muša penktą Anglijos rinktinės įvartį!

71 min.

H.Maguire'ą keičia Ericas Dieraso, o netrukus anglai atlieka dar tris keitimus: B.Saka keičia Marcusas Rashfordas, R.Sterlingą – Jackas Grealishas, o M.Mountą – Philas Fodenas.

66 min.

H.Maguire'as sėdi ant vejos, o prie jo – medikų brigada. Stebima, ar žaidėjas gali tęsti rungtynes.

65 min.
ĮVARTIS!

Netikėta: pasižymi ir Iranas! Puikiai ištampius anglų gynybą, Mehdi Taremi atlieka fantastišką smūgį į viršutinį varptų virpstą, nuo kurio kamuolys skrieja į vartus – 1:4.

62 min.
ĮVARTIS!

Anglijos rinktinėje antrą savo įvartį muša B.Saka, kuris pergudravo du varžovų gynėjus ir smūgiu į tolimąjį vartų kampą įmušė ketvirtą Anglijos rinktinės įvartį.

51 min.

Dar vienas pavojingas epizodas iš Irano futbolininku: minama ant K.Trippiero kojos ir žaidėjas kurį laiką praleidžia ant vejos.

49 min.

Labai pavojingas epizodas: H.Kane'as šiurkščiai stabdomas ir Anglijos rinktinės kapitonui reikia medicininės pagalbos.

45 min.

Prasideda antrasis kėlinys.

45+14 min.

Baigėsi pirmasis kėlinys, po kurio Anglijos rinktinė 3:0 pirmauja prieš Iraną.

Pirmojo kėlinio statistika (Anglija – Iranas) | Organizatorių nuotr.

Pirmojo kėlinio statistika (Anglija – Iranas) | Organizatorių nuotr.

45 min.

Pridedamos 14 žaidimo minučių.

45+1 min.
ĮVARTIS!

Dar viena nuostabi Anglijos rinktinės ataka – H.Kane'as iš dešiniojo krašto atlieka puikų perdavimą, o koją kyštelėjęs Raheemas Sterlingas muša trečią anglų įvartį.

43 min.
ĮVARTIS!

Anglijos rinktinė vėl kelia kampinį, kamuolį priima H.Maguire'as bei pamuša jį Bukayo Saka, kuris fantastišku smūgiu įmuša antrą anglų įvartį!

35 min.
ĮVARTIS!

L.Shaw atlieka rezultatyvų perdavimą, o Jude'as Bellinghamas galva smūgiuoja į viršutinį vartų kampą ir išveda Anglijos rinktinę į priekį!

32 min.

Dar vienas puikus Anglijos rinktinės šansas, tačiau H.Maguire'o galva smūgiuotas kamuolys skrieja į vartų virpstą.

30 min.

Labai pavojinga Anglijos rinktinės ataka, tačiau M.Mounto smūgis iš baudos aikštelės prieigų skrieja į išorinę vartų tinklo pusę.

25 min.

Alireza Jahanbakhshas baudžiamas geltona kortele.

Atnaujinta 15:19

Pranešama, kad vis dar daug Anglijos rinktinės sirgalių negali patekti į stadioną, nes iš jų telefono aplikacijų dingo bilietai.

17 min.

Deja, tačiau po kelių minučių A.Beiranvandas prigulė ant vejos ir rungtynių tęsti nebegalį. Vartininkas išnešamas ant neštuvų, o jį keičia Hosseinas Hosseini.

14 min.

Irano rinktinė jau buvo nusiteikusi keisti vartininką A.Beiranvandas, tačiau po medicininės pagalbos ir pokalbių su medikais, pastarasis nusprendė tęsti rungtynes.

8 min.

H.Kane'as kuria labai pavojingą ataką ir kelia kamuolį į baudos aikštelę, tačiau H.Maguire'as jo nepasiekia. Šio epizodo metu tarpusavyje galvomis susidūrė Irano rinktinės vartininkas ir gynėjas. Jeigu žaidėjas gana greitai atsigavo, tai vartininkui pasipylė kraujas ir reikia medicininės pagalbos.

Alireza Beiranvandas | „Stop“ kadras

Alireza Beiranvandas | „Stop“ kadras

3 min.

Pirmosiomis minutėmis anglai kontroliuoja kamuolį ir jau kėlė pirmąjį kampinį, tačiau nesėkmingai.

1 min.

Rungtynės prasideda!

Atnaujinta 14:42

Anglijos rinktinės kapitonas Harry Kane‘as dėvės FIFA patvirtintą „No Discrimination“ raištį.

Atnaujinta 14:35

Irano sirgaliai Harry Maguire'ą pasitinka tokiais plakatais:

Atnaujinta 14:02

Anglijos ir Irano rinktinės paskelbė startines sudėtis pirmosioms pasaulio čempionato rungtynėms.

Įdomūs faktai prieš rungtynes:

• Tai bus pirmos Anglijos ir Irano rungtynės istorijoje. Iki šiol Iranas niekada nėra įveikęs Europos komandos FIFA Pasaulio taurėje (2 lygiosios, 6 pralaimėjimai)

• Anglija pasaulio čempionato pagrindiniame etape žais jau 16-ą kartą. Jiems tai bus septintas kartas iš eilės ir tai yra ilgiausianepertraukta serija tarp šiame turnyre dalyvaujančių komandų.

• Anglijos rinktinė turėjo geriausią įvarčių skirtumą tarp Europos kvalifikacijos komandų – jie įmušė 39 ir praleido tik 3 įvarčius.

• Anglijos rinktinė yra vienintelė Europos komanda, kuri pasiekė pusfinalius paskutiniuose dvejuose svarbiausiuose turnyruose – Pasaulio taurėje ir Europos čempionate.

• 12 iš 18 paskutinių Anglijos rinktinės įvarčiu pasaulio čempionatuose buvo pelnyta sugrąžinant kamuolį į žaidimą po kampinių ar laisvų smūgių.

• Iranas yra aukščiausiai reitinguota Azijos komanda ir užima 20-ą vietą. Jiems tai bus šeštasis pasaulio čempionatas istorijoje.

Trenerių ir žaidėjų komentarai prieš rungtynes:

Garethas Southgate‘as, Anglijos rinktinės vyriausiasis treneris: „Kiekvienam žaidėjui ir kiekvienam treneriui tai yra pasaulio futbolo viršūnė, todėl labai laukiame, kada galėsime išbandyti save šioje scenoje“.

Mehdi Taremi, Irano puolėjas: „Visiems varžovams rodysime tokią pačią pagarbą. Atiduosime visas jėgas, kad laimėtume šias trejas rungtynes, tačiau mums taip pat reikės, kad viskas klostytųsi mūsų naudai“.

Nuo 21.00 val. vyks ir kitas B grupės susitikimas tarp JAV ir Velso rinktinių.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų