Abu Dabyje – S.Vettelio atsisveikinimas su „Formule 1“, vicečempionu tapęs Ch.Leclercas ir 15-ą pergalę per sezoną šventęs M.Verstappenas

2022.11.20 16:33
Sebastiano Vettelio atsisveikinimas | „Stop“ kadras

Sebastiano Vettelio atsisveikinimas | „Stop“ kadras

 Sekmadienį nusileido 73-iojo „Formulės 1“ sezono uždanga. Paskutinės – 22-osios – šių metų lenktynės buvo surengtos Abu Dabyje (Jungtiniai Arabų Emyratai), o jas nesunkiai laimėjo olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“). Dukart pasaulio čempionas dar labiau pagerino savo rekordą, laimėdamas net 15-as lenktynes per vienerius metus.

Iš „pole“ pozicijos startavęs M.Verstappenas dominavo nuo starto iki finišo, taip ir nesulaukdamas rimtesnės konkurencijos.

Kur kas atkaklesnė kova vyko dėl antrosios vietos. Į ją ir į vicečempiono vardą taikėsi meksikietis Sergio Perezas („Red Bull“) bei monakietis Charlesas Leclercas („Ferrari“). S.Perezas turėjo antrą starto vietą, Ch.Leclercas – trečias. Meksikietis ilgą laiką važiavo antras, tačiau vėliau pralaimėjo strateginę kovą.

S.Perezas stojo du kartus, o Ch.Leclercas – vieną. Meksikietis paskutiniuose ratuose naujesnėmis padangomis tikėjosi pavyti ir aplenkti monakietį. Nors jis varžovą sparčiai vijosi, jam galiausiai pritrūko 1.3 sek. Ch.Leclercas ne tik išlaikė antrą vietą Abu Dabyje, bet ir užsitikrino 2022 m. „Formulės 1“ vicečempiono vardą.

Ketvirtą vietą užėmė ispanas Carlosas Sainzas („Ferrari“), tuo pačiu įtvirtinęs antrą vietą „Ferrari“ komandai konstruktorių įskaitoje. Jų pagrindiniams konkurentams – „Mercedes“ – lenktynės klostėsi labai prastai. Britas Lewisas Hamiltonas startavo neblogai ir aplenkė C.Sainzą, bet vėliau, gindamas savo poziciją, išvažiavo už trasos ribų ir turėjo savo vietą atiduoti ispanui. L.Hamiltonas vėliau skundėsi bolido problemomis, pasirinko vieno sustojimo taktiką ir atrodė, kad tai jam gali pasiteisinti, nes artėjant finišui jis laikėsi 4-as. Visgi, tada jis susidūrė su hidraulinėmis problemomis ir likus vos keliems ratams turėjo trauktis iš lenktynių.

Po L.Hamiltono nesėkmės į 5-ą vietą pakilo jo komandos draugas ir tautietis George‘as Russellas. Jam lenktynes kiek sugadino incidentas boksuose, kai komandą jį nesaugiai išleido ir G.Russellas gavo 5 baudos sek.

Su „Formule 1“ atsisveikino keturiskart pasaulio čempionas vokietis Sebastianas Vettelis („Aston Martin“). Jis pasirinko konservatyvią taktiką ir sugebėjo finišuoti 10-as, už ką jam atiteko vienas taškas. Beje, prieš lenktynes kiti pilotai suformavo S.Vetteliui „čempiono koridorių“ ir taip su juo atsisveikino. Po finišo vokietis „piešė saulutes“ ir atsisveikino su savo gerbėjais.

„McLaren“ paliekantis australas Danielis Ricciardo finišavo 9-as, su „AlphaTauri“ atsisveikinęs prancūzas Pierre‘as Gasly buvo 14-as, „Haas“ palikęs vokietis Mickas Schumacheris – 16-as, o „Williams“ komandoje vietos netekęs kanadietis Nicholas Latifi turėjo kontaktą su M.Schumacheriu ir galiausiai nefinišavo.

Abu Dabio GP lenktynių rezultatai:

Abu Dabio GP lenktynių rezultatai | Organizatorių nuotr.

Abu Dabio GP lenktynių rezultatai | Organizatorių nuotr.

M.Verstappenas sezoną baigė surinkęs 454 taškus. Ch.Leclercas (308) galiausiai atlaikė S.Perezo (305) spaudimą, G.Russellas (275) liko ketvirtas, o C.Sainzas (246) aplenkė L.Hamiltoną (240).

Konstruktorių įskaitoje triumfavo „Red Bull“ (759 tšk.). „Ferrari“ (554) išlaikė antrą vietą, o „Mercedes“ (515) liko trečia.

2023 m. „Formulės 1“ sezoną pradės Bahreino GP lenktynės kovo 5 d.

Varžybų eiga
Atnaujinta 16:31

M.Verstappenas švenčią pergalę paskutinėse sezono lenktynėse. Ch.Leclercas išlaiko antrą poziciją ir tampa 2022 m. „Formulės 1“ vicečempionu.

Atnaujinta 16:29

Liko paskutinis ratas - Ch.Leclercą ir S.Perezą skiria 1.8 sek.

Atnaujinta 16:29

S.Vettelis po L.Hamiltono nelaimės sugrįžo į taškų zoną - važiuoja 10-as.

Atnaujinta 16:28

Ch.Leclercą ir S.Perezą skiria 2.1 sek. Prasidėjo priešpaskutinis ratas.

Atnaujinta 16:28

L.Hamiltonas pasiekė į boksus ir į trasą nebegrįš.

Atnaujinta 16:27

Ch.Leclercas irgi barsto persvarą prieš S.Perezą - juos beskiria 2.4 sek.

Atnaujinta 16:27

L.Hamiltono problemos rimtesnės nei tik sudilusios padangos. Jo bolidas turi hidraulinių problemų. Britas ritasi rikiuote žemyn.

Atnaujinta 16:26

L.Hamiltonas tempas dėl sudilusių padangų visiškai krito - C.Sainzas jį aplenkė ir pakilo į 4-ą vietą.

Atnaujinta 16:24

Likus 5 ratams M.Verstappenas 6.8 sek. lenkia Ch.Leclercą, 11.5 sek. - S.Perezą, 21.2 sek. - L.Hamiltoną, 24.1 sek. - C.Sainzą ir 29.7 sek. - G.Russellą.

Atnaujinta 16:19

L.Strollas aplenkė ir D.Ricciardo bei pakilo į 9-ą poziciją.

Atnaujinta 16:18

S.Vettelis praleido į 10-ą vietą šviežesnes padangas turintį komandos draugą L.Strollą ir taip atsidūrė už taškų zonos.

Atnaujinta 16:13

Kitame rate S.Perezas jau paruošė gudresnį manevrą ir nesuteikė L.Hamiltonui kontratakos galimybių. Dabar meksikiečiui trūksta 9.4 sek. iki tik vieną kartą stojusio Ch.Leclerco. Liko 12 ratų.

Atnaujinta 16:12

S.Perezas atakavo tik vieną kartą stojusį L.Hamiltoną. Trumpam meksikietis buvo pakilęs į trečią vietą, bet britas surengė kontrataką ir susigrąžino poziciją. Tai geros žinios antroje vietoje esančiam Ch.Leclercui, kuris bando tausoti padangas iki finišo.

Atnaujinta 16:06

M.Schumacheriui už minėtą incidentą skirtos 5 baudos sek.

Atnaujinta 16:04

N.Latifi susidūrė su M.Schumacheriu, bet abu sugebėjo pratęsti lenktynes, o geltonos vėliavos greitai buvo panaikintos. Panašu, kad dėl incidento buvo kaltas vokietis, kliudęs varžovo bolido galą.

Atnaujinta 16:03

C.Sainzas ir G.Russellas likus 19 ratų pasuko į boksus. Ispanas gavo kietas padangas, britas - vidutinio kietumo. G.Russellas tuo pačiu atliko anksčiau gautą 5 sek. baudą.

Atnaujinta 15:57

S.Perezas anksti antrą kartą pasuko į boksus, vėl gavo kietas padangas ir nukrito į 6-ą vietą.

Atnaujinta 15:47

Likus 30 ratų M.Verstappenas 2 sek. lenkia S.Perezą, 4.6 sek. - Ch.Leclercą, 7.6 sek. - C.Sainzą, 10.6 sek. - G.Russellą ir 14.3 sek. - L.Hamiltoną.

Atnaujinta 15:46

F.Alonso dėl bolido gedimo priverstas sukti į boksus ir trauktis. Tai buvo jo paskutinės lenktynės „Alpine“ komandoje. Kitą sezoną jis pakeis S.Vettelį „Aston Martin“ ekipoje.

Atnaujinta 15:36

Visi lyderiai jau atliko po 1 sustojimą. M.Verstappenas dabar 1.4 sek. lenkia S.Perezą, 8.6 sek. - Ch.Leclercą, 9 sek. - C.Sainzą ir 12 sek. - G.Russellą.

Atnaujinta 15:35

G.Russellas gauna 5 baudos sek. už nesaugų išleidimą iš boksų.

Atnaujinta 15:30

G.Russello sustojimas nebuvo sklandus, jis prarado keletą sekundžių, o tada dar buvo pavojingai išleistas bei vos nesusidūrė su L.Norrisu. Šį incidentą tiria teisėjai.

Atnaujinta 15:26

S.Perezas ir G.Russellas pirmieji iš lyderių suka į boksus. Jie abu renkasi kietas padangas.

Atnaujinta 15:18

L.Hamiltonas praneša apie problemas su bolidu. Britas važiuoja apie 1.5 sek. lėčiau už kitus lyderius.

Atnaujinta 15:16

„Mercedes“ pranešė G.Russellui, kad jis gali lenktyniauti su komandos draugu. Iš karto po šios žinutės G.Russellas aplenkė L.Hamiltoną ir pakilo į 5-ą vietą.

Atnaujinta 15:15

C.Sainzas atsako L.Hamiltonui sėkminga ataka ir vėl kyla į 4-ą vietą.

Atnaujinta 15:12

Priekyje situacija stabili. M.Verstappenas 2.3 sek. lenkia S.Perezą ir 5 sek. - Ch.Leclercą.

Atnaujinta 15:11

L.Hamiltonas žaibiškai pasinaudojo DRS sistema ir vėl aplenkė C.Sainzą.

Atnaujinta 15:10

L.Hamiltonas greitai įvykdė nurodymą - C.Sainzas susigrąžino 4-ą vietą.

Atnaujinta 15:09

L.Hamiltonui pranešta, kad jis privalo atiduoti poziciją C.Sainzui.

Atnaujinta 15:09

Teisėjai praneša, kad dėl ankstesnio incidento C.Sainzas buvo išteisintas, o štai L.Hamiltono išvažiavimas už trasos ribų ir persvaros įgijimas dar bus tiriamas. 

Atnaujinta 15:06

C.Sainzas tikina, kad L.Hamiltonas turėtų užleisti jam poziciją, kurią apgynė išvažiuodamas už trasos ribų, nors teisėjai nusprendė nesiimti veiksmų.

Atnaujinta 15:06

M.Schumacheris jau prarado 2 vietas ir važiuoja 14-as. S.Vettelis paskutinėse karjeros lenktynėse lieka 9-as.

Atnaujinta 15:05

Su C.Sainzu kovojusiam L.Hamiltonui teko pasivažinėti už trasos ribų. Teisėjai šį epizodą užfiksavo.

Atnaujinta 15:04

M.Verstappenas po starto lieka pirmas, S.Perezas - antras, Ch.Leclercas - trečias. L.Hamiltonas aplenkė C.Sainzą, o L.Norrisas - G.Russellą. Kitos pozicijos dešimtuke nepasikeitė.

Atnaujinta 15:00

Pilotai pajudėjo į apšilimo ratą.

Atnaujinta 15:00

Beveik visi pilotai startui pasirinko vidutinio kietumo padangas. Tik P.Gasly startuoja su minkštomis padangomis, o K.Magnussenas ir V.Bottas - su kietomis.

Abu Dabyje iki šiol daugiausiai – 5 – pergales turi L.Hamiltonas. 3 kartus čia laimėjo S.Vettelis, 2 – M.Verstappenas. Olandas Abu Dabyje laimėjo dvejus metus paeiliui, o „Ferrari“ per istoriją vis dar neturi pergalių Abu Dabio GP lenktynėse.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų