M.Verstappeno ir S.Perezo konfliktas pasiekė naują lygį: olando motina apkaltino meksikietį neištikimybe savo žmonai

2022.11.19 21:20
Maxas Verstappenas ir Sergio Perezas | Scanpix nuotr.

Maxas Verstappenas ir Sergio Perezas | Scanpix nuotr.

 Praėjusį sekmadienį San Paulo GP lenktynėse (Brazilija) aistros virė tarp „Red Bull“ pilotų, mat olandas Maxas Verstappenas nusprendė nepraleisti meksikiečio Sergio Perezo.

Lenktynėms artėjant prie pabaigos S.Perezas važiavo su lėtesnėmis vidutinio kietumo padangomis, o M.Verstappenas turėjo minkštas padangas. Meksikietis rimčiau nesipriešino komandos draugui ir praleido jį į 6-ą vietą, kad šis pamėgintų atakuoti ispaną Fernando Alonso („Alpine“). Tuo pačiu „Red Bull“ inžinieriai pranešė S.Perezui, kad jei M.Verstappenas nespės aplenkti F.Alonso, tai paskutiniame rate praleis S.Perezą į priekį.

S.Perezui taškai yra labai reikalingi kovoje dėl antros vietos bendroje įskaitoje. Tuo tarpu M.Verstappenas seniai yra užsitikrinęs pasaulio čempiono titulą. Atrodė, kad „Red Bull“ sudėliojo gražų planą ir kelis kartus kreipėsi į M.Verstappeną, kad šis patvirtintų, jog gerbs komandos nurodymus. M.Verstappenas F.Alonso neaplenkė ir komanda tikėjosi, kad olandas praleis S.Perezą, tačiau šis to taip ir nepadarė.

„Ačiū, vyručiai, ačiū. Jis parodė, koks yra iš tiesų“, - radijo ryšiu komandai sakė S.Perezas.

„Sky Sports“ vėliau paklausė olando, ar jis nepraleido S.Perezo dėl kažko, kas nutiko praeityje, ir M.Verstappenas atsakė – „taip“. Tiesa, tuo pačiu olandas pažymėjo, kad paskutinėse sezono lenktynėse pasistengs padėti S.Perezui. Tą patį žadėjo ir „Red Bull“ vadovai. M.Verstappenas neatskleidė, kada tarp jo ir S.Perezo perbėgo „juoda katė“. Internete jau sklinda sąmokslo teorijos, kad M.Verstappenas pyksta ant S.Perezo dėl jo elgesio Monako GP kvalifikacijoje. Tada meksikietis neva tyčia padarė avariją ir anksčiau laiko užbaigė kvalifikaciją. S.Perezo laikas tąkart buvo 3-ias, M.Verstappeno – 4-as.

„Red Bull“ po kelių dienų išplatino gana absurdišką pranešimą, jog M.Verstappenas apie būtinybę praleisti S.Perezą neva išgirdo tik paskutiniame lenktynių posūkyje. Komanda tada pažymėjo, kad gerbia M.Verstappeno nuomonę ir kad visi kartu padės S.Perezui užsitikrinti antrą vietą Abu Dabio GP lenktynėse.

Panašu, kad nesutarimai jau neapsiriboja vien tik M.Verstappenu ir S.Perezu bei keliasi į jų šeimas. M.Verstappeno motina Sophie Kumpen, anot „Daily Mail“, „instagram“ tinkle parašė komentarą, kuriame apkaltino S.Perezą neištikimybe savo žmonai Carolai Martinez. Po kiek laiko S.Kumpen savo komentarą ištrynė, bet internautai jį spėjo išsaugoti.

Šeštadienį Abu Dabio GP kvalifikacijoje M.Verstappenas buvo pirmas, o S.Perezas – antras. Po kvalifikacijos M.Verstappenas sulaukė švilpimo iš vietinių sirgalių, tačiau pažadėjo, kad sekmadienį su komanda padarys viską, jog S.Perezas užsitikrintų antrą vietą bendroje įskaitoje.

Kvalifikacijos pabaigoje M.Verstappenas padėjo S.Perezui, patraukdamas jį oro „maiše“. Taip „Red Bull“ užėmė visą pirmąją startinę eilę kvalifikacijoje pirmą sykį nuo pat 2018 m.

„Mes prieš kvalifikaciją leidome Checo pasirinkti, ar jis nori važiuoti priekyje, ar gale. Jis pasakė, kad jam būtų geriau važiuoti iš paskos. Planavau jį „patempti“ du kartus trečioje kvalifikacijos dalyje, bet pirmosiomis minutėmis susidūriau su bolido problemomis. Laimei, bolidas greitai buvo sutvarkytas ir antro išvažiavimo metu jau viskas vyko pagal planą“, - sakė M.Verstappenas.

S.Perezas po Abu Dabio GP kvalifikacijos padėkojo M.Verstappenui: „Taip, tai man tikrai padėjo. Manau, kad šiandien gerai dirbome kaip komanda. Jaučiau, kad antrajame sektoriuje tai man suteikė pranašumą. Galbūt trečiajame sektoriuje dėl to ir praradau šiek tiek laiko, bet bendras efektas vis tiek buvo teigiamas“.

Sekmadienį iš karto už S.Perezo startuos pagrindinis jo konkurentas monakietis Charlesas Leclercas su „Ferrari“.

Pilotų įskaitoje antrą čempiono titulą iš eilės jau seniai užsitikrino M.Verstappenas (429 taškai), o dėl antros vietos verda kova tarp Ch.Leclerco (290) bei S.Perezo (290).

Konstruktorių įskaitoje lygių neturi „Red Bull“ (719), o antros vietos likimas dar nenuspręstas – vyksta kova tarp „Ferrari“ (524) bei „Mercedes“ (505). Tiesa, „Mercedes“ šeštadienį kvalifikacijoje buvo labai lėti, vėl kentė dėl bolido „šokinėjimo“, todėl jų galimybės pakovoti su „Ferrari“ kiek sumenko.

Abu Dabio GP lenktynės prasidės sekmadienį 15 val. Lietuvos laiku.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų