Pasaulio čempionato problemos: už grasinimus sudaužyti žurnalistų kameras vėliau atsiprašinėjama, sirgaliai gyvenimo sąlygas vadina košmariškomis ir lygina su karantinu (2)

2022.11.19 10:02
Vaizdai iš sirgalių kaimelio | „Stop“ kadras

Vaizdai iš sirgalių kaimelio | „Stop“ kadras

 Nors Kataras pradėjo kontroliuoti filmuotą medžiagą iš pasaulio futbolo čempionato sirgalių kaimelių, tačiau sirgaliai vis tiek sugeba pranešti apie sąlygas, kurios juos pasitiko.

Likus vos dienai iki pasaulio čempionato atidarymo ceremonijos ir pirmųjų rungtynių, sirgalių kaimeliai vis dar primena statybvietes.

Filmuotoje medžiagoje ir nuotraukoje matyti, kaip sirgalių kaimelyje, kuriame gyvens tūkstančiai Anglijos ir Velso sirgalių, vis dar stovi krūvos nuolaužų, išrausta velėna ir stovi pramoniniai automobiliai.

Kaip rašo „The Guardian“, žadėtų patogumų, tokių kaip treniruoklių centras, teatras ir teniso kortai, taip pat nėra.

Mažyčiai oro kondicionieriai nesugeba atvėsinti patalpų, o naktimis per daug garsiai girgžda, kad galėtų būti naudojami miego metu.

„Štai kiek Kataro pasaulio futbolo čempionato sirgalių kaimelyje gausite už 185 svarus per naktį. Sėkmės pailsėti. Oro kondicionieriaus (kuris dieną neatvėsina konteinerių) triukšmas padeda užgožti likusį triukšmą“, – ironiškai rašė vienas isrgalius.

Daugelį sirgalių tokios sąlygos privertė palyginti pasaulio čempionatą su karantinu, už kurį pats dar turi susimokėti didžiulius pinigus. Vienas iš sirgalių pridūrė, kad tai panašu į „Švedijos kalėjimą“.

Vienas iš sirgalių, prabuvęs Katare jau 10 dienų, pasakojo apie tai, su kuo jam teko susidurti: „Tai buvo pragaras. Oro kondicionierius vos veikia ir skamba taip, kaip naikintuvas. Net jei dieną jis būna įjungtas, vis tiek būna 27 laipsniai. Naktį negalime jo įjungti, nes jis kelia didelį triukšmą.

Lovos yra kietos kaip akmuo, todėl gali miegoti ir ant grindų. Niekada nesu buvęs tokioje nepatogioje vietoje. Esame čia jau 10 dienų ir tai yra košmaras. Gal ir gerai, jeigu nori pernakvoti vieną ar dvi naktis, bet ilgiau būnant čia yra siaubinga“.

Katare problemų turi ir žurnalistai: Danijos korespondentas Rasmusas Tantholdtas internete paskelbė filmuotą medžiagą, kurioje matyti, kaip jį persekioja Kataro pareigūnai ir apsauga.

„Gavome atsiprašymą iš Kataro tarptautinio žiniasklaidos biuro ir Kataro aukščiausiosios komisijos. Štai kas nutiko, kai transliavome tiesiogiai“, – rašė žurnalistas.

Vaizdo įraše matyti, kaip pareigūnas uždengia kameros objektyvą ranka.

„Pone, jūs pakvietėte visą pasaulį čia atvykti, kodėl mes negalime filmuoti viešoje vietoje?“, – klausė žurnalistas. „Tai yra mūsų akreditacija, galime filmuoti kur tik norime ir mums nereikia kitų leidimų“.

Vaizdo įraše taip pat girdima, kaip žurnalistas klausia, ar jie nori sudaužyti jo kamerą.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų