Europos čempionate kovą pradeda keturi Lietuvos olimpinių jachtų klasių sportininkai

2022.11.16 12:28
ILCA6 pasaulio buriavimo čempionatas | Aistės Ridikaitės nuotr.

ILCA6 pasaulio buriavimo čempionatas | Aistės Ridikaitės nuotr.

 Lapkričio 16 dieną Hyerese, Prancūzijoje, prie starto linijos Europos čempionate stoja Lietuvos olimpietė Viktorija Andrulytė, buriuojanti olimpine ILCA 6 jachtų klase, bei trys olimpinės ILCA 7 jachtų klasės buriuotojai – Martis Pajarskas, Vėjas Strelčiūnas bei Radvilas Janulionis. Iš viso į šešias dienas truksiančias varžybas susirinko daugiau nei 350 buriuotojų.

Organizatorių teigimu, tai – antras pagal svarbumą sportinis įvykis šioms klasėms po Pasaulio čempionato, kuris ILCA 6 jachtų klasei vyko spalio mėnesį JAV, o ILCA 7 – gegužę Meksikoje. Tad nenuostabu, kad vienas didžiausių iššūkių, su kuriuo teks susidurti ir Lietuvos atstovams, bus didžiulė konkurencija, kuri vis labiau auga artėjant kitais metais prasidėsiančiai atrankai į 2024 Paryžiaus olimpiadą.

ILCA 6 klasės moterų grupėje drauge su V. Andrulyte iš viso varžytis ketina 110 buriuotojų iš viso pasaulio. Tiesa, Europos čempionato įskaitoje dalyvaus 95 buriuotojos būtent iš Europos šalių.

Čia prie starto linijos ketina stoti ir šių metų pasaulio sidabro bei bronzos laimėtojos – šveicarė Maud Jayet bei belgė Emma Plasschaert, taip pat savo titulus gins ir 2021 metų Europos čempionato medalininkės – auksą iškovojusi lenkė Agata Barwinska, sidabrą laimėjusi olandė Maxime Jonker bei bronzą laimėjusi graikė Vasileia Karachaliou.

Olimpinėje vyrų klasėje ILCA 7 Lietuvos atstovams M. Pajarskui, V. Strelčiūnui bei R. Janulioniui teks varžytis tarp 177 atletų iš viso pasaulio, iš kurių 143 dalyvaus Europos čempionato įskaitoje.

Konkurentų gretose Lietuvos sportininkai sutiks ir visus tris šių metų ILCA 7 Pasaulio čempionato medalininkus – auksą iškovojusį prancūzą Jeaną Baptiste‘ą Bernazą, sidabrą iškovojusį Kipro buriuotoją Pavlosą Kontidesą bei bronzą laimėjusį kroatą Filipą Jurišičą.

Pasak sportininkų, tikėtis galima ne mažesnės konkurencijos ir įtemptos sportinės kovos kaip ir pasaulio čempionatuose, kadangi didelė dalis stipriausių sportininkų startuos ir čia. Orų prognozės kol kas artimiausioms pranašauja vidutinius ir kiek stipresnius nei vidutinius vėjus.

ILCA 6 ir ILCA 7 olimpinių jachtų klasių Europos čempionatas vyks Hyerese, Prancūzijoje, Viduržemio jūros pakrantėje. Čempionatas truks lapkričio 16-21 dienomis. Eigą ir rezultatus galima sekti čia.

DISKUTUOK IR LAIMĖK ONE PLUS TELEFONĄ
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
PASAULIO TAURĖS 2022 SPĖLIONĖ