I.Perišičius: „vištos“ pravardė vaikystėje, parduotos tėvų verslo akcijos ir paimtos paskolos sūnaus aukštumų siekimui futbole, talento parodymas „Hajduk“, ginčas su J.Kloppu „Borussia“ ekipoje ir kiti karjeros vingiai įkvepiančios Pasaulio taurės 2022 istorijos

2022.11.23 09:07
Ivanas Perišičius | Scanpix nuotr.

Ivanas Perišičius | Scanpix nuotr.

Prasidėjus 2022 metų Pasaulio taurės turnyrui Katare, „Sportas.lt“ kviečia susipažinti su turnyre dalyvaujančiais žaidėjais, kurių istorijos įkvepia futbolo aistruolius visame pasaulyje. Šį kartą papasakosime Kroatijos rinktinės atstovo Ivano Perišičiaus gyvenimo vingius. 

Ivanas Perišičius  | asmeninio archyvo nuotr.

Ivanas Perišičius | asmeninio archyvo nuotr.

I.Perišičius gimė 1989 metų vasario mėnesį Splito mieste, Kroatijoje. Pastarasis yra kilęs iš ūkininkų šeimos. Jis užaugo kartu su motina Tihana Perišič, tėvu Ante Perišič ir vienintele seserimi Anita Perišič.

I.Perišičius vaikystėje buvo vadinamas dar „Koka“, o tai jo gimtąja kalba reiškia „višta“. Pastarasis šią pravardę gavo dėl to, kad jaunystėje visada buvo matomas padedantis savo tėvui vištų paukštyne Kroatijos pakrantėje.

I.Perišičiaus tėvui ir jo visai šeimai vištų auginimas buvo didelis ir svarbus verslas. Nepaisant to, kad jis buvo pramintas „višta“, Ivanui niekada tai nerūpėjo, nes jis didžiavosi savo tėvo sukurtu verslu.

Jaunasis Ivanas ne tik padėjo tėvams paukštininkystės ūkyje, bet ir ugdė savo futbolo talentą. Laisvalaikį jis skirdavo futbolo žaidimui, o aistra šiai sporto šakai privertė jį užsiregistruoti vietinėje „Hajduk Split“ komandoje, kuri suteikė jam galimybę parodyti savo talentą.

I.Perišičius rimtai vertino savo galimybes siekiant futbolininko karjeros, tačiau toks vaiko noras sukėlė problemas šeimai, kadangi jo tėvai negalėjo sau leisti sumokėti akademijos mokesčių.

Dėl pinigų poreikio tėtis aukojosi, kadangi pastarajam teko parduoti savo mylimo paukštyno akcijas, kad galėtų patenkinti sūnaus karjeros poreikius. I.Perišičiaus tėvas tikėjo investicijomis, jis tai darė dėl sūnaus net, jei tai reiškė, kad reikės atsisakyti kiekvieno turimo turto. Jis taip pat pardavė savo paukštienos įrangą, siekdamas surinkti pinigų, kad galėtų išsiųsti sūnų į geriausią futbolo akademiją Kroatijoje.

Dėl visos šios aukos I.Perišičiaus tėvas turėjo įsigyti žemės ūkio techniką pasiimdamas paskolą, dėl kurios vėliau jis pateko į bėdą, tačiau pastarasis visada buvo šalia savo sūnaus kiekviename jo žingsnyje.

I.Perišičius praleido net šešerius solidžius metus „Hajduk“ komandoje, kurioje žaidė futbolą ir lankė mokyklą. Nepaisant visų sunkumų, susijusių su paukštininkystei skirtos įrangos pirkimu, Ivano tėtis nusprendė paimti dar vieną paskolą. Šį kartą paskolos lėšos buvo panaudotos sūnaus išsiuntimui į Prancūziją, kad pastarajam atsivertų didesnės karjeros galimybės. I.Perišičių tuo metu į peržiūrą pasikvietė Prancūzijos futbolo klubas „Sochaux“.

Ivanas Perišičius  | asmeninio archyvo nuotr.

Ivanas Perišičius | asmeninio archyvo nuotr.

I.Perišičius norėjo išvykti į Prancūziją ne tik dėl asmeninių karjeros galimybių. Pastarasis norėjo tapti nepriklausomas ir surinkti pinigų, kad galėtų padėti tėvui gražinti dideles skolas. Šis persikėlimas įvyko 2006/2007 metų sezone. I.Perišičiui pavyko atsiskleisti sužaidus vos pirmąsias savo rungtynes šiame klube.

Įspūdingas I.Perišičiaus žaidimas atvėrė kroatui duris ir galimybę persikelti rungtyniauti į Belgiją, kur jis tikėjo, kad greičiau tobulės. I.Perisičius nuomos pagrindais prisijungė prie „Roeselare“ ekipos, o vėliau papildė „Club Brugge“ gretas, kur galiausiai išgarsėjo. Gindamas šio Belgijos klubo garbę pastarasis tapo rezultatyviausiu Belgijos aukščiausios futbolo lygos žaidėju ir geriausiu 2011 metų Belgijos futbolininku.

Puikus I.Perišičiaus neliko nepastebėtas ir pastarasis 2011 metais priėmė Dortmundo „Borussia“ pasiūlymą, o su šia komanda 2011/2012 metų sezone iškovojo Vokietijos „Bundesliga“ čempionų titulą. Tuo metu jis jau buvo žinomas ne kaip garbanotas berniukas, o subrendęs ir varžovus į neviltį varantis futbolininkas.

Ivanas Perišičius  | Scanpix nuotr.

Ivanas Perišičius | Scanpix nuotr.

Visgi I.Perišičius rungtyniaudamas Vokietijoje patyrė ir sunkumų – kartą susipyko su tuometiniu „Borussia“ vyriausiuoju treneriu Jurgenu Kloppu dėl žaidimo laiko stokos. Specialistas iš Vokietijos tylėjo klausydamas kroato žeriamus priekaištus, tačiau kartą jį pavadino vaikišku dėl tokio elgesio. I.Perišičius pats pripažino, kad nemėgsta sėdėti ant atsarginio žaidėjų suolelio ir tai paaiškino.

„Kai sėdžiu ant atsarginio žaidėjų suolelio, aš mirštu. Futbolo nežaidimas man yra tarsi bausmė. Turėjau išmokti būti profesionalu. Turiu subręsti psichologiškai“,- pripažino Kroatijos futbolininkas.  

I.Perišičiaus toliau karjera pakrypo į „VfL Wolfsburg“ ir Milano „Inter“. Tuo tarpu 2022-ųjų metų vasarą jis persikėlė rungtyniauti į Londono „Tottenham“ tapęs laisvuoju agentu.

I.Perišičius dirbo kartu su Antonio Conte „Inter“ komandos gretose. Kartu jie laimėjo Italijos „Serie A“ lygos titulą 2020/2021 metų sezone, tačiau atmetė Italijos klubo pateiktą pasiūlymą pratęsti kontraktą. Jo atvykimas parodo „Tottenham“ nukrypimą nuo įprastos politikos įsigyti jaunesnius žaidėjus ir tai yra dar vienas signalas, kad jie visiškai palaiko savo dabartinį strategą A.Conte.

I.Perišičiaus uždirbti pinigai futbole buvo labai naudingi jo šeimai. Tėčiui nepavyko sumokėti laiku už žemės ūkio techniką, kurią jis pirko pasiskolindamas pinigų, todėl iškilo teismų grėsmė, o tai išgąsdino visą šeimą. Visgi garsus Kroatijos futbolininkas sumokėjo kiekvieną skolingą centą ir tai padarė vardan to, kad jo šeima išgyventų ir pamirštų visus finansinius sunkumus.  

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUTUOK IR LAIMĖK ONE PLUS TELEFONĄ
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų