0
05-24, 22:00
0
0

LPF komandinę taurę iškovojo Panevėžio „Žemyna“, geriausiais varžybų plaukikais tapo K.Teterevkova ir D.Pancerevas

2022.11.12 18:41
Kotryna Teterevkova | Kipro Štreimikio nuotr.

LSC Sporto komplekse „Druskininkai“ šeštadienį baigėsi tradicinės Lietuvos plaukimo federacijos (LPF) komandinės taurės varžybos, kuriose dalyvavo per 200 plaukikų iš 13 šalies plaukimo klubų.

Po pirmosios varžybų dienos priekyje buvo Panevėžio „Žemynos“ komanda, kurios plaukikai surinko 123 taškus. Antri – Sostinės sporto centro plaukikai (112 taškų), o lyderių trejetuką užbaigė Kauno plaukimo mokykla (94 taškai).

Antrąją dieną dalyviai varžėsi 50 m l. stiliumi, 50 m krūtine, 50 m nugara, 50 peteliške, 200 m kompl. būdu ir 4 x 50 m l. stiliumi rungtyse.

Šeštadienio rytą dar vieną savo bendraamžių iki 17 m. rekordą vyrų 50 m plaukimo peteliške rungtyje pakartojo Kristupas Trepočka. Atrankinėse varžybose nuotolį panevėžietis įveikė per 24,56 sek. (tokį patį rezultatą 2021 m. yra užfiksavęs ir Rokas Jazdauskas).

K. Trepočka atrankoje nusileido tik Kauno sporto mokyklos „Startas“ auklėtiniui Deividui Margevičiui. Apie pasitraukimą iš nacionalinės plaukimo rinktinės šiemet pranešęs D. Margevičius šįryt parodė 24,19 sek. rezultatą.

50 m peteliške rungtyje vyko perplaukimas, nes du Kauno sporto mokyklos „Startas“ atstovai Tajus Juška ir Emilis Atkočiūnas atrankoje užfiksavo identišką rezultatą (25,44 sek.) ir pretendavo į paskutinę vietą finale.

Perplaukime sėkmingiau finišavo T. Juška. Jis nuotolį įveikė greičiau nei atrankoje – per 25,02 sek. Jaunasis sportininkas atnaujino sau priklausiusį šalies vaikinų iki 15 metų rekordą (25,20 sek.) ir pateko į finalą.

E. Atkočiūnas taip pat buvo greitesnis (25,14 sek.) nei savo atrankos plaukime. Jis pagerino asmeninį rekordą (25,26 sek.).

Su geriausiais rezultatais į finalus taip pat pateko: Smiltė Plytnykaitė (50 m l. stiliumi), Daniil Pancerevas (50 m l. stiliumi ir 200 m kompl. būdu), Kotryna Teterevkova (50 m krūtine), Adomas Gatulis (50 m krūtine), Rusnė Vasiliauskaitė (50 m nugara), Danielis Kvederis (50 m nugara), Patricija Kondraškaitė (50 m peteliške) ir Ieva Nainytė (200 m kompl. būdu).

50 m l. stiliumi

50 m l. stiliumi rungties moterų finale nugalėjo Sostinės sporto centro auklėtinė Smiltė Plytnykaitė (25,47 sek.), aplenkusi Ameliją Murėnaitę (26,15 sek.) ir Patriciją Kondraškaitę (26,43 sek.).

Smiltė Plytnykaitė (LPF nuotr.) | Organizatorių nuotr.

Vyrų finale laimėjo asmeninį karjeros rekordą pasigerinęs Klaipėdos „Gintaro“ plaukikas Martin Tretjak (23,30 sek.), pranokęs Kajų Stankevičių (23,49 sek.) ir Roką Jazdauską (23,52 sek.). Arti prizininkų buvo ir jauniausias finalo dalyvis Tajus Juška, finišavęs ketvirtas (23,64 sek. PB).

50 m krūtine

Moterų 50 m plaukimo krūtine finale greičiausia buvo Kotryna Teterevkova (Sostinės sporto centras). Vilnietė finišavo per 30,47 sek. ir aplenkė antrą vietą užėmusią Agnę Šeleikaitę (31,90 sek.) bei bronzą iškovojusią Guodą Stančikaitę (33,02 sek.).

„Man šios varžybos buvo tarpinis startas prieš pasaulio čempionatą Australijoje. Rezultatai nėra patys geriausi, bet, plaukiant kitais stiliais – 100 m peteliške ir 200 m kompleksiniu būdu, tenkino. Padariau geriausius rezultatus, o plaukimams krūtine dar reikia pasitreniruoti ir šiek tiek pagerinti techniką“, – sakė geriausia varžybų plaukike tarp moterų tapusi Kotryna Teterevkova.

Vyrų finaliniame plaukime nugalėtoju tapo Nojus Šikorskis (28,40 sek.) iš Marijampolės sporto centro. Jis sėkmingai pranoko asmeninį rekordą, kuris iki šių varžybų buvo 29,10 sek. Antras atplaukė Matas Jasiūnas (28,67 sek.), trečias buvo Artem German (28,80 sek. PB).

50 m nugara

50 m nugara plaukimo finale auksą iškovojo jaunoji Šiaulių „Delfino“ sportininkė Emilija Pociūtė (29,91 sek.). Ji vos 0,01 sek. aplenkė Rusnę Vasiliauskaitę. Trečia finišavo Irina Kožemiaka (30,09 sek.).

Analogiškame vyrų plaukime stipriausias buvo su nauju karjeros rekordu finišavęs Danielis Kvederis (25,34 sek.) iš Klaipėdos „Gintaro“ komandos. Antrą vietą užėmė Kajus Stankevičius (25,53 sek.), trečias atplaukė Edvinas Česnakas (25,71 sek.).

50 m peteliške

50 m plaukimo peteliške moterų finale nugalėjo Smiltė Plytnykaitė (27,62 sek.). Sidabras atiteko asmeninį rekordą pasigerinusiai Ūlai Adomaitei (28,43 sek.), bronzą pelnė Radvilė Kerševičiūtė (28,48 sek.).

Vyrų finalą laimėjo Deividas Margevičius (24,40 sek.) iš Kauno sporto mokyklos „Startas“. Antrą vietą užėmė su nauju Lietuvos vaikinų iki 17 metų rekordu finišavęs Kristupas Trepočka. Panevėžio „Žemynos“ auklėtinis distanciją įveikė per 24,41 sek. ir vos neišplėšė aukso. Abu sportininkus skyrė tik 0,01 sek. Trečias atplaukė Nojus Šikorskis (24,78 sek.). Jis pasigerino asmeninį rekordą (25,09 sek.).

200 m kompl. būdu

Individualius plaukikų pasirodymus užbaigė 200 m kompleksinio plaukimo rungtis.

Moterų finale nugalėjo asmeninį rekordą (2 min. 17,05 sek.) pasigerinusi Kotryna Teterevkova (2 min. 16,54 sek.), o vyrų Daniil Pancerevas (1 min. 59,19 sek.). Jis taip pat pranoko savo geriausią pasiekimą, kuris iki šių varžybų buvo 2 min. 0,79 sek.

„Dabar yra toks pasiruošimo etapas prieš artėjančias gruodžio mėnesio varžybas. Į šias iš tikrųjų važiavau be jokių tikslų. Galbūt tik norėjau pasižiūrėti, kokios mano galimybės plaukiant kompleksiniu būdu, bet dabar jau žinau, kur turiu labiau pasistengti – nugara, delfinu. O rezultatai mane tenkina“, – savo pasirodymą varžybose apibendrino Daniil Pancerevas, nugalėjęs asmeninėje vyrų įskaitoje.

Daniilas Pancerevas (LPF nuotr.) | Organizatorių nuotr.

Sidabro medalius pelnė Vytė Gelažytė (2 min. 21,47 sek.) ir Adomas Gatulis (2 min. 5,09 sek.). Jie abu taip pat pagerino asmeninius rezultatus. Bronza pasipuošė Guoda Tručinskaitė (2 min. 21,50 sek.) ir Nojus Skirutis (2 min. 6,70 sek.).

4 x 50 m l. stiliumi - Lietuvos rekordas

Paskutinė varžybų rungtis pažymėta net dviem šalies rekordais. Ryte naują Lietuvos plaukikų iki 15 metų rekordą estafetėje 4 x 50 m l. stiliumi pasiekė Kauno plaukimo mokyklos auklėtiniai Žygimantas Tautvydas, Majus Povilaitis, Patricija Kupstaitė ir Gustė Pečiūlytė. Jie užfiksavo 1 min. 45,19 sek. rezultatą.

O šios rungties finale rekordinius plaukimus pademonstravo Sostinės sporto centro ir Panevėžio „Žemynos“ komandos. Vilniečiai Ugnius Kamandulis, Kiril Stepanov, Smiltė Plytnykaitė ir Patricija Kondraškaitė bei panevėžiečiai Rokas Jazdauskas, Tomas Lukminas, Beata Jakštaitė ir Amelija Murėnaitė ne tik pasidalijo pirmąją vietą, bet ir užfiksavo naują Lietuvos suaugusių rekordą (1 min. 37,72 sek.).

Antri finišavo Kauno plaukimo mokyklos sportininkai (Kajus Stankevičius, Joris Veretinskas, Ieva Visockaitė ir Ūla Adomaitė). Jų laikas 1 min. 38,84 sek.

Ankstesnis Lietubos rekordas (1 min. 38 sek.) priklausė Ugniui Kamanduliui, Pauliui Konstantinov, Smiltei Plytnykaitei ir Amelijai Murėnaitei.

Po atkaklios kovos LPF komandinę taurę iškovojo Panevėžio „Žemynos“ komanda, per dvi dienas surinkusi 220 taškų ir 8 taškais aplenkusi Sostinės sporto centro komandą. Trečiąją vietą užėmė Kauno plaukimo mokykla (200 taškų).

„Rezultatus vertinu gerai, mes šioms varžyboms specialiai nesiruošėme. Dvi su puse savaites buvome treniruočių stovykloje Alytuje. Padarėme didelį darbą. Vaikai nuovargio būsenoj, tai šie pasirodymai mane tenkina. Viskas tvarkoje. Svarbiausia, kad komandos nuotaika gera, pirmoji vieta, ko ir reikia tolimesniam darbui.

Dabar labiau fokusuojamės į Šiaurės šalių (Nordic) varžybas ir Lietuvos čempionatą, tad čia toks kontrolinis startas. Vertinu gerai, pasimatė keletas klaidelių, kurias dar galima pataisyti, bet darbas vyksta pagal planą ir, atrodo, viskas juda gera linkme, – Panevėžio „Žemynos“ komandos pasirodymą LPF taurėje įvertino trenerė Mintara Labanauskienė.

– Po pirmos dienos pirmavome, tikėjomės, kad būsime prizininkais. Aišku, buvau sunerimusi, nes mums šiemet nepadėjo nei Tomas Navikonis, nei Andrius Šidlauskas, kurie dalyvavo pernai. Šiemet turime tokią jaunimo komandą, bet smagu, kad pavyko net būti pirmiems. Pirmą kartą taip.“

Primename, kad 2021 m. LPF komandinė taurė atiteko Kauno plaukimo mokyklai.