D.Vlahovičiaus istorija: ryšys su jaunesne seserimi, kare žuvęs brolis, atsarginis planas, 15 metų gautas pirmas profesionalus kontraktas ir sėkmingas žaidimas Italijoje įkvepiančios Pasaulio taurės 2022 istorijos (2)

2022.11.28 09:47
Dušanas Vlahovičius | Scanpix nuotr.

Dušanas Vlahovičius | Scanpix nuotr.

Prasidėjus 2022 metų Pasaulio taurės turnyrui Katare, „Sportas.lt“ kviečia susipažinti su turnyre dalyvaujančiais žaidėjais, kurių istorijos įkvepia futbolo aistruolius visame pasaulyje. Šį kartą mūsų dėmesio centre atsidūrė Serbijos rinktinės puolėjas Dušanas Vlahovičius.

Dušanas Vlahovičius kartu su seserimi | asmeninio archyvo nuotr.

Dušanas Vlahovičius kartu su seserimi | asmeninio archyvo nuotr.

D.Vlahovičius gimė 2000 metų sausio mėnesį Belgrado mieste, Serbijoje, Jugoslavijoje. Pastarasis yra kilęs iš aukštesnės vidurinės klasės šeimos. Jo motina Sladjana Vlahovič ir tėvas Milošas Vlahovičius yra paprasti žmonės ir kiekvienas šeimos narys vienas kitą labai gerai supranta. Tėvai užtikrino, kad jis ir sesuo gautų viską, ką gali šiame gyvenime.

D.Vlahovičius vaikystėje dienas leido kartu su jaunesne seserimi Andjela. Marškinėliai, kuriuos jis vilki glausdamas savo seserį, įrodo, kad serbas nuo mažens buvo „Partizan“ gerbėjas. Tikėtina, kad jis yra ne vienintelis šeimos narys, kuris palaiko šį klubą.

D.Vlahovičiaus tėvai Sladjana ir Milošas sutiko, kad jei sūnui futbole nepasiseks, pastarasis taps medicinos gydytoju, tačiau leido pastarajam pabandyti tapti profesionaliu futbolininku. Supratę, kad tai buvo pirmasis jo pasirinkimas, jie suteikė visą jam reikalingą palaikymą.

Puolėjas turi Serbijos pilietybę, nes abu jo tėvai yra iš Pietryčių Europos šalies. Belgrado miestas išgyveno 115 karų ir dėl šios priežasties ir dėl šios priežasties yra vadinamas „Baltuoju Feniksu“. Toks slapyvardis atsirado dėl to, nes Belgradas per savo istoriją buvo sunaikintas ir atstatytas daugiau nei 44 kartus.

D.Vlahovičiaus šeima buvo priversta išgyventi ne vieną karą. Dušanas būdamas vaikas patyrė pokario situacijos Balkanuose neramumus. Jo tėvai net tris kartus keitė savo gyvenamąją vietą – iš pradžių bėgo iš Metohijos, o po to iš Juodkalnijos. Bosnijos kare žuvo vyresnis Dušano brolis. Serbijos futbolininkas jį pagerbė ant dešinės rankos pasidaręs tatuiruotę.

Dušanas Vlahovičius | asmeninio archyvo nuotr.

Dušanas Vlahovičius | asmeninio archyvo nuotr.

D.Vlahovičaus tėvai užrašė savo sūnų į Altinos futbolo mokyklą miesto kaimynystėje Belgrade. Kelionė tapti geriausiu Europos puolėju prasidėjo futbolo mokykloje „Athens“, kur Dušanas turėjo smagų laiką žaisdamas futbolą su savo treneriu Radovanu Sekuličiumi. Kitaip nei daugelis septynmečių, Dušanas žaidė su metais vyresne karta. Pastarasis greitai visus sužavėjo, o geriausias to įrodymas yra tai, kad praėjus vos keliems mėnesiams po Dušano atvykimo, jo komandos draugai išrinko jį kapitonu.

Tie, kurie pažinojo D.Vlahovičių vaikystėje, pripažįsta, kad berniuko smūgiai kėlė varžovams baimę. Pastarasis nuo pat pradžių pradėjo rinkti gerbėjų armiją, kurie mėgavosi jo greičiu, driblingu ir puikiu atakų užbaigimu.

D.Vlahovičius greitai pakilo ir tapo sėkmingiausiu akademijos futbolininku. Jo savybės patraukė didesnės akademijos „OFK Beograd“ skautų dėmesį, kurie norėjo įsigyti šį jaunuolį.

Praėjus vos trims mėnesiams su „OFK Beograd“, D.Vlahovičius prisijungė prie sėkmingiausio Balkanų ir Pietryčių Europos klubo. Dušanas buvo toks geras žaidėjas, kad negalėjo ilgiau žaisti akademijoje, todėl jį įsigijo konkurencingas Serbijos klubas.

Maždaug 2010 m. pradžioje UEFA pripažino, kad visoje Europoje yra besikurianti futbolo akademija, atitinkanti Amsterdamo „Ajax“ standartus. Tai ne kas kita, kaip Serbijos „Partizan“. Ši futbolo akademija pasirašė sutartį su D.Vlahovičiumi.

Klubo sporto direktorius Pantaleo Corvino buvo pagirtas už sugebėjimą įtikinti D.Vlahovičiaus tėvus, leidusius jų sūnui palikti senąją akademiją ir persikelti į „Partizan“. P.Corvino įgijo reputaciją, nes jam pavyko prisivilioti geriausius Serbijos talentus tokius, kaip: Mateja Kezmanas, Alexanderis Mitrovičius, Stefanas Jovetičius, Luka Jovičius, Matia Nastasičius ir daugelį kitų.

Perspektyviausiu „Partizan“ futbolininku kartu su Nikola Milenkovičiaus tituluojamas jaunasis puolėjas baigė akademiją ir pasirašė pirmą profesionalų kontraktą būdamas 15 metų. Tai buvo rekordinis akademijos baigimo amžius.

D.Vlahovičius iš karto buvo įtrauktas į „Partizan“ pagrindinės komandos sudėtį. Jis debiutavo Serbijos „Superlygoje“ 2016 m. vasarį prieš „OFK Beograd“. Pastarasis tapo jauniausiuoju debiutantu ir pasižymėjusiu žaidėju „Partizan“ klubo istorijoje.

D.Vlahovičiaus pelnyti įvarčiai padėjo „Partizan“ iškovoti visus tris trofėjus – Serbijos „Superlygą“ ir dvi Serbijos taures.

Dušanas Vlahovičius | Organizatorių nuotr.

Dušanas Vlahovičius | Organizatorių nuotr.

„Fiorentina“ komandai 2018 metais pavyko įtikinti D.Vlahovičiaus tėvus, kurie pasirašė Serbijos futbolininką. Pastarasis atsisveikino su šeima ir persikėlė gyventi į Italiją. Pirmasis šio žaidėjo tikslas buvo padėti naujai ekipai laimėti „Coppa Italia Primavera“. Šiame turnyre dalyvauja jaunimo (iki 20 metų amžiaus) komandos. Serbas nenuvylė, „Fiorentina“ laimėjo turnyrą, o Dušanas tapo rezultatyviausiu žaidėju.

Vlahovičius tapo rezultatyviausiu 2021 metų puolėju, per 43 rungtynes su „Fiorentina“ pelnęs 33 įvarčius. Tik Robertas Lewandowskis pelnė daugiau įvarčių penkiose geriausiose Europos lygose. Pastaris netrukus atmetė galimybę pratęsti sutartį su „Fiorentina“ ir 2022 metų sausiom mėnesį pasirašė sutartį su Turino „Juventus“.

Serbijos rinktinė 2022 m. pasaulio futbolo čempionate varžysis G grupėje su Brazilijos, Šveicarijos ir Kamerūno futbolininkais. Galbūt ji nėra favoritė patekti į atkrintamąsias kovas, tačiau D.Vlahovičiaus ir Aleksandaro Mitrovičiaus duetas sukels varžovų gynėjams problemų.

 

 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų